2023/09/21

 

Verslo planas – neprašytas darbas

Naivių gyventoja Genė Kazlauskienė kreipėsi ir į teismą, ir į rajono valdžią dėl neva neteisingai atimtos sūnaus socialinės pašalpos.
Nidos Šulcienės nuotrauka

Pasirodo, kupiškėnai tikrai gudrūs. Štai Naivių gyventoja Genė Kazlauskienė sugalvojo, kaip užsidirbti papildomą pinigėlį už niekieno neprašytą darbą. Moteris daug metų tvarkė valstybinės žemės plotelį šalia savo sklypo ir dabar reikalauja už tai atlygio ar bent jau įskaityti šią paslaugą, kaip savo sūnaus socialinės pašalpos atidirbimą.

Kreipėsi į Tarybą

Praėjusiame Kupiškio rajono tarybos posėdyje į politikus kreipėsi Naivių gyventoja G. Kazlauskienė. Moteris pateikė prašymą aptarti jos išskirtinį atvejį. Oficialiame rašte autorė paprašė rajono valdžios mokėti už jos iki šiol vykdytus savanoriškus darbus.

„Mano gyvenamojoje vietoje Naivių kaime, aplink mano privačią valdą, yra žemės plotas – iki gatvės apie 12 arų pievos, kurią mes prižiūrime visus metus, kiek gyvename“, – savo prašyme rašė G. Kazlauskienė.
Pareiškėja teigė, kad ji valstybinę žemę šienavo, joje pasodino ir prižiūrėjo 18 žemaūgių pušelių.

Vien medelių pirkimo išlaidos, naivietės skaičiavimu, jai kainavo 180 litų. O dar ir kitos sąnaudos: elektra, kuras, pats darbas.

„Už atliktą darbą turi būti sumokėta (dėl sumos tarsimės) arba įskaityti, kaip dalyvavimą visuomenės naudingoje veikloje, norint gauti socialinę pašalpą sūnui Rimui Kazlauskui. Ir jam grąžinti socialinę pašalpą, kurią nutraukėte. Prašau mokėti už visą neišmokėtą laikotarpį“, – savo rašte dėstė G. Kazlauskienė.

Teismas nepatenkino

Dėl šio reikalo naivietė jau ne pirmą kartą mina valdžios slenksčius. Pasak moters, jos prašymą atmetė rajono meras Jonas Jarutis.

Kupiškėnės sumanymo nepalaimino net ir teismas. Dar rugsėjo mėnesį Lietuvos apeliacinis teismas nagrinėjo apskųstą Panevėžio apygardos teismo sprendimą dėl nutrauktos R. Kazlausko socialinės pašalpos.

Pats paramos gavėjas R. Kazlauskas į savo seniūniją nesikreipė dėl sutarties sudarymo visuomenei naudingai veiklai atlikti, ši veikla būtų ir valstybinės žemės tvarkymas. Tačiau šeima gavo jų pagalbą seniūnijai liudijantį Skapiškio seniūno raštą dėl laisvos žemės priežiūros.

Pasak Skapiškio seniūnijos vadovo Valdo Juškevičiaus, yra ir daugiau gyventojų, tvarkančių valstybinę žemę, kuri jų gyvenamųjų valdų nepuošia. Tačiau G. Kazlauskienė, anot jo, vienintelė už tai prašo atlyginti.

Plačiau skaitykite „Kupiškėnų mintyse“

——-
Autorius: Ingrida NAGROCKIENĖ

Dalintis
Komentarų nėra

Sorry, the comment form is closed at this time.

Rekomenduojami video