2024/07/12

“Gimtinės pienas “ – Malūnų gatvėje

Tarp pieno supirkėjų, besidarbuojančių aplinkiniuose šešiuose rajonuose, žinoma ir UAB “Gimtinės pienas”. Tai – Lietuvos ir Estijos bendrovė. Jos direktoriaus antspaudas patikėtas Daliai Narkevičienei. “Kiti darbuotojai – taip pat samdomi, visi esam suinteresuoti bendrovės veiklos sėkme, – pabrėžia ji.

Konditerijos patalpose

O miesto vakarinės dalies mikrorajono gyventojai sako, jog šios bendrovės veikla šiek tiek pagyvino jų ramų gyvenimą. Beje, prieš keliolika metų Maironio, Malūnų ir dar mažesnių gatvelių gyventojai girdavosi, jog jų teritorijos oras visada prisisotinęs konditerijos aromatų. Ir tai buvo tiesa, nes prie Vanagų malūno, nacionalizuoto pokario metais, rajkooperatyvas buvo pasistatęs konditerijos cechą. Tuometinių prekybininkų net puoselėta mintis šiame malūne įsteigti šaunų restoraną. Idėjos nesuspėta įgyvendinti, malūnas grąžintas buvusio jo savininko paveldėtojui, o ilgokai buvęs tuščias konditerijos cechas parduotas. Dabar jis – dviejų akcininkų turtas. Vaizdumo dėlei labai norėtųsi pasakyti, jog šiame pastate ir aplink jį dabar kvepia pienu. Tačiau čia įsikūrusios UAB “Gimtinės pienas” direktorė D. Narkevičienė už tai supyktų. Juolab kad pokalbyje vadovė ne kartą pabrėžė, jog iš paskutiniųjų stengiasi, kad ne tik pieninės patalpos, bet ir jų įmonės aplinka būtų itin švari, neskleistų jokių pašalinių kvapų. Už juos aplinkiniai gyventojai tuoj pat imtų priekaištauti. juolab

Pasak bendrovės direktorės, prieš įrengiant čia pieno surinkimo centrą, mąstyta ir apie tai, kaip kaimiškos ramybės vietovės žmonės priims gamybininkus – juk rytmečiais čia pravažiuos keliolika pienvežių. Tačiau bendrovė atėjo ne tuščiomis rankomis – tvarkant cecho teritoriją, kliuvo asfalto ir pačiai gatvelei. Prieš kurį laiką tame pačiame pastate “Žemaitijos pienas” atidarė jaukią maisto prekių parduotuvę ir keliems šimtams aplinkinių gyventojų nebereikia daryti žygių į miesto centrą.

Tarp galimų konfliktų su miestelėnais pašnekovė atsiminė ir tokį atvejį: aplinkiniai gyventojai baiminosi, jog mūsų transportas gali išbaidyti ant pastato aukšto kamino besikuriančią gandrų porelę. Tačiau žmonių draugystės nesibodintys paukščiai dar labiau sutvirtino savo lizdą ir, pasak D. Narkevičienės, šiemet išaugino net keturis jauniklius.

Nori dirbti pagal profesiją

Suvalkietė D. Narkevičienė Kupiškyje gyvena ir darbuojasi per trisdešimt metų. Pavadinimus keitusi Kupiškio svieto gamykla buvo jai, pieno perdirbimo technikei technologei, ilgametė darbovietė, o vartai į ją užsivėrė bankrutavus ŽŪK “Aukštaitijos pienas” “Bedarbiais likome keturi šimtai žmonių. Niekam nelinkėčiau atsidurti tokioje situacijoje”, – dalijosi išgyvenimais pusamžė moteris.

Reikėjo išgyventi, mokslinti dukterį Vaidą ir sūnų Nerijų, kurių gyvenimas susietas su muzika. Ji pabandžiusi dirbti grūdų supirkėja, kurį laiką buvo net Seimo nario padėdėja, tačiau kai tik atsirado galimybė dirbti pagal specialybę, grįžo į tą sritį, dabar jau su verslininko žvilgsniu.

Pradžioje UAB “Gimtinės pienas” dirbo tik kaip mobilusis pieno supirkėjas, tačiau ,pasak direktorės, matydami, kad turėsią klientų, pradėjo steigti ir stacionarių punktų ūkininkų kiemuose arba nuomodamiesi buvusiuosius. Pastaruoju metu Aukštaitijos žemdirbių tiekiamas pienas superkamas 42 pukiai įrengtuose punktuose, trečdalis iš jų – Kupiškio rajone. D. Narkevičienė pabrėžia, jog jos vadovaujamoje bendrovėje įsidarbino keliolika buvusių bedarbiais pienininkystės specialistų ir paminėjo, jog vėl drauge darbuojasi su Nijole Laurinoniene, Algimanta Maroziene, Galina Einoriene, Zita Mankūniene, Leonida Šerkšniene, Birute Petruliene, Gabryte Bataitiene, Stanislava Baronaite ir kitais. Iš viso bendrovėje – per keturiasdešimt darbuotojų, kuriems tenka bendrauti su daugiau kaip tūkstančiu pieno tiekėjų. Iš jų superkamos produkcijos kelios dešimtys tonų kasdien iškeliauja perdirbimui į Žemaitijos kraštą.

Apmaudu dėl iškreiptų kainų

D. Narkevičienė sakė, jog išlikti pieno supirkimo rinkoje nėra lengva. Todėl ji ir pati nuolat lankosi pas ūkininkus, kad iš jų pačių išgirstų, kas labiausiai juos trikdo plėtojant savo pasirinktąjį verslą. Dažniausiai diskutuojama itin opiu klausimu, kodėl Lietuvoje įsigalėjo tokią neteisybė, skriaudžiami tik iki šimto kilogramų pieno parduodantieji žmonės – jų tiekiama produkcija superkama daug pigiau. Pienininkystės specialistės D. Narkevičienės nuomone, iškreipta pieno kaina – didelė blogybė. Jai šalinti būtinas Vyriausybės įsikišimas. Ji mananti, jog įvairios priemokos – šios produkcijos perdirbėjų valioje, tačiau pirminė pieno supirkimo kaina turi būti visiems vienoda.

Bendrovės “Gimtinės pienas” vadovė sakė, jog jų tikslas mokyti sodiečius paruošti geros kokybės pieną, apie tai kalbama su jais pieno punktuose, savo kvalifikaciją nuolat kelia ir bendrovės specialistai. Pastaruoju metu Pieno melžimo centre Kaune mokosi ir atitinkamus pažymėjimus turi įsigyti ir visi pienvežių vairuotojai.

UAB “Gimtinės pienas” produkcijos surinkimo cechas įrengtas naujiems savininkams priklausančiame pastate Malūnų gatvėje.

UAB “Gimtinės pienas” direktorė Dalia Narkevičienė (nuotraukoje kairėje) labai užimtas žmogus. Gamybiniais reikalais ji kalbasi su Algimanta Maroziene.

Kupiškio senamiestyje gyvenanti Ona Vaivadienė patenkinta, kad ir jų mikrorajone yra maisto prekių parduotuvė.

——-
Autorius: Eleonora VAIČELIŪNIENĖ

Dalintis
Komentarų nėra

Sorry, the comment form is closed at this time.

Rekomenduojami video