2023/11/28

 

Rajono medžioklės trofėjų apžiūroje – unikalus eksponatas

Medžioklės trofėjai laukia ekspertų vertinimo.

Autorės nuotrauka

Kovo 17 dieną rajono medžiotojai būriais traukė į Kupiškio medžiotojų ir žvejų draugijos būstinę Vytauto gatvėje. Tądien čia vyko kasmetinė medžioklės trofėjų apžiūra. Trofėjus vertino sertifikuotų ekspertų komisija, vadovaujama Petro Narbuto, Panevėžio medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininko ir medžioklės žinovo. Tarp vertintojų buvo ir Pasaulinės medžiotojų organizacijos (CIC) atstovas Hubertas Inheizeris.

Gyrė ir priekaištavo

Buvo vertinama, ar tinkamai sumedžioti elnių, briedžių, stirnų patinai. Ar tarp jų nėra sveikų, jaunų žvėrių, kurie galėjo duoti stiprių palikuonių. Medžiojami yra ligoti, silpni arba labai brandūs, savo dauginimosi misiją jau atlikę gyvūnai.
Pasak P. Narbuto, kupiškėnai medžiotojai vertintojams pateikė nemažai trofėjų. Komisija buvo pasiskirsčiusi į dvi grupes: vieni ekspertai vertino tik stirninus, o antri – elnius ir briedžius. P. Narbutas buvo stirninų vertinimo grupėje.

„Galiu teigti, kad tarp sumedžiotų stirninų buvo tik vienas kitas perspektyvus žvėris. Taigi kupiškėnai medžiotojai jau išmoko selekcinės medžioklės pagrindus.
Pastaruoju metu Lietuvos miškuose auga elnių, stirnų populiacija. Atsikūrė ir briedžių šeima. Prieš dešimt metų šie žvėrys iš mūsų miškų buvo beveik dingę. Pagrindiniai kanopinių žvėrių priešai yra lūšys ir vilkai. Jie tiek šių žvėrių neišpjauna, kad jų mažėtų. Stirnų, elnių, briedžių skaičių stengiasi reguliuoti medžiotojai.

Labiausiai Lietuvos miškuose padaugėjo elnių. Juos sunkiau sumedžioti. Elniai labai jautrūs, turi gerą uoslę.
Šiemet jau dalyvavau medžioklės trofėjų apžiūroje Biržuose ir Pasvalyje. Čia į akis krito, kad labai suprastėjusi, ypač stirninų, ragų kokybė. Tai, ko gero, gali būti susiję su chemikalų naudojimu žemės ūkyje“, – išsakė savo pastabas pašnekovas.

Plačiau skaitykite „Kupiškėnų mintyse“

——-
Autorius: Banguolė ALEKNIENĖ-ANDRIJAUSKĖ

Dalintis
Komentarų nėra

Sorry, the comment form is closed at this time.

Rekomenduojami video