Kupiškėnų mintys

2017 m. balandžio 30 d., sekmadienis

Reklama   |   Prenumerata   |   Naujienos   |   Archyvas

 

 Ieškoti

Kroštas brungiausias
Informacija

Skelbimai  (11)

Atsiliepimai  (63970)

Redakcija

Įkainiai

 

 
Skalsu kalbos

2017−03−30

Lietuvos narystė NATO. Trečiadienį sukako 13 metų, kai Lietuva tapo Šiaurės Atlanto sutarties organizacijos (NATO) nare.
Apie Lietuvos siekį prisijungti prie NATO prabilta jau Nepriklausomybės atkūrimo laikotarpiu, o pirmasis Lietuvos delegacijos vizitas į Aljanso būstinę įvyko dar 1991 m. gegužę. Tuomečio faktinio Lietuvos vadovo Vytauto Landsbergio kelionė į Briuselį buvo neoficiali, nes oficialaus vizito suorganizuoti nebuvo galimybės. Oficialų Vilniaus pageidavimą jungtis prie Aljanso išreiškė Prezidentas Algirdas Brazauskas, o kvietimo pradėti derybas dėl prisijungimo Lietuva sulaukė 2002 m. tuomet Prahoje vykusio NATO viršūnių susitikimo metu.
NATO nare Lietuva tapo 2004 m. kovo 29 d., o po kelių dienų Trispalvė iškilmingai pakelta prie Aljanso būstinės Briuselyje. Tai buvo penktoji Aljanso plėtros banga nuo jo įkūrimo 1949 m. Per tą laiką NATO narių išaugo nuo 12 iki 28.


2017−03−18

Proto mankšta. Kovo 15 d. į Panevėžio miesto dailės galeriją rinkosi viktorinos „Ar žinai?“ dalyviai. Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato organizuojamas ir jau tradicija tapęs renginys – skirtas Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti. Šiais metais protų mūšis subūrė ne tik pareigūnus, bet ir gausias svečių pajėgas.
13 komandų renginyje krimto suktus ir šmaikščius klausimus, prisiminė Lietuvos istoriją ir demonstravo paruoštus namų darbus. Intensyvi kova vyko iki paskutinės akimirkos, o pergalę išplėšė prokurorai. Antrąją vietą užėmė Kupiškio rajono policijos komisariato komanda, trečią – jungtinė Panevėžio miesto dailės galerijos, muziejaus, bibliotekos ir informacijos centro komanda „Respublikos gatvės komanda“.
Prizinių vietų laimėtojams buvo įteiktos vertingos dovanos ir kvietimas viktorinoje „Ar žinai?“ susitikti po metų.


2017−03−07

SIAUTĖ LIEPSNOS. Kovo 3 dienos vidurdienį Kupiškio priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesiai skubėjo į Byčių kaimą, nes buvo gautas pranešimas, kad iš namo kamino verčiasi juodi dūmai. Nuvykus paaiškėjo, kad dega suodžiai kamine. Netrukus gaisro židinys buvo užgesintas ir nuo ugnies apsaugotas dviejų aukštų mūrinukas, dengtas šiferiu.
Kovo 4 dieną Kupiškio priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba gavo pranešimą, kad Pyragių kaime dega negyvenamas namas. Atvažiavus ugniagesiams gelbėtojams pastatas jau degė atvira liepsna. Sutramdžius ugnį paaiškėjo, kad nudegė nenaudojamos pirties stogo konstrukcijos ir medinė perdanga.


2017−02−18

Pasikeitė klubo prezidentas. Vasario 5 d. ataskaitinis Vilniaus kupiškėnų klubo susirinkimas išrinko Vilių Bartulį šio klubo prezidentu, atsisakius toliau eiti tas pareigas pastaraisiais metais prezidentavusiai Filomenai Marčiulionienei.
V. Bartulis – transporto inžinierius, technologijos mokslų daktaras, Vilniaus Gedimino technikos universiteto docentas, daug metų šioje aukštojoje mokykloje dirbęs administracinį darbą.
Jo vaikystė ir ankstyvoji jaunystė prabėgo Vėžionyse ir Kupiškyje, kur baigė vidurinę mokyklą.


2017−02−09

Konfliktavo neblaivūs broliai. Naktį iš antradienio į trečiadienį Kupiškio rajone neblaivus 1998 metais gimęs asmuo sumušė savo taip pat neblaivų nepilnametį brolį.
Incidentas Skapiškio miestelyje įvyko vasario 8 d., apie 1.40 val. Įtariamajam nustatytas 1,15 prom. girtumas, o 2000 m. gimusiam broliui – 2,08 prom. Jaunesnysis brolis smurtautoją vėliau grasino nužudyti.
Dėl kirstinės žaizdos apatiniame akies voke nukentėjusįjį apžiūrėjo medikai, vėliau abu brolius pareigūnai uždarė į areštinę.


2017−02−04

Tarp nugalėtojų. Sausio 26 d. Biržų technologijų ir verslo mokymo centro Vabalninko skyriuje vyko respublikinis profesinių mokyklų ekonomikos ir verslo žinių konkursas „Verslo žinios karjeros sėkmei 4“. Konkurse dalyvavo mokiniai iš 13 profesinių ugdymo įstaigų. Kupiškio technologijos ir verslo mokyklai atstovavo 1 kurso prekybos įmonių vadybininko padėjėjo mokymo programos mokinė Erika Ramanauskaitė ir 2 kurso virėjo mokymo programos mokinė Eglė Tomkevičiūtė. Mergaites konkursui rengė vyresnioji profesijos mokytoja Vida Slabadienė. Mokiniai pasitikrino savo žinias ir gebėjimus atsakinėdami į teorinius klausimus ir spręsdami uždavinius. Jų atliktus darbus vertino kompetentinga komisija, sudaryta iš darbdavių atstovų. Renginio dalyviai demonstravo savo išprusimą ir kūrybiškumą, varžėsi „Protų kovose“. Mokinius lydėję mokytojai galėjo tobulinti kvalifikaciją, dalyvaudami seminaruose.
Antrą vietą konkurse laimėjo Kupiškio technologijos ir verslo mokyklos mokinė Erika Ramanauskaitė.


2017−01−28

Respublikinė tautodailės paroda. Lietuvos nacionaliniame muziejuje (Arsenalo g. 1, Vilniuje) atidaryta respublikinė tautodailės paroda, skirta Lietuvos tautodailininkų sąjungos 50-mečiui. Parodoje galima pamatyti ir kupiškėnų tautodailininkų Irenos Vapšienės, Genios Vaičikauskienės, Alfonso Blažio, Vytauto Pastarnoko, Virginijos Jurevičienės, būsimos tautodailininkės Ritos Molienės darbus. Paroda veiks iki kovo 20 dienos.


2017−01−17

Prevencinė priemonė „Padėk kitam“. Atėjus šaltajam metų sezonui, ypač per didžiuosius šalčius, būtina pasirūpinti benamiais, vienkiemiuose gyvenančiais vienišais senyvo amžiaus, negalią turinčiais žmonėmis.
Tokiems asmenims dažnai trūksta socialinių įgūdžių, kyla grėsmė – sušalti, apsinuodyti smalkėmis ar sudegti bandant pasišildyti, todėl reikalinga aplinkinių pagalba.
Siekiant išvengti nelaimingų atsitikimų, informuoti benamius apie teikiamas socialines paslaugas, užtikrinti vienkiemiuose gyvenančių vienišų ar negalią turinčių asmenų saugumą, nuo sausio 9 d. iki vasario 28 d. Panevėžio apskrityje organizuojama prevencinė priemonė „Padėk kitam“.
Priemonių metu bus tikrinamos negyvenamos patalpos, apleisti pastatai, autobusų ir geležinkelio stotys, sąvartynai, kuriuose gali nakvoti bei girtauti benamiai asmenys. Taip pat bus lankomasi pas vienkiemiuose, atokesnėse gyvenamosiose vietovėse gyvenančius vienišus, negalią turinčius žmones. Apsilankymų metu žmonės bus informuoti apie galimybę kreiptis socialinės pagalbos, pateikiama jiems kuo daugiau naudingos informacijos, padėsiančios apsisaugoti iškilus grėsmei.


2017−01−03

Laimėjo kalėdinės puošybos konkursą. Kupiškio rajono policijos komisariate pirmadienį pagerbti Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato organizuoto gražiausiai kalėdine atributika papuošto policijos komisariato kabineto konkurso dalyviai.
Bendruomenės pareigūnės Gintarės Šližytės jaunųjų policijos rėmėjų pastangomis šventiškai padabintas kabinetas pripažintas gražiausiu visoje Panevėžio apskrityje. Jaunieji policijos rėmėjai apdovanoti padėkomis ir prizais. Padėkos raštas įteiktas ir bendruomenės pareigūnei Viktorijai Aelitai Budrienei. Jos pačios išgražintas kabinetas pripažintas papuoštu kruopščiausiai.


2016−12−31

Keičiasi galinčių pasinaudoti GPM lengvatomis ratas. Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) prie Finansų ministerijos informuoja, kad nuo 2017 m. sausio 1 d. įsigalioja gyventojų pajamų mokesčio įstatymo (GPMĮ) pakeitimai, apribosiantys GPM lengvatų taikymą. Įstatymu pakeista iki 2016 gruodžio 31 d. galiojusi nuostata, leidusi gyventojams taikyti lengvatą – susigrąžinti 15 proc. sumokėtų visų, neriboto dydžio įmokų pagal gyvybės draudimo sutartis ir įmokas į pensijų fondus.
„Įstatymas papildytas nuostata, kad pajamų mokesčiu neapmokestinama gyvybės draudimo įmokų ir pensijų įmokų į pensijų fondus suma negali viršyti 2 000 eurų per mokestinį laikotarpį, t. y. gyventojas už atitinkamą mokestinį laikotarpį pradedant 2017 metais galės susigrąžinti ne daugiau kaip 300 Eur (2 000 x 0,15) sumokėto pajamų mokesčio sumą“, – teigia VMI Teisės departamento direktorė Rasa Virvilienė ir primena, kad pasilieka galioti ir apribojimas, pagal kurį bendra atimamų išlaidų suma negali viršyti 25 procentų gyventojo apmokestinamųjų pajamų.
Pažymėtina, kad įstatymo pakeitime numatyta, kad nuo 2017 m. sausio 1 d. gyvybės draudimo išmoka bus neapmokestinama pajamų mokesčiu tik tokiu atveju, jeigu draudimo sutartyje numatytas naudos gavėjas nesikeitė nuo draudimo sutarties sudarymo datos, išskyrus atvejus, kai naudos gavėjas buvo pakeistas dėl naudos gavėjo mirties, dėl santuokos ar skyrybų arba jeigu naudos gavėjas – savo vaikas (įvaikis, globotinis) buvo pakeistas kitu savo vaiku (įvaikiu, globotiniu), taip pat, jeigu naudos gavėjas keitėsi iki 2016 m. gruodžio 31 d.


 Naujausias     <     1    2    3    4    5   ...    >     Seniausias          Pereiti į    psl.

(yra 201 psl.)
 

Skalsu kalbos

Lietuvos narystė NATO

Savaitės klausimas

Kuriomis medijomis pasitikite labiausiai?

 
 
 
 
 
 

 

Vardadieniai

Marijonas, Skaudmina, Skaudminas, Skaudminė, Skaudvilas, Skaudvilė, Sofija, Vaišmantas, Vaišmantė, Virbutas.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Naujienos: Visos naujienos  |  Aktualijos  |  Gamta ir mes  |  Sveikata  |  Vėrinys  |  Nuomonės  |  Kupiškio krašto kaimų istorijos  |  Rezervuota jaunimui  |  PAMIRŠTI NEGALIMA PRISIMINTI
Kroštas brungiausias: Kupiškėnų kertala
Informacija: Skelbimai  |  Atsiliepimai  |  Redakcija
Įkainiai: Prenumerata  |  Reklama
Archyvas: Amatų gijos  |  Aukštaičių kraštas  |  Bendruomenė  |  Kamara  |  Iš ESmės  |  Požiūris  |  Sugrįžimai  |  Ulyčia  |  Amžių sandūroje  |  „Pasikalbosykim“  |  Laiko raštas  |  Gyvenimo ratas  |  Savi tarp kupiškėnų  |  Šėlsmas  |  Talalojus  |  Pasikalbosykim  |  Mūsų žmonas  |  Likimai  |  Horizontai  |  Propagandos anatomija  |  Pabėgėliai  |  Pilietiškumas  |  Kas mus saugo?

Jūs esate

šios svetainės lankytojas


Šiame puslapyje pateiktą medžiagą kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Kupiškėnų mintys“ sutikimą.

 

UAB „Kupiškėnų mintys“, Gedimino g. 34, 40130 Kupiškis

Tel.: (8 459) 3 54 74, tel./fax.: (8 459) 5 48 89.

Elektroninis paštas: kupmin@takas.lt