2023/11/28

 

Miškininkai stebės medkirčius

Nebe pirmi metai miškininkai žiemą rengia reidus ir stebi, ar tvarkingai kertami miškai.
Valstybinės miškų tarnybos nuotrauka

Gruodžio 8–23 dienomis VĮ Kupiškio miškų urėdijos ir Valstybinės miškų tarnybos specialistai vykdys tradicinę žiemos akciją „Miškas-2016“. Jos metu stebės, kaip vykdomi miško kirtimai, medienos gabenimas. Kartu bus vykdoma ir Kalėdų eglučių kontrolė.

Prasidėjus žiemai Lietuvos miškininkai kasmet sustiprina miško kirtimų kontrolę. Siekiant šio tikslo ir vykdoma tradicinė akcija „Miškas-2016“.

Į reidus po Kupiškio rajoną ruošiasi ir Valstybinės miškų tarnybos Miškų kontrolės skyriaus Panevėžio teritorinio poskyrio specialistai. Vienas jų Vidas Valma teigė, kad dvi savaites bus vykdoma kontrolė ir valstybiniuose, ir privačiuose miškuose. Čia bus stebimi miško kirtimai, tikrinamos transporto priemonės, gabenančios medieną, konsultuojami miškuose sutikti miško kirtėjai. Reidai vyks ne tik darbo dienomis, bet ir savaitgaliais.

„Miško kirtimai pastaraisiais metais vykdomi be didelių pažeidimų, nors kartais nustatomi technologiniai pažeidimai kertant ar vežant medieną. Žmonės kartais dar klysta pažeisdami miško sklypų ribas, tačiau jas tvarkingai prižiūrint tokių klaidų nebūtų“, – teigė vyriausiasis specialistas V. Valma.

Už savavališką miško kirtimą dabar taikomos gana griežtos sankcijos – skiriamos baudos ir skaičiuojama nemaža žala gamtai, todėl žmonės tampa atsargesni.

Pašnekovas priminė gyventojams, kad būtina stebėti savo miško sanitarinę būklę. Be leidimo galima kirsti sausuolius, tvarkyti vėjavartas ir kirsti miško sklypo ribų linijas iki 1,5 m pločio.

Akcijos „Miškas-2016“ metu Valstybinės miškų tarnybos miškininkai rengs ir du susitikimus su miškų savininkais Kupiškio rajono seniūnijose. Taip pat bus tikrinami ir baudžiami nelegaliai Kalėdų eglutes iš miško gabenantys piliečiai.

„Nusikirsti eglutę savo miške galima, bet vežant ją būtina turėti miško nuosavybės dokumentus“, – įspėjo V. Valma.

Tokių pažeidimų, anot jo, pastaraisiais metais nebuvo daug. Eglutes, kaip visada, bus galima įsigyti Kupiškio miškų urėdijoje ir girininkijose.

——-
Autorius: Ingrida NAGROCKIENĖ

Dalintis
Komentarų nėra

Sorry, the comment form is closed at this time.

Rekomenduojami video