2024/03/05

 

Šalčiai graso nelaimėmis darbe

Valio Staburo nuotrauka

Valstybinė darbo inspekcija primena, kad kiekvienoje darbovietėje būtina įvertinti įvairiais sužalojimais gresiančius šalyje prasidėjusių žiemiškų orų pavojus. Visų pirma tai pasakytina apie judėjimo kelių, laiptų, kiemų, darboviečių teritorijose, darbo vietų slidumą; itin pavojinga šiuo atžvilgiu statybose. Į orų kitimą reikia ypač atsižvelgti atliekant darbus aukštyje, miško darbus.

Teisės aktai nurodo, kad, kai aplinkos temperatūra žemesnė kaip minus 10 °C, dirbantiems lauke arba nešildomose patalpose darbuotojams privalu suteikti ne trumpesnes kaip 10 minučių specialias pertraukas ne rečiau kaip kas pusantros valandos. Papildomų ir specialiųjų pertraukų skaičius, trukmė ir poilsio vieta, atsižvelgiant į konkrečias darbo sąlygas, nustatomi kolektyvinėse sutartyse bei darbo tvarkos taisyklėse.

Darbo patalpų oro temperatūra normuojama atsižvelgiant į dirbančiojo fizines pastangas atlikti darbą – kuo lengvesnis fizinis darbas, t. y. nereikalauja didelės fizinės įtampos bei jėgų jam atlikti, tuo aukštesnė turėtų būti darbo patalpų oro temperatūra (pvz., prekybos salės darbuotojo, siuvėjo darbo vietos temperatūra turėtų būti ne žemesnė nei 17 oC, biuro darbuotojo – ne žemesnė nei 20 oC). Be to, visais atvejais darbdavys privalo aprūpinti darbuotojus specialiais darbo drabužiais, apsaugančiais nuo žemos temperatūros.

Žiemos metu taip pat atsiranda pavojų, susijusių su lauko sąlygomis naudojamomis darbo priemonėmis, tarp jų – ir potencialiai pavojingų įrenginių darbu. Pabrėžtina, kad darbas su kėlimo kranais turi būti sustabdytas esant stipriam vėjui, smarkiai sningant ar kai kiti veiksniai neatitinka krano naudojimo dokumentuose nustatytų sąlygų. Savo ruožtu keleivinių lynų kelių (slidininkų keltuvų) savininkai turi būti tinkamai pasiruošę slidinėjimo sezonui: laiku atlikti šių įrenginių techninės būklės tikrinimus, numatyta tvarka juos nuolat prižiūrėti bei garantuoti, kad naudojami įrenginiai būtų saugūs.

Valstybinė darbo inspekcija įspėja: esant stipriam vėjui, sniegui, pūgai, apledėjimui, blogam matomumui ir kitoms sudėtingoms oro sąlygoms, jei jos kelia grėsmę darbuotojų saugai ir sveikatai, darbus būtina nutraukti.

Audronė Guigaitė,
Komunikacijos sk. vyr. specialistė
Valstybinė darbo inspekcija

——-
Autorius:

Dalintis
Komentarų nėra

Sorry, the comment form is closed at this time.

Rekomenduojami video