Kupiškėnų mintys

2021 m. gruodžio 7 d., antradienis

Reklama   |   Prenumerata   |   Naujienos   |   Archyvas

 

 Ieškoti

Kroštas brungiausias
Informacija
Įkainiai
 
Skalsu kalbos

2016−04−07

Viešoji vieta. Kasmet atšilus orams padaugėja pažeidimų ir nusikalstamų veikų, padarytų viešosiose vietose. Pavasarį į gatves motociklais ar mopedais išrieda jaunuoliai, kurie itin dažnai nepaiso Kelių eismo taisyklių reikalavimų. Automobilių vairuotojai taip pat mėgsta stipriau spustelėti greičio pedalą, o susibūrimo vietose nevengiama alkoholinių gėrimų.
Siekiant užkardyti pavasario metu nusikalstamų veikų augimą viešosiose vietose, taip pat vykdyti aktyvią nusikalstamų veikų ir kitų teisės pažeidimų prevenciją, nuo balandžio 1 d. iki spalio 1 d. Panevėžio apskrityje numatoma vykdyti kompleksinę prevencinę priemonę „Viešoji vieta 2016“. Priemonės metu policija tikrins jaunimo susibūrimo, laisvalaikio praleidimo vietas, paplūdimius, teritorijas prie vandens telkinių, turistų bei poilsiautojų lankymosi vietas, vaikų stovyklas, jaunus asmenis, vairuojančius motociklus, mopedus ir automobilius.


2016−04−02

Vyko „Temidė“. Kovo 31 dieną Kupiškio Povilo Matulionio progimnazijoje vyko bendrojo lavinimo mokyklų ir profesinio mokymo įstaigų teisinių žinių konkurso „Temidė“ rajoninis etapas. Jame dalyvavo aštuonios komandos iš Kupiškio Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos, P. Matulionio progimnazijos, Kupiškio technologijos ir verslo mokyklos, Subačiaus gimnazijos, Šepetos Almos Adamkienės, Alizavos, Šimonių ir Skapiškio pagrindinių mokyklų. Pirmąją vietą ir teisę ginti rajono garbę regioniniame ture balandžio 15 d. Panevėžio rajone, Velžio gimnazijoje, iškovojo L. Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos komanda. Antroji buvo Technologijos ir verslo mokyklos, trečia – P. Matulionio progimnazijos komanda.


2016−03−31

SĖKMĖ KONKURSE. Kovo 23–24 dienomis Klaipėdoje vyko Lietuvos nacionalinis akordeonistų konkursas. Šiame konkurse trylikoje amžiaus kategorijų varžėsi stipriausi akordeonistai iš daugelio Lietuvos muzikos mokyklų.
Iš Kupiškio meno mokyklos dalyvavo Goda Vilkaitė (1 kl.), Rusnė Baliūnaitė (4 kl., jų mokytoja ekspertė Genovaitė Bartaševičienė) bei instrumentinis trio Rusnė Baliūnaitė (akordeonas), Rugilė Naikauskaitė (fleita), Mija Vilkaitė (fleita, mokytojos Genovaitė Bartaševičienė, Irma Paurienė). Visas atlikėjas šiame konkurse lydėjo sėkmė. Godos Vilkaitės bei instrumentinio trio pasirodymai savo kategorijose buvo nominuoti diplomais.


2016−03−24

Lietuvoje skelbiamas gedulas. Ministrų kabinetas, trečiadienį ryte susirinkęs į posėdį, nutarė Lietuvoje paskelbti gedulą, taip solidarizuojantis su Belgija, nukentėjusia nuo teroro atakų, ir pagerbiant teroro išpuolių aukas. Prieš posėdį žuvusiųjų atminimas buvo pagerbtas tylos minute.
Gedulas šalyje skelbiamas kovo 24 d., ketvirtadienį, nuo 7 iki 22 val.

Remiantis Valstybės vėliavos ir kitų vėliavų įstatymu, minint gedulą, Lietuvos valstybės vėliava nuleidžiama 1/3 stiebo ilgio. Jeigu Lietuvos valstybės vėliava keliama ne ant stiebo, ji keliama su gedulo ženklu – prie vėliavos koto prisegamas 10 centimetrų pločio juodas kaspinas, kurio galai siekia vėliavos apačią.


2016−03−19

Inicijuota likvidavimo procedūra. Vakar Registrų centras priėmė sprendimą inicijuoti 11 politinių partijų supaprastintą likvidavimą, kadangi jos daugiau kaip metus nepateikė informacijos apie savo narius. Reikalavimas du sykius per metus Teisingumo ministerijai pateikti politinių partijų narių sąrašus numatytas Politinių partijų įstatyme. Teisingumo ministerija 2015 m. gruodžio mėnesį Juridinių asmenų registro tvarkytojui pateikė informaciją apie partijas, daugiau kaip metus neteikiančias duomenų.
Inicijuojamas likvidavimas Demokratinei darbo ir vienybės partijai, Lietuvos humanistų partijai, Lietuvos reformų partijai, Lietuvos socialdemokratų sąjungai, Lietuvos socialinio teisingumo sąjungai, Lietuvos žaliajai partijai, Lietuvos žmonių partijai, Respublikonų lygai, Smulkaus ir vidutinio verslo partijai, Tautos pažangos partijai ir Žemaitijos partijai.
Šios politinės partijos bus likviduotos po metų. Per šį laikotarpį politinės partijos, kurioms inicijuojamas likvidavimas, gali kreiptis į teismą, prašydamos atšaukti likvidavimą supaprastinta tvarka.
Šiuo metu Lietuvoje yra registruotos 38 politinės partijos (2 iš jų likviduojamos).


2016−03−17

Tarp šiukšlių rado ginklą. Kovo 15 dieną Subačiaus gyventoja D. S. tvarkydama Pasuosio užtvankos aplinką maišelyje aptiko ginklą. Kupiškio rajono policijos komisariato duomenimis, daiktas, panašus į ginklą, rastas automobilių sustojimo aikštelėje, prie Suosos upės užtvankos. Iš čia prieš kelerius metus buvo išgabenti ilgai stovėję atliekų konteineriai, tačiau pravažiuojantys keleiviai dar užsuka į aikštelę išmesti savo šiukšlių.
Jas sutvarkyti privalu Subačiaus seniūnijai, todėl seniūnas Vidmantas Paliulis kovo 15 dieną vieną gyventoją, kuriai reikia dirbti viešuosius darbus, ir nusiuntė tvarkyti šiukšlių krūvos. Seniūno spėjimu, tai buvo dujinis pistoletas.
„Galbūt kažkas jo norėjo atsikratyti. Mes jo nelietėme, tiesiog iškvietėme policijos pareigūnus“, – teigė V. Paliulis.
Kupiškio rajono policijos komisariato viršininkas Gintautas Misiūnas sakė, kad įvykis tirti bus perduotas atsakingiems specialistams. Būtina išsiaiškinti, ar ginklas tikras, ar jis yra registruotas. Jei jis registruotas, savininkas privalės atsakyti.


2016−03−10

Senyvo amžiaus žmonių daugėja. Pastarąjį dešimtmetį augo senyvų žmonių dalis visuomenėje. 2014 m. 60 m. ir vyresni asmenys sudarė 24,4 proc. šalies populiacijos, nors prieš dešimtmetį tokių žmonių buvo 3,2 proc. mažiau. Taip pat dabar daugiau senyvo amžiaus žmonių serga, teigia Higienos instituto specialistai.
2014 m. sergančiųjų 60 m. ir vyresnio amžiaus žmonių dalis sudarė apie 90 proc., o 2005 m. – apie 77 proc. Daugiausiai sergančių senyvo amžiaus gyventojų buvo Panevėžio bei Alytaus miestų savivaldybėse. Lietuvoje 2014 m. daugiau kaip pusė 60 m. ir vyresnio amžiaus gyventojų (63 proc.) sirgo kraujotakos sistemos ligomis, o ketvirtadalis – jungiamojo audinio ir raumenų bei skeleto ligomis, akies ir jos priedinių organų ligomis. Taip pat nemaža problema tarp senyvo amžiaus gyventojų – traumos.


2016−03−05

Prieš smurtą. Kupiškio socialinių paslaugų centro padalinyje, Krizių centre, organizuoti tęstiniai mokymai asmenims iš socialinės rizikos šeimų.
Renginio tikslas – vykdyti smurto artimoje aplinkoje prevenciją, supažindinti su teikiama pagalba smurtą patyrusiems ar patiriantiems asmenis.
Mokymuose kalbėjo Kupiškio r. socialinių paslaugų centro direktorė Aldona Ražauskienė, direktorės pavaduotoja socialiniams reikalams Danuta Balkevičienė, Kupiškio r. savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vedėja Laima Bartulienė bei Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kupiškio rajono policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus viršininkas Linas Dovydėnas ir bendruomenės pareigūnė Gintarė Šližytė.
Policininkai susirinkusiems papasakojo apie Apsaugos nuo smurto artimojoje aplinkoje įstatymo naujoves, pristatė įvairias smurto apraiškas ir jo padarinius, skatino visuomenės nepakantumą smurtiniam elgesiui.


2016−03−01

REIKIA DEKLARUOTI. Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, kad gyventojai iki birželio 30 dienos VMI turi pranešti apie grynais pinigais gautas paskolas ir dovanas, kurių iki šiol nebuvo deklaravę, o sandoriai nebuvo patvirtinti pas notarą. Nuo 2004 metų dovanų ir/ar paskolų gavę mokesčių mokėtojai pranešimą PRC911turi pateikti tam, kad ateityje nekiltų diskusijų su Mokesčių inspekcija dėl įsigyto ar planuojamo įsigyti brangaus turto šaltinių teisėtumo.
Gyventojai turėtų pateikti pranešimą apie dovanas ir paskolas, gautas po 2004 metų tik tuo atveju, jei atitinka visas 5 sąlygas: gautos iš nuolatinių Lietuvos gyventojų, užsienio fizinių asmenų arba užsienio juridinių asmenų; pačiam mokesčių mokėtojui nebuvo privaloma šaltinių deklaruoti Metinėje pajamų mokesčio deklaracijoje, Metinėje gyventojo (šeimos) turto deklaracijoje, Nuolatinio Lietuvos gyventojo pranešime apie sudarytus sandorius arba Privačių interesų deklaracijoje; paskolos ir / ar dovanos yra panaudotos (arba numatoma panaudoti) turtui, kurio įsigijimo vertė viršija 15 000 eurų (iki 2014-12-31 – 50 000 litų), įsigyti nuo 2011 m. sausio 1 d.; sandoriai nėra notarinės formos; paskolos ir dovanos yra gautos grynaisiais pinigais.


2016−02−25

Laikina vadovė. Nuo kovo 1 d. Kupiškio r. švietimo pagalbos tarnybos logopedei Laimai Kilkuvienei rajono Tarybos sprendimu pavesta laikinai eiti šios tarnybos direktoriaus pareigas, kol bus paskirtas naujas vadovas.
Buvusi Kupiškio r. švietimo pagalbos tarnybos direktorė Jurgita Trifeldienė nuo kovo 1 d. oficialiai pradės eiti rajono Kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vedėjo pareigas.


 Naujausias     <    ...   5    6    7    8    9   ...    >     Seniausias          Pereiti į    psl.

(yra 201 psl.)
 

Savaitės klausimas

Ar pritariate, kad tėvai būtų skatinami eiti tėvystės atostogų?

 
 
 
 

 

Vardadieniai

Gedmina, Gedminas, Gedmintė, Gedmintas, Guntilda,Vaidgina, Vaidginas, Zena, Zenas, Zenė, Zenona, Zenonas.

Naujienos: Visos naujienos  |  Aktualijos  |  Gamta ir mes  |  Sveikata  |  Vėrinys  |  Nuomonės  |  Kupiškio krašto kaimų istorijos  |  Rezervuota jaunimui  |  PAMIRŠTI NEGALIMA PRISIMINTI
Kroštas brungiausias: Kupiškėnų kertala
Informacija: Skelbimai  |  Atsiliepimai  |  Redakcija
Įkainiai: Prenumerata  |  Reklama
Archyvas: Amatų gijos  |  Aukštaičių kraštas  |  Bendruomenė  |  Kamara  |  Iš ESmės  |  Požiūris  |  Sugrįžimai  |  Ulyčia  |  Amžių sandūroje  |  „Pasikalbosykim“  |  Laiko raštas  |  Gyvenimo ratas  |  Savi tarp kupiškėnų  |  Šėlsmas  |  Talalojus  |  Pasikalbosykim  |  Mūsų žmonas  |  Likimai  |  Horizontai  |  Propagandos anatomija  |  Pabėgėliai  |  Pilietiškumas  |  Kas mus saugo?

Jūs esate

šios svetainės lankytojas


Šiame puslapyje pateiktą medžiagą kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Kupiškėnų mintys“ sutikimą.

 

UAB „Kupiškėnų mintys“, Gedimino g. 34, 40130 Kupiškis

Tel.: (8 459) 3 54 74, tel./fax.: (8 459) 5 48 89.

Elektroninis paštas: kupmin@takas.lt