2023/11/28

 

Inetą traukia biochemija

Ineta Dvarvytytė prie pianino namuose.
Autorės nuotrauka

Šiais metais baigusi Kupiškio Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnaziją abiturientė Ineta Dvarvytytė iš trijų egzaminų: anglų, lietuvių kalbos ir literatūros bei jos mėgstamos biologijos gavo tris šimtukus.
Su mergina pasikalbėjome apie mokykloje praleistus metus, pasiekimus ir laisvalaikį bei ateities svajones.

Ką prisimenate iš vaikystės metų?

Aš gimiau Lietuvai prasmingą dieną, 1994 metų kovo 11-ąją, Kupiškio ligoninėje. Tėveliai pasistengė.

Kiek save atsimenu, nuo pat mažų dienų labai patiko gyvūnėliai. Mama nupirko papūgėlių. Rūpinausi žiurkėnais. Auginau ir keletą žalčiukų. Namie turėjau terariumą ir ten juos auginau. Teko gaudyti varlytes ir jomis maitinti augintinius. Kaip jais reikia rūpintis paaiškindavo tėveliai. Savo gyvūnėlius didžiuodamasi rodydavau draugėms. Buvo egzotika. Paauginusi žalčiukus paleisdavau. Vėliau susidomėjau katėmis.

Anksti išmokau pažinti raides, paskui skaityti. Buvo Šepetoje, kur aš gyvenu, biblioteka, tai su mama eidavome paimti man knygelių. Atsimenu, kad aš dar tuomet net nėjau į mokyklą. Iš pradžių labai mėgau skaityti pasakas. Po to jau įnykau į grožinės literatūros knygas.

Matau jūsų namuose pianiną. Kada pradėjote mokytis muzikos?

Buvo „Kupiškėnų mintyse“ skelbimas, kad kviečiami vaikai į „Yamahos“ muzikos mokyklą. Tuomet man buvo ketveri metai. Mama parodė skelbimą ir paklausė, ar noriu. Ir taip parsidėjo muzikos mokslai. Iš pradžių dar ožiuodavausi, kai reikėdavo mokytis. Paskui pasidarė įdomu. Tuometinę Kupiškio muzikos mokyklą pradėjau lankyti antroje klasėje. Ją baigiau 9-toje klasėje. Po to lankiau muzikos pamokas papildomai.

Aš šiandien labai džiaugiuosi, kad turėjau geras muzikos mokytojas. Iš pradžių buvo mokytoja Rita Stankevičienė, po to – Dalia Škinderienė. Jos liepdavo groti ne tik kas privaloma, bet duodavo ir šiuolaikinių kūrinių. Būdavo malonu groti. Dabar jau pati susirandu kūrinius, kuriuos noriu groti. Susirandu aranžuotes pianinui.

Kaip sekėsi mokslai iki gimnazijos?

Pirmą klasę pradėjau lankyti Povilo Matulionio pagrindinėje mokykloje. Mano Ia klasės mokytoja buvo Dalia Apšegaitė. Man labiausiai įsiminė, jos rūpestis vaikais. Kai žiemą ruošdavausi eiti į muzikos mokyklą, uždėdavo man kepurę, kaklą apvyniodavo šaliku, kad nesušalčiau.

Pradinėse ir vyresnėse klasės patikdavo tie dalykai, kurie susiję su gyvūnais. Pavyzdžiui, pradinėje mėgau „Pasaulio pažinimą“, nors visi dalykai sekėsi gerai. Tėveliams nereikėdavo sakyti, kad eičiau ruošti pamokų. Viskas sekėsi gerai. Tik gal šiek tiek daugiau patiko anglų kalba, gamtos dalykai, biologija. Mokytojai papasakodavo ir man iškart tapdavo viskas aišku. Pradėjau nuo penktos klasės dalyvauti matematikos olimpiadose, vėliau ir – fizikos, chemijos, lietuvių ir anglų kalbų, biologijos.

Plačiau skaitykite „Kupiškėnų mintyse“

——-
Autorius: Aušra JONUŠYTĖ

Dalintis
Komentarų nėra

Sorry, the comment form is closed at this time.

Rekomenduojami video