2024/11/17

 

Dariaus utopinė svajonė – sraigtasparnis mokyklai

Kupiškio technologijos ir verslo mokyklos mokinys Darius Macas.
Jurgitos Banionienės nuotrauka

„Jei turėčiau stebuklingą lazdelę“

Kalbėdami apie profesines mokyklas, dar dažnai išgirstame neigiamą atspalvį turintį pavadinimą „profkė“. Išlikęs stereotipas, kad į profesines mokyklas stoja tie, kuriems nepavyksta įstoti į aukštąsias.
Pastaruoju metu profesinis mokymas jau yra populiaresnis. Profesinis išsilavinimas – puiki pradžia siekiant įsitvirtinti ir konkuruoti kintančioje darbo rinkoje, atveria kelius tęsti mokslus toliau.
Darius Macas – Kupiškio technologijos ir verslo mokyklos antro kurso mokinys. Kaip jis vertina savo mokyklą?

Dariau, kokia Tavo nuomonė apie mokyklą, kurioje mokaisi?

Kupiškio technologijos ir verslo mokykloje mokausi antrus metus. Prieš tai mokiausi Skapiškio vidurinėje, o baigęs 10 klasių Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijoje pasirinkau profesinę mokyklą. Mano nuomonė apie ją tikrai gera. Čia – gerokai daugiau laisvės, gimnazijoje jaučiausi labai suvaržytas. Būdavo, atsėdi pamokas, skubi į autobusą ir – namo. O dabar gyvenu bendrabutyje, galiu po pamokų užsiimti įvairia veikla. Jei tikrai nori mokytis – mokysiesi visur. Mūsų mokykloje iš mokinių taip pat daug reikalaujama. Ši mokykla man kaip namai, gerai joje jaučiuosi – visi aplink šypsosi, palaiko. Jeigu reikėtų vertinti balais, Kupiškio technologijos ir verslo mokyklai skirčiau aštuonetą – visiškai idealių mokyklų nebūna.

Vis dar išgirstame, kad mokytis „profkėje“ – ne lygis. Koks Tavo požiūris? Ar negėda pasakyti, kad mokaisi profesinėje mokymo įstaigoje?

Žinau, kad yra nekokių atsiliepimų apie profesines mokyklas – neva jas renkasi tik prasti mokiniai. Ir gimnazijoje iš mokytojų išgirsdavau tokių kalbų, jei nesimokysi – reikės eiti į „profkę“. Bet aš manau, kad visa tai – tik konkurencija.

Man negėda pasakyti, kad mokausi profesinėje mokykloje. Dažnai juokaujame, kad mokomės Oksforde. Kiek bendrauju su kitais mokiniais, jie tikrai nesigėdija savo mokyklos. Deja, neigiamą požiūrį dažnai pajuntame – stengiamės jį keisti, kad į mus žiūrėtų kitaip. Jis tikrai išnyks, tam tik reikia laiko. Dabar profesinės mokyklos visoje Lietuvoje išgyvena atgimimą, jų lygis kyla. Baigę profesines mokyklas jaunuoliai renkasi aukštąjį mokslą, jiems lengviau įstoti į universitetus.

Kokie yra mokymosi profesinėse mokyklose privalumai? Kas labiausiai Tave džiugina savo mokykloje?

Mokantis profesinėje mokykloje didžiulis pliusas tas, kad mokiniai ir mokytojai bendrauja kaip lygūs. Todėl ir traukia mokytis.
Labai gera ir mokymo bazė. Studijuoju technikos priežiūros verslo darbuotojo specialybę – turime visą mokymuisi skirtą įrangą. Mokykla gerai apsirūpinusi paruošti tikrus specialistus. Nuolat tobulėjama, einama į priekį.
Mokiniams sudaromos visos palankios sąlygos mokytis – klasės šiltos, jaukios.
Mūsų mokykloje galima labai skaniai pavalgyti – veikia puiki valgykla, maistas šviežias, gaminamas vietoje.

Kokia Tavo nuomonė apie Kupiškio technologijos ir verslo mokyklos mokytojų, mokinių bendruomenę?

Mokyklos vadovybė, visa mokytojų bendruomenė mokinius labai palaiko. Mokytojai pas mus linksmi, kvalifikuoti. Su jais gali drąsiai pasikalbėti – tau visada paspaus ranką, paklaus, kaip sekasi. Bendraujame su jais kaip su savo draugais. Galime reikšti savo nuomonę ir mokytojai ją girdi.

Kupiškio technologijos ir verslo mokykloje mokosi daug mokinių – šią rugsėjo 1-ąją susirinko 503. Mane čia supa draugiški žmonės. Jei pats būsi draugiškas, ir visi aplink tave bus tokie pat. Turime stiprią mokinių tarybą, sprendžiame įvairius klausimus, organizuojame renginius. Smagu, kad mokykloje jų vyksta tikrai daug. Atvažiuoja daug svečių iš kitų profesinio mokymo įstaigų, su daugeliu jų bendradarbiaujame.

Kokios socialinės garantijos jums suteikiamos?

Gerai besimokantiems mokiniams mokama stipendija, maksimali siekia 30 eurų. Tai motyvuoja gerai mokytis, lankyti pamokas. Esame aprūpinti bendrabučiu. Aš esu iš Skapiškio, tačiau dirbu, namo grįžtu tik savaitgaliais, todėl gyvenu bendrabutyje. Kambariai tvarkingi, suremontuoti, šilta. Galime naudotis virtuve, kurioje yra visa buitinė įranga.

Ar mokiniai dalyvauja užklasinėje, projektinėje veikloje?

Užklasinė veikla labai įvairi – yra daug visokių būrelių, ypač sporto. Dažnai vykstame į įvairias varžybas. Yra neformaliojo ugdymo būrelis, organizuojama daug renginių.
Aš pats visur dalyvauju – žaidžiu tinklinį, futbolą, krepšinį, užsiimu irklavimu, kartais įsitraukiu į teatro veiklą. Iš prigimties esu aktyvus, be to, popamokinė veikla įtraukia, nes yra įdomiai pateikiama. Motyvuoja ir tai, kad visada esame mokyklos direktorės pagiriami, paskatinami.

Mokykla dalyvauja „Erasmus“ projektuose. Pats norėjau išvykti į užsienį, bet sutrukdė darbas, tačiau kas pagal šią programą išvažiuoja, labai džiaugiasi – įgyja daug praktikos. Jų įspūdžiai būna labai geri. Tokios išvykos atmerkia akis į pasaulį – pamatai ne tik tai, kas vyksta Lietuvoje, bet ir kaip gyvenama kitose šalyse.

Jei galėtum, ką pakeistum savo mokykloje?

Norėčiau sumoderninti mokymosi procesą, įdiegti naujų išmaniųjų technologijų – vadovėlius, jei galėčiau, pakeisčiau planšetiniais kompiuteriais.
Būtų gerai padidinti, pertvarkyti sporto salę. Reikėtų atnaujinti mokyklos lauko stadioną – pakeisti krepšinio aikštelės dangą dirbtine.
Mano utopinė idėja – kad mokykla turėtų sraigtasparnį. Galėtume juo skraidyti į ekskursijas, keliauti po pasaulį.

——-
Autorius: Jurgita BANIONIENĖ

Dalintis
Komentarų nėra

Sorry, the comment form is closed at this time.

Rekomenduojami video