Kupiškėnų mintys

2021 m. spalio 28 d., ketvirtadienis

Reklama   |   Prenumerata   |   Naujienos   |   Archyvas

 

 Ieškoti

Kroštas brungiausias
Informacija
Įkainiai
 
Skalsu kalbos

2016−11−24

Pasiūlė idėją. Chaimas Bargmanas iš Kauno, lankęsis rajono Savivaldybėje, jos vadovams pasiūlė iš pasitarimų salės į viešumą perkelti informaciją apie Savivaldybės užsienio partnerius. Pasak kauniečio, miestų, su kuriais kupiškėnai palaiko draugiškus partnerystės ryšius, pavadinimų lentelės su herbais galėtų būti iškabintos visiems praeiviams matomoje vietoje. Reikia, kad žmonės žinotų, su kuo rajonas draugauja.
Kaip šį pasiūlymą vertina, atsakė Savivaldybės administracijos direktorius Marius Mališauskas.
„Idėja logiška ir verta dėmesio. Tikrai ne visi yra įsidėmėję mūsų rajono užsienio partnerius. Vienas iš variantų – rekonstruojant miesto centrinę aikštę galėtų būti užduotis architektams pamąstyti, kaip į jos erdvę įkomponuoti, informatyviai pateikti, su kokiais užsienio miestais ir rajonais mes palaikome draugiškus ryšius“, – sakė administracijos direktorius.


2016−11−19

Patikrinta mokykla. Lapkričio 11 dieną Šimonių pagrindinėje mokykloje vykdytas prevencinis teritorijos tikrinimas siekiant išsiaiškinti, ar jaunesni kaip aštuoniolikos metų asmenys nerūko (nevartoja) tabako gaminių ar susijusių gaminių, ar jų neturi. Kupiškio r. policijos komisariato bendruomenės pareigūnės Gintarė Šližytė ir Viktorija Aelita Budrienė kartu su Šimonių seniūnijos seniūnu, policijos rėmėju Žydrūnu Vanagu, aktyviu Šimonių miestelio gyventoju, policijos rėmėju Gintautu Bernatoniu, patikrino mokyklos teritoriją ir rūkalių pamėgtas viešas vietas Šimonių miestelyje. Šio patikrinimo metu nepilnamečių daromų administracinio pobūdžio pažeidimų nenustatyta.
Tokie patikrinimai vykdomi nebe pirmą kartą ir Kupiškio rajone bus rengiami nuolatos.


2016−11−14

KANDIDATAI. Naujojo Seimo valdančioji Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcija jau apsisprendė dėl kandidatų vadovauti Seimo komitetams.
Frakcijos seniūnu išrinktas Ramūnas Karbauskis ketina vadovauti naujam Kultūros komitetui.
Biudžeto ir finansų komitetui pretenduoja vadovauti Viktoras Rinkevičius, Ekonomikos komitetui – Virginijus Sinkevičius, Kaimo reikalų – Andriejus Stančikas, Sveikatos reikalų – Agnė Širinskienė, Švietimo ir mokslo – Eugenijus Jovaiša, Valstybės valdymo ir savivaldybių – Povilas Urbšys, Žmogaus teisių – Valerijus Simulikas.
Į Seimo Pirmininko pavaduotojus „valstiečiai“ apsisprendė siūlyti Seimo nario Arvydo Nekrošiaus kandidatūrą.
Jau anksčiau skelbta, kad būti Seimo Pirmininko pirmąja pavaduotoja siūloma šios partijos atstovei Rimai Baškienei.
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderis R. Karbauskis mano, kad jau pirmadienį balsavimu bus pritarta šioms kandidatūroms.
Socialdemokratai į Seimo vicepirmininkus ketina siūlyti partijos pirmininko Algirdo Butkevičiaus ir buvusio Seimo vicepirmininko, buvusio Europos reikalų komiteto pirmininko Gedimino Kirkilo, kandidatūras.
Naujame Seime iki 5 sumažės Seimo vicepirmininkų skaičius. Viena Seimo vicepirmininko kėdė priklausys opozicijai.
Į Seimo Pirmininkus siūlomas „valstiečių“ atstovas prof. Viktoras Pranckietis.


2016−11−10

Lėšos už pyragus – likimo nuskriaustiems vaikams. Lapkričio 4 dieną Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kupiškio rajono policijos komisariato bendruomenė, prisidėdama prie visoje Lietuvoje vykusios akcijos, paminėjo Pyragų dieną. Prie jos prisidėjo ir Panevėžio apygardos probacijos tarnybos Probacijos skyriaus inspektoriai ir Panevėžio apygardos prokuratūros Panevėžio apylinkės prokuratūros darbuotojai.
Kiekvienais metais daugybė Lietuvos įmonių ir organizacijų savo kolektyvuose rengia šią šventę – kepa pyragus, juos skanauja ir parduoda kolegoms, o surinktas lėšas paaukoja labiausiai paramos stokojantiems.
Policijos bendruomenė ir svečiai susirinko prie gausaus, įvairaus dydžio, grožio ir skonio pyragais nukrauto stalo. Visi vaišinosi skanėstais, dalijosi receptais, bendravo, pasidalijo gerumu. Už pyragus surinktos lėšos bus skirtos likimo nuskriaustiems vaikams.


2016−11−08

Sukaktis. Minint Baltijos Asamblėjos įkūrimo 25-erių metų sukaktį, Lietuvos, Latvijos ir Estijos paštai išleidžia bendrą pašto ženklų laidą. Trijų Baltijos šalių tarptautinį bendradarbiavimą įamžinantys pašto blokas ir pašto ženklas apyvartoje pasirodys Baltijos Asamblėjos įkūrimo dieną – lapkričio 8-ąją.

Proginiame pašto ženkle pavaizduotos Lietuvos, Latvijos ir Estijos vėliavos bei pagrindinis Baltijos Asamblėjos simbolis. Pašto blokas išleidžiamas 20 tūkst. egzempliorių tiražu, ženklas – 50 tūkst. Naujojo pašto ženklo nominalas – 0,45 euro, pašto bloko – 0,97 euro.

Drauge apyvartoje pasirodys du Baltijos Asamblėjos įkūrimo 25-osioms metinėms pažymėti skirti pirmosios dienos vokai. Pašto korespondencija, apmokama naujuoju pašto ženklu, antradienį Vilniaus centriniame pašte bus antspauduojama pirmosios dienos datos spaudu.

Baltijos Asamblėja – tarptautinė organizacija, įsteigta 1991 m. lapkričio 8 d. Taline siekiant koordinuoti Baltijos valstybių parlamentinį bendradarbiavimą, drauge svarstyti rūpimus klausimus, spręsti problemas ir reikšti bendrą poziciją. Sudarydama sąlygas tarpusavio paramai ir bendravimui, Baltijos Asamblėja stiprino Baltijos valstybių nepriklausomybę ir integraciją į Europos Sąjungą bei NATO. Baltijos Asamblėja skatina politinių, socialinių, aplinkos apsaugos ir ekonominių klausimų sprendimą.


2016−11−05

Paramą gavusieji gali grąžinti nekokybiškas pupeles. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) uždraudė tiekti paramai nekokybiškus pupelių konservus ir nurodė juos saugiai sunaikinti.
VMVT gavo informaciją iš Lietuvos žemės ūkio ir maisto produktų rinkos reguliavimo agentūros dėl galimai nekokybiškų konservuotų pupelių, gautų pagal projektą „Parama maisto produktais III“ (gamintojas – UAB „Kėdainių konservų fabrikas“). Konservuotos pupelės buvo skirtos skurstantiems asmenims kaip Europos Sąjungos pagalba.
VMVT inspektoriai atliko konservuotų pupelių patikrinimus jas pagaminusioje įmonėje – UAB „Kėdainių konservų fabrikas“, taip pat tiekėjo – UAB „Sanitex“ ir projekto partnerių sandėliuose. Patikrinimų metu nustatyti nekokybiški konservai (partijos Nr. 3709, pagaminti nuo 2016-10-03 iki 2016-10-07, iš viso 120 863 vnt., išfasuotų po 330 g, iš viso 36 259 kg). Pakuotės buvo išsipūtę, atidarius jautėsi rūgimo kvapas.
Gamintojas – UAB „Kėdainių konservų fabrikas“ pats priėmė sprendimą atšaukti ir kitas iš tų pačių žaliavų pagamintas konservuotų pupelių partijas (partijų Nr.3534, 3664, 3932, 3634).
Paramos gavėjai, gavę nekokybiškų pupelių konservų, gali juos grąžinti paramos dalintojams.


2016−11−02

Siautėjo vagys. Praėjusią savaitę nesnaudė vagišiai. Nuo jų nukentėjo ir kaimo bendruomenės, ir vyresni gyventojai. Viena moteris užkibo už telefoninio sukčiaus kabliuko.
Spalio 28 dieną į Kupiškio rajono policijos komisariatą kreipėsi Naivių kaimo bendruomenės pirmininkė. Moteris pranešė, kad iš bendruomenės sandėlio pavogtos dvi nešiojamosios žoliapjovės ir 5 l talpykla su benzinu. Vagys į svetimas patalpas įsibrovė atrakinę durų spyną. Bendruomenė patyrė 536 eurų nuostolį. Policija ieško įtariamųjų.
Nuo vagių nukentėjo ir 1954 m. gimęs kupiškėnas. Spalio 28 d. vyras, priėjęs prie savo automobilio „Nissan Almera Tino“, pastebėjo, kad atrakintos automobilio durelės. Šis stovėjo namo kieme. Iš automobilio pavogtas akumuliatorius, rankinis keltuvas, ratų raktas, sugedęs automobilio magnetolos blokas. Nuostolis – 80 eurų.
Į telefoninių sukčių pinkles pakliuvo 1943 metais gimusi subatėnė. Šiai gyventojai paskambinusi moteris paprašė paskolinti 1 000 eurų. Pašnekovė tikino, kad pinigai reikalingi subatėnės giminaitei, kuri nuo laiptų nustūmė kitą žmogų, ir jam reikia skubiai daryti galvos operaciją. Sukčių apgauta moteris pinigus perdavė pas ją atvykusiam nepažįstamam vyriškiui. Įtariamųjų kol kas nėra.
Policijos dėmesio sulaukė ir skolą neteisėtai bandę atgauti jauni vyrai. 1993 ir 1992 m. gimę vaikinai reikalavo iš Šimonių miestelio gyventojo sumokėti 200 eurų pagal spalio 31 dieną surašytą skolos lapelį. Įvykis tiriamas.


2016−10−29

KITAS. Kitas laikraščio numeris išeis lapkričio 3 d., ketvirtadienį.


2016−10−25

PADANGOS. Prasideda padangų keitimo metas, todėl būkime supratingi ir tausokime aplinką.
Gyventojai dažnai padangas keičia patys: tinkamas naudoti senąsias padangas pasilieka kitam sezonui, netinkamas naudoti padangas turi perduoti atliekų tvarkytojams. Primename, kad nemokamai gyventojas gali atiduoti iki 5 padangų į UAB Panevėžio regiono atliekų tvarkymo centro eksploatuojamą didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelę, kuri yra Technikos g. 6I, Kupiškyje.
Antras būdas atsikratyti senų padangų – jas atiduoti padangų pardavėjams. Visi šie pardavėjai, tarp jų ir prekybos centrai, privalo iš vartotojo nemokamai priimti padangų atliekas, jeigu jos skirtos to paties tipo transporto priemonei ir jeigu jų atiduodama tiek, kiek perkama. Prekybos padangomis vietoje turi būti paskelbta rašytinė informacija vartotojams, kaip jie gali atiduoti padangų atliekas. Keičiant padangas automobilių remonto įmonėse, senosios priimamos nemokamai.
Juridiniai asmenys padangų atliekas privalo atiduoti jas tvarkančiai įmonei pagal padangų atliekų perdirbimo ir panaudojimo rašytinę sutartį.


2016−10−18

ELEKTRONINIAI SUKČIAI. Kupiškio rajono policijos komisariatas informuoja, kad šiemet Kupiškio rajone užregistruoti 7 elektroninio sukčiavimo atvejai. Nuo elektroninių sukčių nukentėjo 6 vyrai ir 1 moteris. Minėti skaičiai – sąlyginiai, nes ne visi asmenys linkę apie tai pranešti policijai.
Populiarėjant prekybai internetu, pirkėjų aktyvumu bando pasinaudoti elektroniniai sukčiai. Jie sukuria fiktyvias elektronines parduotuves ir privilioja pirkėjus siūlydami gerai žinomas aukštos kokybės prekes už žemą kainą. Pirkėjams atliekant mokėjimą, sukčiai bando nukopijuoti pirkėjų internetinės bankininkystės duomenis ir panaudoti juos savo kėslams. Dauguma nusikaltimų padaroma dėl žmonių neapdairumo, todėl siekdami apsaugoti savo turimą turtą, pirmiausiai turime būti labai atidūs, atsiminti, kad prekes saugiausia pirkti elektroninėse parduotuvėse, turinčiose gerą reputaciją. Kiekvieną kartą, kai kyla įtarimų, kad susidūrėte su elektroniniais sukčiais, būtinai apie tai informuokite savo banką ir nedelsdami skambinkite numeriu 112.


 Naujausias     <     1    2    3    4    5   ...    >     Seniausias          Pereiti į    psl.

(yra 201 psl.)
 

Savaitės klausimas

Ar pritariate, kad tėvai būtų skatinami eiti tėvystės atostogų?

 
 
 
 

 

Vardadieniai

Almana, Almanas, Almė, Almilė, Almis, Daukanta, Daukantas, Daukintė, Gaudrė, Gaudrimas, Gaudrius, Sima, Simanas, Simas, Simona, Simonas, Skirmantas, Tadas, Tadė.

Naujienos: Visos naujienos  |  Aktualijos  |  Gamta ir mes  |  Sveikata  |  Vėrinys  |  Nuomonės  |  Kupiškio krašto kaimų istorijos  |  Rezervuota jaunimui  |  PAMIRŠTI NEGALIMA PRISIMINTI
Kroštas brungiausias: Kupiškėnų kertala
Informacija: Skelbimai  |  Atsiliepimai  |  Redakcija
Įkainiai: Prenumerata  |  Reklama
Archyvas: Amatų gijos  |  Aukštaičių kraštas  |  Bendruomenė  |  Kamara  |  Iš ESmės  |  Požiūris  |  Sugrįžimai  |  Ulyčia  |  Amžių sandūroje  |  „Pasikalbosykim“  |  Laiko raštas  |  Gyvenimo ratas  |  Savi tarp kupiškėnų  |  Šėlsmas  |  Talalojus  |  Pasikalbosykim  |  Mūsų žmonas  |  Likimai  |  Horizontai  |  Propagandos anatomija  |  Pabėgėliai  |  Pilietiškumas  |  Kas mus saugo?

Jūs esate

šios svetainės lankytojas


Šiame puslapyje pateiktą medžiagą kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Kupiškėnų mintys“ sutikimą.

 

UAB „Kupiškėnų mintys“, Gedimino g. 34, 40130 Kupiškis

Tel.: (8 459) 3 54 74, tel./fax.: (8 459) 5 48 89.

Elektroninis paštas: kupmin@takas.lt