Praėjusį šeštadienį visoje Lietuvoje vyko nacionalinė aplinkos tvarkymo akcija „Darom“. Visus neabejingus žmones ji sukvietė – dešimtą kartą.
Kupiškyje akcija prasidėjo kiek anksčiau – vieni į ją įsijungė balandžio pradžioje, antri triūsė praėjusią savaitę. Šeštadienį, tikrąją „Darom“ dieną, oro išties būta nepalankaus – pūtė žvarbus vėjas, nuo ryto gąsdino lietus, tad ne visi, planavę darbuotis, susirinko – aplinkos tvarkymo darbai atidėti vėlesniam laikui, kai labiau sušils. Buvo ir dirbančių kupiškėnų.
Registravosi iš anksto
„Darom ir gamta padėkos!“ – tokiu šūkiu šiemet organizatoriai kvietė gyventojus įsijungti į jubiliejinę dešimtą nacionalinę tvarkymosi akciją, kurios tikslas skatinti bendruomeniškumą atkreipiant dėmesį į aplinkosaugos problemas.
Įmonės, organizacijos, norinčios dalyvauti akcijoje, galėjo registruotis iš anksto. „Užsiregistravusių žmonių skaičius lėmė, kiek šiukšlių maišų mums bus skirta iš sostinės, pernai gavome apie 1 800 vienetų. Šiais metais į akciją registravosi mažiau, tad ir maišų gavome 1 000“, – sakė rajono Savivaldybėje akcijos kuratore paskirta Urbanistikos ir ekologijos skyriaus specialistė Justina Pujanauskienė.
Jubiliejinė akcija, anot pašnekovės, šiemet dalyvių sutraukė kiek mažiau, bet tai nėra mažas skaičius. „Darom“ turi vykti ne tik balandžio 22-ąją, bet ir nuolatos – visada turime tvarkytis, neteršti aplinkos, pakelti numestą šiukšlę“, – pabrėžė „Darom“ rajono kuratorė.
Kovo viduryje paskleidus žinią apie registraciją pirmosios atsiliepė mokyklos, kaimų bendruomenės. „Ir praėjusiais metais, ir šiemet įsijungė visi miesto lopšeliai-darželiai, Povilo Matulionio progimnazija, Šepetos Almos Adamkienės, Šimonių pagrindinės mokyklos, Kupos pradinė mokykla, kultūros centras, Antašavos, Uoginių, Šepetos bendruomenės, Savivaldybės administracija“, – pasakojo specialistė.
„Darom“ dalyviais šiais metais tapo ir Kupiškio priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos, Jaunimo centro, VĮ Panevėžio regiono kelių Kupiškio kelių tarnybos atstovai, ADB „Gjensidige“ Kupiškio klientų aptarnavimo skyrius.
Pasak J. Pujanauskienės, užsiregistravę žmonės patys rinkosi vietas, kurias tvarkys, kai kurie turi ir įprastą vietą – ikimokyklinio ugdymo įstaigos švarina Kupos upės pakrantę, Paketurių šv. Kazimiero vaikų globos namų bendruomenė – Paketurių kalną, bendruomenės – savo miestelių ir kaimų centrus.
Plačiau skaitykite „Kupiškėnų mintyse“
——-
Autorius: Jurgita BANIONIENĖ