2023/05/30

Linkėjo minkšto medžio ir aštraus kirtiklio

Graži Lietuva — tai gražus žmogus, pilnas gerumo, meilės atjaustos. Tai darbščios, kūrybingos dvasios, aukštos moralės žmogus, savo fizine ir intelektualine veikla saugantis ir gausinantis grožį gamtoje ir visuomenėje. Nes grožis — tai gėris. (Justinas Marcinkevičius)

Kupiškis ruošiasi ketvirtajam medžio drožėjų ir akmentašių plenerui, kurio atidarymas ir aptarimas įvyko birželio 19 d. Žmonės, sugebantys prakalbanti medį, dešimt dienų darbuosis, siekdami Kupos upės slėnį padaryti dar gražesnį ir jaukesnį. Kasmet šis vandens telkinys sutraukia vis daugiau žmonių, tačiau, Kupiškio r. mero Jono Jaručio nuomone, dar yra daug vietų, kurias reikėtų keisti ir tvarkyti. Anot mero, funkcionalios skulptūros iš medžio yra naudingos kupiškėnams, todėl norisi, kad Kupiškyje jų būtų dar daugiau.

Plenero dalyviai vieningai pripažino, kad pats medis padiktuoja, ką iš jo galima išdrožti, tereikia pasitelkti šiek tiek fantazijos.

Šiemet Baltijos jūros valstybių medžio drožėjų ir akmentašių plenere dalyvauja dvylika drožėjų. Kadangi tai tarptautinis pleneras, sulaukėme dalyvių iš Slovakijos ir Lenkijos.

Dalyviai buvo pakviesti pasivaikščioti Kupos upės slėnio pakrante ir apžiūrėti praeitų metų skulptūras. Pirmąkart Kupiškyje apsilankę plenero dalyviai gyrė savo kolegų darbus. Tuo tarpu drožėjai, jau įgiję patirties ankstesniuose mūsų mieste vykusiuose medžio drožėjų pleneruose, buvo reiklesni ir atidesni. “Žiūrėk, čia trūksta vienos detalės, o ant tų skulptūrų nemažai prirašinėta. Matyt, neturėdami ką veikti, jauni žmonės nusprendė įamžinti savo vardus“, — tuoj pat pastebėjo įžvalgesnė akis. Tačiau rimtės žalos skulptūroms nebuvo padaryta.

Kuriant Kupos upės slėnio kraštovaizdį, svarbiausias kriterijus, taikomas skulptūroms, yra funkcionalumas ir ilgaamžiškumas. Todėl neatsitiktinai buvo pasirinktas ąžuolas mat jis išlieka nesupuvęs daugiau nei šimtą metų.

Teritorija, kur bus pastatytos skulptūros, yra netoli darželio, todėl vyriausioji Kupiškio architektė Euchrida Sipavičienė plenero dalyviams pasiūlė keletą idėjų, diskutavo, žiūrėjo nuotraukas.

Keli drožėjai nusprendė jungtis į grupes, nes yra sumanę iš medžio išdrožti pavėsinę, kur darželinukams galėtų vykti lauko pamokos. Darbo rezultatus galėsime pamatyti ir jais pasidžiaugti jau po kelių dienų.

——-
Autorius: Sonata MOGYLAITĖ

Dalintis
Komentarų nėra

Sorry, the comment form is closed at this time.

Rekomenduojami video