Kažkada numirusi lietuvių skalikų veislė sparčiai atsigauna ir tokių šunų nemažai auga ir Kupiškio rajone. Vienas jų pretenduoja tapti Lietuvos čempionu. Kupiškėno Remigijaus Kriaučiūno skalikui Apiui – ketveri ir jis jau visoje šalyje išgarsėjęs pėdsekys. Jo paslaugų reikia medžiotojams, kuriems nepasiseka iš karto nušauti medžiojamo žvėries.
Pėdsekių žemėlapyje – ir kupiškėnai
Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos kinologai parengė interaktyvų žemėlapį, kuriame galima rasti arčiausiai medžioklės vietos gyvenančius sužeistų žvėrių ieškotojus. Jie reikalingi, kai reikia skubios pagalbos po nesėkmingo šūvio.
Šiuo metu Lietuvoje yra apie 50 profesionalių pėdsekių, kurie talkina medžiotojams. Du puikiai medžioklėje dirbančius šunis turi ir Kupiškio rajonas. Čia į sužeistų žvėrių ieškotojų sąrašą įtrauktas ūkininkas Ričardas Barzdenis su šunimi Litu iš Daršiškių ir kupiškėnas R. Kriaučiūnas, auginantis ketverių metų lietuvių skalikų veislės Apį.
„Tai nėra mokama paslauga ar profesija. Mes savanoriškai padedame, jei medžiotojai prašo susekti pašautą žvėrį. Atlygis – dalis medžioklės laimikio man arba šuniui“, – apie pėdsekių pareigas sutiko papasakoti R. Kriaučiūnas.
Jo pagalbos medžiotojams dažnai prireikia.
Keturkojai medžiotojai kviečiami ir į medžiokles su varovais. Ypač šunų nori į tokias pramogas atvykstantys užsieniečiai. Juos žavi lietuviškos medžioklės su mūsų skalikais.
Pėdsekiai – lietuvių skalikai
Apskritai Lietuvoje pėdsekystė atgimė neseniai. Iki tol nebuvo oficialiai skelbiama apie tokias paslaugas. Atvykdavusiems užsieniečiams būdavo sunku suprasti, kaip mūsų krašte ieškomi sužeisti žvėrys. Lietuviai dažniausiai juos parodydavo kitą dieną pagal skraidančius varnų ir kranklių būrius.
Plačiau skaitykite „Kupiškėnų mintyse“
——-
Autorius: Ingrida NAGROCKIENĖ