2022/12/07

 

Saugokimės sukčių – prekiautojų vandens filtrais

Rajone vanduo daugiausia vartojamas iš gręžinių, todėl ir mikrobiologiniu, ir cheminiu požiūriu yra geros kokybės.
Valio Staburo nuotrauka

Vanduo žmogaus gyvenime užima labai svarbią vietą. Be vandens bet kuris gyvas organizmas negalėtų ilgai išgyventi. Gyventojams svarbu, kad jų vartojamas vanduo būtų kokybiškas ir tinkamas vartoti. Bendrovės siūlo įvairius, neaiškios kokybės geriamo vandens filtrus. Tačiau ar jie mums reikalingi?

Vos ne kiekvieną pavasarį į Kupiškio rajoną užsuka „verslininkai“, siūlantys savo paslaugas, tiriant vandens kokybę, ir prekiaujantys neaiškios kilmės vandens filtrais, kurie kainuoja nemažus pinigus. Prekeiviai dažniausiai ieško atokesnių sodybų, dažniausiai užsuka ten, kur matyti šulinys. Vienkiemiuose gyventojams lengviau įsiūlyti savo prekę teigiant, kad šulinio vanduo be jų siūlomo filtro vartoti netinkamas.

Jokių papildomų filtrų nereikia

Anot uždarosios akcinės bendrovės „Kupiškio vandenys“ direktoriaus Alberto Audicko, rajone vandens filtrų pardavėjai apsilanko kasmet. „Pernai netgi kreipėmės į policiją, kad padėtų apsaugoti žmones nuo sukčių. Jie pas gyventojus, ypač pagyvenusius, stengiasi užsukti vakarais, po darbo valandų, prisidengdami mūsų bendrovės darbuotojais, tikrinančiais vandens skaitiklių parodymus, – teigė bendrovės vadovas. – Ir šiemet iš gyventojų sulaukėme skambučių apie pasirodžiusius „tikrintojus“. Noriu pabrėžti, kad mūsų darbuotojai dirba tik darbo valandomis ir gyventojams pateikia darbo pažymėjimus.“
A. Audickas tvirtino, kad bendrovės aptarnaujamos teritorijos vandens kokybė yra gera. „Vandens kokybės tyrimai atliekami kiekvieną mėnesį – mėginiai vežami tirti į Vilnių, taip pat atliekame vandenviečių monitoringus. Todėl rajone, mūsų bendrovės aptarnaujamoje zonoje, tikrai gyventojams jokių papildomų vandens filtrų nereikia“, – kalbėjo vadovas.

Plačiau skaitykite „Kupiškėnų mintyse“

——-
Autorius: Robertas TERVYDAVIČIUS

Dalintis
Komentarų nėra

Sorry, the comment form is closed at this time.

Rekomenduojami video