Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos (VMI) primena, kad gyventojai, kurie deklaravo pajamas už 2016 metus, tačiau iki šiandien dar nesumokėjo gyventojų pajamų mokesčio (GPM) įmokos, turėtų tai padaryti kuo skubiau, nes VMI bus priversta taikyti išieškojimo priemones. Prieš imdamasi griežčiausių veiksmų, VMI visada kviečia savanoriškai sumokėti skolas, todėl minėtiems gyventojams išsiųsti priminimai.
Didžioji dalis mokesčių mokėtojų yra sąžiningi ir laiku sumoka mokesčius. Iki birželio 2 d. sumokėta 94 proc. (beveik 120 mln. eurų) deklaruoto pajamų mokesčio, kurį į biudžetą pervedė 195 tūkst. gyventojų. Visgi dalis gyventojų pamiršta apie prievoles, todėl jiems VMI siunčia priminimus apie pareigą laiku susimokėti mokesčius, nes už kiekvieną pradelstą mokėjimo dieną skaičiuojami delspinigiai (0,03 proc. nuo mokėtinos sumos už dieną) ir skola auga.
Pranešimus apie neapmokėtas skolas, kodėl jos susidarė, kaip jas apmokėti, gyventojai gali rasti Mano VMI paskyroje (www.vmi.lt/manovmi). Kitiems gyventojams, kurie nėra šios sistemos vartotojai arba pranešimų per Mano VMI neperskaitė, priminimai buvo išsiųsti klasikiniu paštu.
Mokesčių administratorius kasmet ragina gyventojus, prisijungus prie Mano VMI, pasitikrinti, ar jie neturi mokesčių skolos. Tai patogiausia padaryti naudojantis programėle išmaniesiems telefonams e. VMI (pritaikyta Android ir iOS sistemoms).
„Mokesčių inspekcija geranoriškai ragina susimokėti pradelstus mokėjimus, nes priverstinis lėšų nurašymas nuo sąskaitų gali sukelti nepatogumų patiems gyventojams. Nesulaukusi įmokų, VMI bus priversta inicijuoti išieškojimo veiksmus, duodama nurodymą kredito, mokėjimo, elektroninių pinigų įstaigoms nurašyti mokestines nepriemokos sumas iš asmens sąskaitos“, – teigia VMI Mokestinių prievolių departamento direktoriaus pavaduotoja Virginija Ginevičienė, primindama, kad jei gyventojas, vykdydamas savo mokestines prievoles, susiduria su laikinais finansiniais sunkumais, jis turėtų kreiptis į Mokesčių inspekciją pasidomėti galimybe atidėti mokėjimus ar juos išdėstyti dalimis.
„VMI turi teisę atidėti arba išdėstyti mokestines skolas, jei gyventojas tuo metu turi finansinių sunkumų. Pavyzdžiui, gyventojui deklaravus pajamas išaiškėjo, kad jis yra skolingas biudžetui tam tikrą pinigų sumą, kurios šiuo metu neturi. Pakliuvus į tokią situaciją, kviečiame gyventojus kreiptis ir rasti bendrą sprendimą. Paprastai gyventojams siūlome sudaryti mokestinės paskolos sutartį“, – sako V. Ginevičienė.
VMI primena, kad savarankiškai aktualią informaciją mokesčių klausimais, seminarų dalijamąją medžiagą, paaiškinimus ir komentarus galima rasti adresu www.vmi.lt. Išlikus neaiškumams pasikonsultuoti su VMI specialistais mokesčių klausimais galima paskambinus telefonu 1882 arba +370 5 255 3190. Telefonu suteikta konsultacija yra lygiavertė rašytinei, nes pokalbiai yra įrašomi bei saugomi 5 metus.
VMI inf.
——-
Autorius: