Ketvirtadienį vykusiame rajono Savivaldybės tarybos posėdyje buvo priimta nemažai gyventojams svarbių sprendimų, bet neapsieita ir be aistrų, o vienam Tarybos nariui buvo parodyta geltona kortelė – įspėjimas už netinkamą elgesį.
Dar prieš pradedant svarstyti darbotvarkę, meras Jonas Jarutis perskaitė informaciją, kad nuo šiol opozicinei Tėvynės sąjungos frakcijai Savivaldybės taryboje vadovaus naujas vadas Valentinas Beinoris. Jis šiame poste pakeitė ilgametį rajono konservatorių lyderį Vytautą Mockų, kuris išvyko dirbti į Vilnių. Šiame posėdyje V. Mockus išvis nedalyvavo, nes buvo išvykęs naujojo darbo reikalais. Atrodė, kad nuolat daugybę diskusijų sukeliančiam Tarybos nariui nedalyvaujant, sprendimai bus priiminėjami operatyviai. Tačiau ir be jo atsirado kam visą Tarybą įtraukti į audringus disputus.
Svarbus sprendimas
priimtas sutartinai
Bene aktualiausias kupiškėnams šio posėdžio sprendimas buvo priimtas vieningai. Taryba pritarė Panevėžio apskrities greitosios medicinos pagalbos dispečerinės steigimui.
Šiuo metu rajone dirba tik dvi su puse greitosios pagalbos brigadų. Nuo aštuntos valandos ryto iki dešimtos valandos vakaro žmonėms nelaimės atveju padėti yra pasirengusios trys brigados, bet naktį dirba tik dvi. Tais atvejais, kai užsakymų yra daugiau, greitosios pagalbos jau nespėja laiku nuvažiuoti į nelaimingų įvykių vietas. Šiais metais dvi nelaimės jau baigėsi mirtimi. Žinoma, negalima tvirtinti, kad laiku nuvykę medikai būtų žmonėms išgelbėję gyvybę, bet gal jiems ir būtų pavykę padėti.
Liepos mėnesį J. Jarutis paprašė apskrities, kad brigadų skaičius būtų padidintas bent iki trijų. Tačiau dabar nutarta, kad problemą galima spręsti kitų būdu. Pritarta naujo modernaus dispečerinio centro įkūrimui. Šis centras koordinuotų visos apskrities rajonų greitųjų pagalbų darbą. Esant reikalui kupiškėnams į pagalbą skubėtų Panevėžio ar Biržų medikai. Žinoma, mūsų rajono ekipažams tektų važiuoti į kaimyninius rajonus. Centrinė dispečerinė apie nelaimę informuotų arčiausiai įvykio vietos tuo metu esantį ekipažą, nepriklausomai iš kokio jis rajono. Tikimasi, kad taip dirbant pagerės pagrindinis greitosios pagalbos darbo rodiklis – laikas, per kurį atvykstama į iškvietimo vietą.
Politikai, svarstydami šį projektą, negavo atsakymų į ne vieną klausimą. Pavyzdžiui, kas bus, jeigu kitų rajonų tarybos nesutiks su tokios bendros dispečerinės kūrimu. Visgi Tarybos nariai balsavo už nutarimą nuo ateinančių metų sausio 1 dienos steigti tokią tarnybą. Tik papildė projektą prašymu, kad iki to laiko, kol pradės funkcionuoti nauja dispečerinė, skirti papildomų pajėgų, kad rajone ir dieną, ir naktį dirbtų trys greitosios pagalbos tarnybos.
Taryba taip pat pritarė Kupiškio ligoninės Konsultacinės poliklinikos ir Ambulatorinės reabilitacijos skyriaus infrastruktūros gerinimo projektų parengimui.
Plačiau skaitykite „Kupiškėnų mintyse“
——-
Autorius: Gintaras JURGĖLAS