2022/12/08

 

Prekyba žmonėmis – verslas ir mūsiškiams

Produkcijos žmonių prekybai randama ir mūsų rajone.
Simono Dariaus  asociatyvi nuotrauka

Kupiškyje klesti ne tik dėvėtų rūbų, laidojimo reikmenų, gėlių prekyba – mūsų kraštiečiai gana sėkmingai verčiasi ir prekyba žmonėmis. Viena po kitos teismus pasiekia bylos, kuriose dėl verbavimo į prostituciją kaltinami kupiškėnai. Praėjusį pirmadienį nuteisti du Kupiškio rajono gyventojai, vežę merginas Olandijos vyrams. Taip pat ką tik pradėta nagrinėti didžiulė nusikalstamo tinklo byla. Prekyba žmonėmis – tik viena jos dalių, tačiau kaltinamieji ir nukentėjusieji vėlgi iš Kupiškio rajono.

Prostitucijos tinklas Olandijoje

Vilniaus apygardos teismas pirmadienį baigė nagrinėti bylą dėl pelnymosi iš prostitucijos ir prekybos žmonėmis Olandijoje. Joje kaltinti keturi piliečiai, tarp kurių ir du kupiškėnai: Egidijus Bukauskas bei Gražvydas Dūda.
Visiems bylos nuteistiesiems teismas skyrė kalėjimo bausmes. Mūsų kraštiečiai gavo trejus metus ir tris mėnesius nelaisvės. Tačiau E. Bukauskas ir G. Dūda teismo nuosprendį išklausė būdami suimti. Nelaisvėje jie laikomi nuo 2011 metų.
Todėl jiems liko kalėti nelabai ir daug – vyrai į laisvę išeis dar šiemet.
Visiems kaltinamiesiems reikės sumokėti 4,7 tūkst. litų už vertimo paslaugas atliekant tyrimą.

Žalą nuteistieji turės atlyginti ir dviem nuo seksualinio išnaudojimo nukentėjusioms merginoms. Vienai teismas priteisė 1 tūkst. litų turtinės žalos ir 15 tūkst. litų neturtinės, kitai priteista 5 tūkst. litų neturtinės žalos.
Olandijoje lietuvės turėjo stovėti viešnamių vitrinose ir vilioti klientus. Manoma, kad suteneriai vien per kelis mėnesius iš prostitucijos užsidirbo apie 231 tūkst litų.
Nusikaltimas paaiškėjo, kai viena nukentėjusiųjų kreipėsi pagalbos į vietos policiją.

Plačiau skaitykite „Kupiškėnų mintyse“

——-
Autorius: Ingrida NAGROCKIENĖ

Dalintis
Komentarų nėra

Sorry, the comment form is closed at this time.

Rekomenduojami video