2024/05/15

Olimpo viršūnėje – mūsų žaidėjai

Jončiopingas (Švedija), Salo (Suomija), Panevėžys (Lietuva), Rakverė (Estija) – tokiu maršrutu vienerius metus keliavo Šiaurės-Baltijos šalių jaunių ir jaunučių krepšinio turnyras. Jo vėliava po balandžio 22-24 dienomis pasibaigusių paskutiniojo turo kovų nuleista Rakverės mieste ir visų šių varžybų nugalėtojais vainikuoti Lietuvos garbę gynę Kupiškio krepšininkai.

Šią džiugią žinią žurnalistai išgirdo antradienį jiems rajono Savivaldybėje surengtoje spaudos konferencijoje. Pasak mūsų komandų vadovo, rajono vicemero Jono Jaručio, pirmąkart tokiose tarptautinėse varžybose dalyvavusių kupiškėnų sėkmę lėmė trys faktoriai: treneris, sportininkų tėvai ir Savivaldybė. Jų bendras projektas, paremtas krepšininkų meistriškumu ir finansiniais resursais, paženklintas čempionų taure, mūsų miesto vardas išgarsintas užsienio šalyse.

Rakverėje mūsiškių (treneris Alvydas Puzelis) varžovais buvo metais vyresni estai, kadangi Suomijos ir Švedijos jaunimas čia neatvyko. Jauniai 59:51 įveikė Talino, 86:38 – Rakverės “Kunde-uk„ komandas ir 76:86 turėjo nusileisti šeimininkams. Pastariesiems atsirevanšuoti nepavyko ir draugiškose varžybose. Buvo pralaimėta 60:70. Jaunučiai 81:43 nugalėjo “Kunde-uk„ ir 63:78 patyrė nesėkmę susitikime su vietos rinktine, kurią vėliau neįskaitiniame mače palaužė pasekme 51:45.

Šiame ture bendroje įskaitoje kupiškėnai pelnė antros vietos sidabro medalius, o viso turnyro metu drauge su Panevėžio miesto mergaitėmis surinko 42 taškus ir įtikinamai laimėjo pirmąją vietą. Antri liko estai (34 tšk.), treti švedai (24 tšk.), ketvirti suomiai (13 tšk.). Baudų metimo konkurse laurus nuskynė Valdas Šablevičius ir Mindaugas Šiukšta, tritaškius taikliausiai metė Irmantas Baltušis ir Paulius Balčiūnas.

Rungtynės vyko puikiuose, daugiau nei 15 mln. litų kainavusiuose sporto rūmuose, kur telpa 2,5 tūkst. žiūrovų. Turnyro dalyviai čia turėjo galimybę stebėti Estijos aukščiausios lygos krepšinio čempionato ketvirtfinalio dvikovą tarp Talino “Kalevo„ ir Rakverės ekipų.

Grįžę namo mūsų krepšininkai poilsio ilgai neturės. Jų laukia dar du tarptautiniai turnyrai gegužės 6-8 d. Panevėžyje ir 13-15 d. mūsų rajone. Šias vėlesnes varžybas, į kurias kviečiamos Estijos, Latvijos, Panevėžio ir Kauno “Tornado„ komandos, numatoma surengti Virbališkių mokyklos sporto salėje.

(Nuotr.)

Šiaurės-Baltijos šalių jaunių ir jaunučių krepšinio tarptautiname turnyre dalyvavusios dvi Kupiškio komandos per keturis turus iškovojo šešias taures, kurių vertingiausia paskutinioji, skirta absoliutiems varžybų nugalėtojams.