2023/11/28

 

Ūkininkų organizacija pratinasi būti ne tik veikli, bet ir drausminga, iniciatyvi

Prisirinko pilnutėlė salė ūkininkų.
Autorės nuotrauka

Savivaldybė neseniai suremontavo Žemės ūkio ir bendruomenių skyriaus salę – tai viena gera žinia. Antra gera naujiena – į ataskaitinį susirinkimą suvažiavę Lietuvos ūkininkų sąjungos (LŪS) rajono skyriaus nariai praėjusį trečiadienį vos čia sutilpo. Jeigu būtų susirinkę visi 105 nariai, būtų pristigta kėdžių.

Dirba, dalijasi, remia

Ūkininkų sąjungos gretos jaunėja, tai matyti ir plika akimi, ir iš statistikos. Ši statistika liudija žemės ūkio veiklą tampant svariu savo krašto, ne tik savo kiemo gerovę kuriančiu veiksniu. Savivaldybės Žemės ūkio ir bendruomenių skyriaus surinkti duomenys iliustruoja žemdirbišką triūsą: rajone yra 57,4 tūkst. ha žemės ūkio naudmenų, 42,7 tūkst. ha ariamos žemės, 14,3 tūkst. ha kultūrinių ganyklų, 307 ha sodų, įregistruoti 27 ekologiniai ūkiai. 2014 metais žemdirbiai pagamino 38 mln. eurų vertės produkcijos, 2015 metais – 39 mln. eurų vertės. 61 proc. pajamų gauta iš augalininkystės, kitos pajamos iš gyvulininkystės. Pernai pasėlius deklaravo 1 920 ūkių, kasmet deklaruojančiųjų sumažėja bent po šimtą. Kodėl taip yra? Kupiškėnai sensta, nebepajėgia ūkininkauti, galintieji dirbti vis dar emigruoja, rajono žmonių mažėja.

Ką įmanoma padaryti, kad šis mažėjimas, nykimas būtų kuo lėtesnis ar net sustotų? Reikia mąstyti apie bendruomeniškumą, palankią kaimo žmogui savijautą, jaunimo saviraiškos, smalsumo patenkinimo, aktyvios veiklos sąlygas. Ūkininkų sąjunga – viena iš tokių galimybių, tik atrodo, kad ne visada aktyviai ir efektyviai ja pavyksta pasinaudoti.

Trejų metų veiklos ataskaitą pateikęs Lietuvos ūkininkų sąjungos Kupiškio skyriaus pirmininkas Zigmantas Aleksandravičius vardijo renginius, išvykas po Europą ir po Lietuvą, artojų ir melžėjų varžybas, pažangiausių ūkių konkursą, seminarus, lauko dienas, konsultacijas, naujos informacijos iš Žemės ūkio ministerijos, Lietuvos ūkininkų sąjungos, Žemės ūkio rūmų, įvairių asociacijų sklaidą, tačiau visi šie darbai dažnai yra pastebimi ir vaisių duoda tik aktyviausiems bendruomenės nariams, didžioji dalis linkusi būti atokiau, niekur neiti, nesimokyti, nesidomėti. Ne mažiau laiko ūkininkų vadovas skyrė problemoms, kurios trikdo, sekina aktyvo, ūkininkų organizacijos tarybos jėgas ir ūpą.

Plačiau skaitykite „Kupiškėnų mintyse“

——-
Autorius: Ada DVARIONAITĖ

Dalintis
Komentarų nėra

Sorry, the comment form is closed at this time.

Rekomenduojami video