2025/01/22

 

Aptarė beglobių vaikų kelią į šeimą

Susitikimo  dalyviai.

Autorės nuotrauka

Į Savivaldybės Žemės ūkio ir bendruomenių skyriaus salę praėjusį ketvirtadienį buvo susirinkę rajono socialiniai darbuotojai, seniūnai, seniūnaičiai, įstaigų ir organizacijų, besirūpinančių vaikų globa ir gerove, atstovai. Jie kartu su Kupiškio socialinių paslaugų centro darbuotojais aptarė globėjų ir įtėvių paieškos bei rengimo problemas.

Kas yra globa ir globėjas

Kupiškio socialinių paslaugų centro socialinė darbuotoja (globėjų ir įtėvių parengimui) Jolanta Jasinskytė skaitė pranešimą „Vaiko kelias į šeimą“.
Buvo aptarta vaiko globos samprata ir jos uždaviniai, vaiko globos rūšys ir formos.
Pasak pranešėjos, yra dvi vaikų globos rūšys – tai laikinoji globa ir nuolatinė globa.
Laikinosios globos tikslas grąžinti vaiką į šeimą, kai nebeliks priežasčių, dėl kurių jis buvo paimtas iš šeimos. Nuolatinė globa vaikui yra steigiama teismo nutartimi, kai neįžvelgiama vaiko tėvų elgesio, gyvenimo būdo pozityvios kaitos.

Vaikų globos formos šiuo metu yra trys: globa šeimoje, globa šeimynoje, globa socialinės šeimos institucijoje. Labiausiai skatintinos pirmos dvi globos rūšys.
J. Jasinskytė įvardijo esminį įvaikinimo ir globos skirtumą. Įvaikinimas sukuria abipusius įvaikio ir įtėvių civilinius ir turtinius bei kitus įsipareigojimus kaip ir gimstant vaikui. Įvaikinimo procesas Lietuvoje nuo dokumentų pateikimo iki vaiko atėjimo į šeimą vidutiniškai užtrunka apie vienerius metus.

Buvo aptartos ir būsimų globėjų ir įtėvių pagrindinės funkcijos, atsakomybė bei jų teisės.
Prelegentė sakė, kad šie žmonės privalo atskleisti apie save atvirai visą reikalingą informaciją, gebėti pažinti vaiką, suprasti jo poreikius, sukurti vaikui saugią aplinką.
Būsimi globėjai ar įtėviai turi teisę pasirinkti norimo globoti vaiko lytį, amžių, vaikų skaičių. Tie pasirinkimai gali būti tikslinami, keičiami. Jie taip pat turi teisę susipažinti su vaiko sveikata, prašyti papildomai sveikatos, raidos, intelekto tyrimų pasiūlytam vaikui, sužinoti vaiko gyvenimo istoriją, svarbias gyvenimo detales.

Plačiau skaitykite „Kupiškėnų mintyse“

——-
Autorius: Banguolė ALEKNIENĖ-ANDRIJAUSKĖ

Dalintis
Komentarų nėra

Sorry, the comment form is closed at this time.

Rekomenduojami video