2024/12/17

 

TITAS LAUCIUS PRASKLEIDĖ FILMŲ KŪRIMO UŽKULISIUS

Kino režisierius ir scenaristas Titas Laucius ir renginio moderatorė Agnė Deresevičiūtė, Panevėžio Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos kultūrinių renginių organizatorė.

Susitikimas su žinomu kino režisieriumi ir scenaristu Titu Lauciumi gruodžio 10 dieną Kupiškio viešojoje bibliotekoje turėjo sutraukti nemažai žmonių. Deja, renginį išgelbėjo Trečiojo amžiaus universiteto klausytojų grupelė, tą dieną buvusi bibliotekoje, ir patys bibliotekininkai. Kilo klausimas, kodėl susitikimu nesusidomėjo kultūros darbuotojai, gimnazistai. Tai būtų buvusi įdomi edukacinė pamoka. Žinoma, gal vidurdienis ne pats geriausias laikas renginiui, bet jis galėjo tapti netradicine mokinių pamoka apie kino meną, kūrybą.

Renginį moderavo Agnė Deresevičiūtė, Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos kultūrinės veiklos organizatorė.

Banguolė ALEKNIENĖ-ANDRIJAUSKĖ

Ryšiai su Antašava ir filmografija

Susitikimo pradžioje paaiškėjo, kad Tito močiutė yra kilusi iš Antašavos. Šiame miestelyje mokyklines vasaros atostogas praleisdavo jo tėvas. Jis paauglį Titą irgi buvo atsivežęs į Antašavą ir supažindino su prosenelių kraštu. Kupiškyje Titas prieš daugiau nei dešimt metų yra buvęs vienose vestuvėse kaip jų vedėjas. Toks nuoširdus svečio prisistatymas papirko publiką. Juk visiems malonu ir smalsu pabendrauti, susipažinti su žinomu žmogumi, kurio šaknys siekia ir Kupiškio kraštą.

Vėliau parodytas Tito režisuotas trumpametražis filmas „Šeima“ (2019), gavęs „Sidabrinės gervės kiaušinio“ apdovanojimą. Tai jo studentiškos kūrybos vaisius, diplominis darbas.

Titas pristatė ištrauką ir iš tarptautiniais apdovanojimais įvertinto filmo „Paradas“ (2023). Čia gvildenama bažnytinės santuokos anuliavimo per bažnytinį teismą tema. Siužetas rėmėsi režisieriaus išsiskyrusių tėvų gyvenimo patirtimi.

Tito filmai išsiskiria subtiliu humoru. Rodomi paprasti žmonės, kurie patenka į komiškas, absurdiškas situacijas, istorijas. Humoras jo filmuose turi gilesnę potekstę, keliami žmogaus egzistencijos klausimai.

Paminėti ir kiti šio režisieriaus filmai: „Gyvatė“ (2018), kuris pelnė publikos simpatijų prizą Portugalijoje, „Pasakyk, kad neskaudės“, „Gyvenimas“, „Animus Animalis“.

T. Laucius dažniausiai dirba kaip scenaristas su kitais režisieriais, yra bendraautoris.

Plačiau skaitykite gruodžio 13 d. „Kupiškėnų mintyse“ arba prenumeruokite PDF

Kupiškio viešosios bibliotekos direktorius Algirdas Venckus dėkojo Titui Lauciui už apsilankymą, įdomų pasakojimą apie filmų kūrimo procesą ir kitas įžvalgas.
Autorės nuotraukos
Dalintis
Komentarų nėra

PALIKTI KOMENTARĄ

Rekomenduojami video