2023/11/30

 

LAZDA TURI DU GALUS: KURĮ RENKIESI?

Audinga SATKŪNAITĖ,
žurnalistė

Audinga SATKŪNAITĖ

Ilgą laiką Kupiškis man siejosi su sovietine, gal kiek nostalgiją keliančia autobusų stotimi, kuri vis dar nepakeitė savo veido, tačiau kinta jos išraiška. Tą byloja nuo jos sienų byrantys trupiniai. Kad jie nepridarytų nemalonumų, kupiškėnus ir miesto svečius bandoma apsaugoti vis plačiau pastatą apglėbiant „Stop“ juosta. Kyla klausimas, o jei kam nors stoties sienos gabalas užkristų ant galvos, ar reikalai pajudėtų?

Lietuvių išmintis byloja, kad sutinka pagal rūbą, o palydi pagal protą. Galbūt toks vaizdas, pasitinkantis įvažiuojančius į Kupiškį, ir atbaido nuo noro pažinti tai, kas slypi tame mieste einant tolyn nuo autobusų stoties.

Daugiau nei prieš mėnesį Savivaldybėje pradėjusi darbuotis Ingrida Varnytė, atsakinga už turizmo ir verslo plėtrą, žadėjo rasti kertinį tašką, kuris padėtų į Kupiškį pritraukti daugiau žmonių. Laikas bėga nenumaldomai, o nuo kalbų prie konkrečių darbų lyg ir nepajudėta. Kita vertus, gal Savivaldybės darbuotojai norisi labiau apšilti kojas pradėjus eiti naujas pareigas. Tačiau kai kurie Seimo nariai jų neapšyla ir per ketverius metus.

„…į tokį miestelį kaip Kupiškis norint pritraukti žmonių ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio, reikia turėti tai, ko neturi kiti“, – birželio pradžioje „Kupiškėnų mintims“ sakė I. Varnytė. Žinoma, dar po penkerių metų autobusų stotis, kai taps griuvėsių krūva tiesiogine žodžio prasme, gali tapti vienu iš minėtųjų traukos objektų.

Tęsiant mintį apie tai, ko neturi kiti… Kol aš neapšilau kojų Kupiškyje, teko lankytis tik keliuose rajone organizuojamuose renginiuose. Nesistebiu, kad juose neišvydau jaunų žmonių veidų, nes iš šalies atrodo, jog jie organizuojami tik tam, kad būtų uždėtas ataskaitinis pliusiukas ir GALBŪT yra įdomūs patiems organizatoriams. Nemanau, kad turistui ar iš didesnio miesto atvykusiems žmonėms gali būti įdomūs renginiai, kurie net minimaliai dėmesio nesulaukia iš savųjų. Pirmiausia patarčiau išsivaduoti iš to „naftalininio“ renginio standarto, kur kalbos sakomas ne tam, kad būtų išgirstos, o tam, kad būtų parašytos.

Vienas klausimas vis neduoda ramybės: „Ką kupiškėnai veikia vakarais?“. Aštuntą valandą sutikti žmogų, kulniuojantį šaligatviu, prilygsta būsenai, kuri gali ištikti pamačius ateivį. Kartais vaikščiodama po vakarėjančias Kupiškio gatves stengiuosi tai daryti tyliau, kad nesudrumsčiau kol kas man nesuvokiamo štilio. Bevaikščiojant neretai tenka praslinkti ir pro Kupiškio jaunimo centrą, kurio fenomenas man iki šiol taip pat išlieka paslaptimi. Man atrodo, pastatui vien pavadinimo nepakanka, kad į jį rinktųsi jauni žmonės, nes jiems reikia „ir duonos, ir žaidimų“.

Dalintis
Vėliausi komentarai
  • Kaip pirštu į akį. Vajetau, kur jūs galit pamatyti Kupiškyje jaunimo, jei yra ujamas iš visur, kur tik įmanoma. Keletą metelių būriavosi MAKSIMOS ir Senukų aikštelėje,- uždraudė, Bikuvos aikštelę taip pat. Vienintelė vieta tik Kupiškio marios, bet ir ten laikui bėgant gali užkliūti Kupiškio rektoratui. Ką veikti jaunimui Kupiškyje? Ką???
    Investicijų nėra, naujų darbo vietų taip pat, net išsvajotojo baseino nebeliko!

  • reiktu prie mariu pasilinksminimo centro,pvz -klubu,losimo namu,viesbuciu,vandens pramogos butu laisvesnes,-savotiskas,,Los Vegas,,.tik tada plus zmones

  • Labai puikus straipsnis, nors vienas žmogus viešai pasako visą tiesą. Kaip autobusų stotis atrodo, taip miestas ir gyvena. Gera vizitinė kortelė !

  • Faktas tas stotis pasitinka ir islydi is kupiskio kokia ji tokie ir ispudziai ne nuo aikstes medziu pjovimo reikia pradeti o butent nuo stoties

  • Man tai būtų keista, kad toks mažas miestelis kaip mūsų Kupiškis vakarais „griaudėtų“ nuo kavinių triukšmo, jaunimo klegesio. Vasarą jaunimas daugiau renkasi prie marių, o „senimas“ triūsia savo soduose, daržuose, atostogauja kaimuose. Ką vasarą-rudenį į rūsį padėsi, žiemą tą ant stalo turėsi ;)Juk ir kultūros namai savo „gyvavimo sezoną“ pradeda rudenį. Nesame tiek turtingi, kad vakarais sėdėtume kavinukėse, restoranuose ,vidurnakčiais triukšmingai skirstytumės į namus . Paprasčiausiai ir lietuvių mentalitetas ne tas.Jei kalbėtume apie kultūros renginius, man , asmeniškai, labai patikdavo „Lingaudala“, kai kelias dienas Kupiškis tikrai „gausdavo“, švęsdavo, dainuodavo ir prie piliakalnio, ir prie Pyragių, ir miesto centre. Bet tada žmonių daugiau čia gyvendavo. Dabar natūraliai nykstame. Nors ir kaip grožėtumėms savo mariomis, pusiasaliu, Orakausko skulptūromis, kaimyniniai miesteliai tikrai turi daugiau kuo pritraukti atvykstančius.Dabar yra kaip yra…Ar galime kažką kaltinti, kad esame gūdi Lietuvos provincija? Ogi nieko…

  • Vilniuje, aštuntą valandą vakaro taip pat neliuliuoja minios žmonių. Būna tuščia jau septintą vakaro. Čia ne Palangoje Basanavičiaus gatvė. Mes su vyru klausomės klasikos muziką, mezgu, knygas skaitau, geriam vyną…

  • į dešimtuką 🙂

Rekomenduojami video