Skelbimai
Pašnekesiai
Aktualijos

NAUJAS MOKESTIS, ARBA KAIP PRIVERSTI KARVĘ GERTI MAŽIAU?

Jei Seimas ir Vyriausybė pritars Aplinkos ministerijos Žemės gelmių įstatymo pataisų projektui, požeminis vanduo gali tapti prabangos preke. Ūkininkai bus priversti skaičiuoti kiekvieną sunaudotą litrą ir už jį susimokėti.
Valio Staburo nuotrauka

Aplinkos ministerija ūkininkams ruošiasi uždėti dar vieną mokesčių apynasrį, nes siekia juos priversti racionaliau naudoti vandenį ir prisidėti prie gamtosaugos. Požeminį vandenį komerciniais tikslais naudojantys ūkių turėtojai po Žemės gelmių įstatymo pataisų projekto privalėtų suskaičiuoti kiekvieną sunaudotą litrą ir už jį susimokėti. Papildomi mokesčiai gresia tiems, kurie per parą gręžinių vandens sunaudoja 10 kubinių metrų (10 tūkst. litrų) ir daugiau. Už jo kubą gali tekti mokėti dešimt centų. Ūkininkai stveriasi už galvų ir nenustebtų ateityje sulaukę mokesčių už orą.

Audinga SATKŪNAITĖ

Ūkininkai jaučiasi žlugdomi

Adelė Danutė Adamonienė gūžčioja pečiais ir mano esą neteisinga, kad valdžios atstovams parūpo gręžiniai, kurie yra pačių ūkininkų turtas ir investicijos.

„Gręžinius mes įsigijome patys, tai nėra valstybės dovana. Valdininkai neprisidėjo prie jų naudojimo gerinimo ar panašių dalykų, juk už viską mokėjome patys“, – sakė A. D. Adamonienė.

Ji dabartinei valdžiai kritikos negaili ir apgailestauja, kad valdininkai nesupranta, jog verslą reikia saugoti, o ne iš visų pusių smaugti. Pašnekovė pastebi, kad Lietuvoje karvių fermų sparčiai mažėja, o pieno rinką užkariauja Lenkijos ar kitų užsienio šalių ūkininkai.

„Dabar viskas yra daroma, kad ūkininkų neliktų ant žemės paviršiaus. Tarsi toks ir būtų tikslas. Mokesčiai yra didinami visais įmanomais būdais. Kur tik galima, ten ir spaudžia. Toks elgesys iš tiesų yra negarbingas“, – sakė Kupiškio rajono ūkininkė.

A. D. Adamonienę piktina ir valdžios atstovų pasisakymai apie smulkiųjų ūkininkų rėmimą ir juos vadina muilo burbulais, o ne realia pagalba.

Plačiau skaitykite „Kupiškėnų mintyse“

Reklama
3 Komentarai

3 komentarai

 1. Žaltis (90.140.96.254)

  2017-07-27 at 00:26

  Nu jo tiem bviem feodalam mažiau verkt tik reikia, ipac černiui xax. praspirė ruzgas pasiemė :)))

 2. Ona (82.145.208.193)

  2017-07-23 at 10:23

  Geda girdet is Adamonienes,Cerniaus tokius zodzius,milijonieriai blogai jie gyvena nustokit raudot,Egidijau susitvatkyk Papiliu ferma kas ten daros siaubas,gyvuliai iki keliu po purva vaiksto,liudni,liesi,vargsai atsirado naudojies gamtos turtais mokek

 3. Olga (88.119.64.17)

  2017-07-22 at 10:41

  dar reikia Adomonienei raudot, samdo darbininkus atlyginimus slepia mokesciu nemoka, vokelius dalina, turetu geda list i viešumą

Komentarai

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama
Reklama
Į viršų