2023/11/28

 

Patrulei gatvė neigiamų emocijų nekelia

Noriūnuose, prie Melioratorių gatvės stovinčiame daugiabučiame name, užaugusi Greta Radzevičiūtė šiuo metu gyvena name prie Krantinės – vienos mylimiausių Kupiškio gatvių.
Jurgitos Banionienės nuotrauka

„Jei turėčiau stebuklingą lazdelę“

Greta Radzevičiūtė – tikra noriūnietė, šiuo metu gyvenanti Kupiškyje. Policijos komisariato Reagavimo skyriaus vyriausiajai patrulei gatvė yra neatsiejama nuo jos darbo – eidama tiesiogines savo pareigas patruliuoti miesto ir rajono gatvėse ji turi gana dažnai. Apie vaikystės Melioratorių gatvelę ir Krantinę, prie kurios stovinčiame name yra įsikūrusi, su Greta ir pasišnekėjome.

Greta, kokias asociacijas Jums kelia žodis gatvė?

Gatvė – tai judriausia vieta, kur daugiausia susitinka žmonės. Bendravimas tarp jų dažnai prasideda būtent gatvėje.

Esate policijos pareigūnė, gatvėje dirbate dažnai. Ar ji nesukelia neigiamų emocijų?

Taip, patruliuoti gatvėse privalau dažnai. Tai – mano darbo vieta, bet kaip pareigūnei, man gatvė jokių neigiamų minčių nekelia. Negalima teigti, kad tik gatvėje yra blogų dalykų, esama ir labai daug gražių – čia susitinka žmonės, pradeda bendrauti, įsimyli.

Prie kokios gatvės pati užaugote?

22 metus gyvenau Noriūnuose. Melioratorių gatvėje stovinčiame daugiabučiame name užaugau, tad ši gatvė man labiausiai primena vaikystę, paauglystę, visas išdaigas ir patirtas gražias emocijas. Pradėjusi dirbti, ieškojau gyvenamosios vietos arčiau, tada pasirinkau Krantinę.

Kokia yra Noriūnų gatvelė?

Melioratorių gatvė Noriūnuose – viena didžiausių, pagrindinė. Jų yra ir daugiau, bet ši gausiausiai apgyvendinta. Dar nemažai žmonių gyvena prie Sodų gatvės, tačiau čia stovi privatūs namai, o prie Melioratorių gatvės – vien daugiabučiai namai.
Gyventi čia buvo ramu – mažai triukšmo, daug žalumos, laisvės, taip pat ir saugumo, nes judėjimas kaime ne toks intensyvus, kaip mieste.

Man ši gatvė labiausiai primena stadioną, nes jis visai prie pat. Šiame stadione praleisdavau labai daug laiko, susitikdavome su draugais, tačiau labiausiai į jį viliodavo sportinė veikla, nes visada intensyviai užsiėmiau sportu.

Tik labai gaila, kad per 22 metus mokyklos stadionas nepasikeitė – jo niekas nesuremontuoja. Norėtųsi, kad būtų įrengta graži krepšinio aikštelė, jos būklė labai prasta. Jaunimas, vaikai ir iki šiol čia renkasi. Kupiškyje stadionas puikus, reikėtų sutvarkyti ir kaimo stadionus.

Melioratorių gatvė nėra išskirtinė, nebent tuo, kad prie jos – net trys parduotuvės. Dabar ji remontuojama, keičiamos šaligatvių plytelės. Tikiuosi, gatvė pagražės.

Gal ir specialybės pasirinkimą lėmė tai, kad augote netoli stadiono, daug laiko skyrėte sportui?

Iš dalies taip. Be to, Noriūnuose dažnai matydavau policijos pareigūnus, saugiai jausdavausi, galbūt tai irgi pastūmėjo rinktis šią profesiją.

Kodėl persikėlusi į Kupiškį pasirinkote Krantinės gatvę?

Man ji visada labai patiko, tai viena mėgstamiausių mano gatvių Kupiškio mieste. Krantinė asocijuojasi su tvarka, ramybe. Šalia – Kupos upė, daug žalumos. Ji man primena gimtąją Melioratorių gatvę Noriūnuose.

Palyginti su kitomis, Krantinė labai tvarkinga, nuolat prižiūrima, puošiama gėlėmis. Jau metus čia gyvenu, mano nuomonė apie ją nepasikeitė. Mėgstu pasivaikščioti pėsčiųjų taku, pasivažinėti dviračiu, pasitreniruoti ant treniruoklių, įrengtų priešais ligoninę.

Ar norėtumėte kažką čia keisti?

Būtų neblogai išplėsti automobilių stovėjimo aikšteles. Mūsų kiemo aikštelė gana didelė, bet kitos – išties labai mažos, automobiliai čia netelpa, statomi gatvėje, tuomet sunkiau prasilenkti transporto priemonėms.

O kokių norėtųsi vaikystės Melioratorių gatvės pokyčių?

Kaip ir minėjau, labai reikėtų rekonstruoti mokyklos stadioną. Jį norėčiau matyti modernesnį, ypač – krepšinio aikštelę. Matant, kaip jos tvarkomos kitur, labai šių pasikeitimų reikėtų ir Noriūnuose, nes jaunimas ir vaikai, kaip ir man augant, taip ir dabar, stadione renkasi.

Daugiau viskas man patinka, juk tai – savas kraštas. Į Noriūnus dažnai grįžtu, čia iki šiol gyvena mano tėvai.

——-
Autorius: Jurgita BANIONIENĖ

Dalintis
Komentarų nėra

Sorry, the comment form is closed at this time.

Rekomenduojami video