2023/11/28

 

NAUJAS ŽELDINIŲ TVARKYMO TAISYKLES IŠPROVOKAVO STT

Pagal naujus želdinių tvarkymo reikalavimus mieste turėtų būti sodinami ne tokie liauni medeliai. Autorės nuotrauka

Pagal naujus želdinių tvarkymo reikalavimus mieste turėtų būti sodinami ne tokie liauni medeliai.
Autorės nuotrauka

Budri pareigūnų, kovojančių su korupcija, akis, pasidairiusi po Savivaldybės ūkį, šių metų pradžioje rado ne vieną galimos neskaidrios veiklos landą. Tuomet jiems užkliuvo ir čia nustatyta medžių kirtimo tvarka, ir jų medienos panaudojimas. Rajono valdžia buvo įpareigota per tam tikrą laiką į tas pastabas sureaguoti ir pasitaisyti.
Ar tie STT pareigūnų užduoti namų darbai padaryti?

Banguolė ALEKNIENĖ-ANDRIJAUSKĖ

Nauja leidimų kirsti tvarka

Po maždaug keturių mėnesių nuo minėtos užduoties pateikimo rajono Taryba birželio 29 dieną vykusiame posėdyje patvirtino naujas Želdynų tvarkymo taisykles. Kokios įsigaliojo naujovės?
Pasak Savivaldybės administracijos direktoriaus Mariaus Mališausko, pasikeitė leidimų atlikti saugotinų medžių ir krūmų kirtimo ar kitokio pašalinimo, persodinimo, genėjimo darbus išdavimo tvarka. Pagal naujas taisykles leidimus išduos Infrastruktūros skyriaus specialistai, tačiau prašymus dėl medžių kirtimo ar genėjimo priims ir seniūnai. Su prašymu būtina pateikti (jei medžiai auga privačioje valdoje) žemės sklypo plano kopiją ir Nekilnojamojo turto registro centrinio duomenų banko išrašo apie nuosavybės teise įregistruotą žemės sklypą kopiją. Jei žemės sklypą valdo keli savininkai, prašymą privalo pasirašyti visi privačios žemės savininkai. Jei medžiai auga daugiabučiam namui priskirtoje teritorijoje, reikės bendrijos ar gyventojų susirinkimo protokolo, patvirtinančio, kad prašymui pritarta paprasta balsų dauguma (50 proc. plius vienas), kopijos; numatomų kirsti ar genėti medžių schemos.
Taip pat yra reglamentuojama, kaip turi būti sodinami želdynai, numatyti apribojimai bendro naudojimo želdynuose.

„Nauja tvarka atsirado ne tik siekiant aiškiau reglamentuoti medžių kirtimo, genėjimo ir kt. tvarką, tačiau ir atsižvelgiant į Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pateiktas išvadas ir rekomendacijas, kilusias po mūsų galiojusios tvarkos ir procesų patikrinimo šioje srityje metų pradžioje“, – pabrėžė administracijos direktorius.

Taisyklėse parašyta, kad numatomų kirsti ar pertvarkyti saugotinų medžių ir krūmų vertę, prieš išduodamas tiems darbams leidimą, Infrastruktūros skyriaus paskirtas specialistas apskaičiuoja, vadovaudamasis aplinkos ministro patvirtinta metodika. Medžio vertė gali būti patikslinta jį nukirtus (dėl puvinio).

Kur dės medieną?

Šių metų kovo 30 d. „Kupiškėnų mintys“ jau rašė, kad STT Panevėžio valdybos korupcijos prevencijos pareigūnai atlikę korupcijos rizikos analizę Kupiškio r. savivaldybėje be kita ko tikrino, kaip yra vykdoma Savivaldybei nuosavybės teise priklausančių medžių tvarkymo veikla.

Plačiau skaitykite „Kupiškėnų mintyse“

Dalintis
Vėliausi komentarai
  • tai kaip tokia musu reikli, atsakingi, nekorumpuota, nuosekli, teisinga valdzia taip elgiasi dabar 😀

  • Persistenge su medziu kirtimu, klaiku kai be gailescio iskirsti medziai, o nudziuve palikti, pavydziu su foto turiu pakankamai. Jei taip sau malkomis rupinasi miestelio ponai tai juos reikia bausti. Isiviespatavo.

Rekomenduojami video