2023/11/28

 

Nutrijoms laikyti komercijos tikslais – reikia leidimo

Iš urvelių nutrijas išviliojo morkos.

Banguolės Aleknienės-Andrijauskės nuotrauka

Nuo 2016 m. nutrijos yra paskelbtos Europos Sąjungos invazine gyvūnų rūšimi, todėl ir jų augintojai Lietuvoje turėtų suskubti jas realizuoti arba gauti leidimą laikyti komercijos tikslais. Tokį leidimą įgaliota išduoti Aplinkos apsaugos agentūra.
Pasidomėjome, ar Kupiškio rajone šiuo metu kas nors laiko nutrijas.

Kupiškio valstybinės veterinarijos ir maisto tarnybos pateiktais duomenimis, rajone tik vienas žmogus deklaruoja laikąs 15 motininių nutrijų.
Pasak šios tarnybos veterinarijos gydytojos-inspektorės Vidos Kaupienės, po vieną kitą nutriją, matyt, laiko ir daugiau gyventojų. Visgi šis gyvūnas nebėra toks populiarus kaip ankstesniais laikais.

Nutrijos iš arčiau

Apsilankėme Kreiveniškių kaime pas nutrijų augintoją Danguolę Rastauskienę. Moteris sakė, kad šiuos gyvūnus laiko tik savo reikmėms. Šiuo metu jų yra apie 30. Nutrijos veda jauniklius du kartus per metus. Nėštumas trunka apie 3 mėnesius. Vadoje būna apie 4–5 nutriukus, labai retai – 7–9.

„Anksčiau buvo labai populiarūs nutrijų kailiniai, liemenės. Dabar jų kailio niekas nebevertina. Nutrijas aš pradėjau laikyti maždaug prieš dešimt metų mėsai. Nutriena tikrai skani, be jokio specifinio kvapo mėsa. Kai kas jos nevalgo. Gal dėl to, kad neįprasta. Man ji daug geresnė už triušieną. Labai skani uodega, tik daug vargo iš jos valgį paruošti. Kitais metais žadu atsisakyti arba labai mažinti nutrijų. Ir tos mėsos apskritai mažiau norisi valgyti“, – kalbėjo moteris.

Ji nusivedė prie didelio aptvaro, kur įsirausęs į šiaudų ritinius karaliavo nemažas jos nutrijų pulkas. Šeimininkei pamėtėjus į aptvarą morkų ilgauodegės ėmė lįsti iš visų pakampių. Būnant prie šių gyvūnų aptvaro net nesijautė jokio specifinio kvapo.

Plačiau skaitykite „Kupiškėnų mintyse“

——-
Autorius: Banguolė ALEKNIENĖ-ANDRIJAUSKĖ

Dalintis
Komentarų nėra

Sorry, the comment form is closed at this time.

Rekomenduojami video