2025/01/27

Policija ne tik baudžia, bet ir glaudžia…

Prie pat namų slenksčio – metų pabaigos gražiosios šventės, o operatyviosioms pagalbos tarnyboms, kaip visada, teks dirbti, budėti ištisas paras. Tarp tų pasišventėlių bus ir policijos pareigūnai, miesto ir seniūnijų apylinkių inspektoriai. Vilė Sezonienė sako, kad jai teks dirbti ir pirmąją Kalėdų dieną, ir pirmąją Naujųjų metų dieną, bet ką padarysi, jeigu tokia yra profesinė pareiga. Ją atlikti sektųsi gerokai lengviau, jei patys bendruomenės nariai būtų supratingesni, geranoriškesni ir suprantantys tuos, kurie dirba visų saugumo, ramybės labui. Ką mes visi nesunkiai galime padaryti, kaip mums derėtų elgtis, kad būtume saugesni, išvengtume rūpesčių, bėdų, nelaimių?.. Apie tai pasikalbėjome su Viešosios policijos pareigūnais, miesto apylinkių tyrėjais Vile Sezoniene ir Justinu Sinica.

Seniai žinoma, kad policijos didysis darbymetis tada, kai pradedamos mokėti mūsų žmonėms pensijos, pašalpos. Tada suaktyvėja gyvenimas ir visų bendravimas gatvėse, aludėse, namuose, tada liejasi emocijos, jausmai… Argi nė kiek šių agresijos proveržių nesumažino padidėjęs skurdas, visuomenės nepritekliai?

Vilė Sezonienė: „Patikimiausias mūsų pagalbininkas kol kas yra sniegas. Kai gausiai pasnigo, jau gera savaitė sumažėjo iškvietimų, pranešimų apie konfliktus, net apie vagystes, kitus teisėtvarkos pažeidimus. Matyt, žmonės vengia išeiti iš namų, mažiau buriasi į kompanijas. Beje, iškvietimų policijai gerokai apmažėjo, kai pradėjo veikti bendras Pagalbos centras Panevėžyje.Ten profesionaliai „atsijojami“ ir išskirstomi pagalbos prašymai atskiroms tarnyboms: gaisrinei, medicinos greitajai pagalbai, policijai. Galima sakyti, kad ir melagingų pranešimų bei iškvietimų gauname mažiau.“

Justinas Sinica: „Žmonių sąmoningumą veiksmingai ugdo žinojimas apie pasekmes ir galimos baudos. Argi kam nors yra didelė paslaptis, kad negalima užimti operatyvių pagalbos tarnybų telefono linijų tik pajuokavimams, trukdyti dirbti pareigūnams ir specialistams, be rimto reikalo eikvoti resursus, naudoti transportą… Tai iš karto visi prisimena, kai surašom administracinių teisės pažeidimų protokolus, kai gresia baudos. Tarkim, už melagingą iškvietimą – areštas iki 30 parų arba 100 litų bauda. Dabar didžiulių ir rimtų problemų visuomenėje kaupiasi dėl nepilnamečių girtavimo. Tai ne tik didmiesčių bėdos, tai atima nemažai ir mūsų darbo laiko. Matom mieste šlitinėjančius girtus paauglius, vežam juos namo tėvams. Jie aiškina nežinantys, kad neturintiems 16 metų negalima neštis su savimi jokių alkoholinių gėrimų ar girtauti. Beje, rajono Taryba yra priėmusi sprendimą, kad paaugliai vieni viešose vietose gali būti tik iki 22 valandos. Administracinių teisės pažeidimų kodeksas numato įvairaus dydžio, nuo 30 iki 300 Lt, baudas už girtų nepilnamečių pasirodymą viešose vietose, tokių administracinių bylų apylinkės teisme nagrinėjama vis daugiau. Atrodo, kad daugelio jaunųjų pažeidėjų tėvai jau numojo ranka į šias bėdas. Policija viena nepajėgi tokias socialines problemas spręsti.“

Plačiau skaitykite „Kupiškėnų mintyse“

——-
Autorius: Domas JURJONAS

Dalintis
Komentarų nėra

Sorry, the comment form is closed at this time.

Rekomenduojami video