Skelbimai
Pašnekesiai
Nuomonės

TARP DIDELIŲ IR MAŽŲ RŪPESČIŲ

Banguolė Aleknienė-Andrijauskė,
žurnalistė

Neteisėtai sieną kertantys migrantai, vietinių gyventojų protestai – svarbiausia šių dienų aktualija. Kol kas ji tiesiogiai mūsų rajono nepalietė. Kaip bus ateityje, nežinia.

Vėl sparčiai kyla susirgimų koronavirusine infekcija kreivė. Sakoma, kad prasidėjo ketvirtoji COVID-19 banga. Tai dar viena svarbi ir nekelianti optimizmo žinia, nors mūsų rajonas dar „žaliuoja“. Pastaruoju metu tos dvi aktualijos užgožia visas kitas, net ir Tokijo olimpiados naujienas.

Dažniau nei apie olimpiečių pasiekimus dabar vis primenama, kad prie Japonijos krantų artėja taifūnas, galintys sutrikdyti sportininkų startus.

Neramu ir Kupiškyje. Vos ne kasdien girdėti per miestą skubančių į iškvietimus gaisrinių, policijos, greitosios medicinos pagalbos automobilių sirenos. Gal kalti nenormaliai karšti ir permainingi orai, gal mėnulio pilnatis?

Daug rašome apie aplinkos tvarkymą, šienavimą – sezonines aktualijas. Pamažu tie reikalai juda į priekį, bet vietų, kur netvarka bado akis, mieste sočiai. Kai kurie Gedimino gatvės gyventojai buvo pasipiktinę, kad šalia jų daugiabučio įsikūręs verslininkas savo teritorijoje nupjautą žolę kompostuoja valdiškoje pievelėje. Toje sudžiuvusios žolės krūvoje mėgsta gamtinius reikalus atlikti šuneliai. Pakalbintas tas verslininkas buvo pažadėjęs viską sutvarkyti. Tebetvarko iki šiol…

Muziejaus gatvės gyventoja piktinosi, kad ne tik kaimo pakelės apžėlę, bet ir mieste yra vietų, kur žolė tokia aukšta, kad ir žmogus galėtų pasislėpti. Tokia apžėlusi sodyba yra Muziejaus gatvėje. Tos privačios valdos savininkai gyvena kitur. Retkarčiais atvažiuoja ir žolę nukapoja tik vienoje pusėje, o kitoje, prie pat gatvės, veši žolynai ir sėja piktžoles aplinkui.

„Tokia padėtis čia jau ne pirmi metai. Negi niekas nebegali tos sodybos savininkų paraginti apsitvarkyti. Kodėl tvarkingai savo valdas prižiūrintys aplinkiniai gyventojai turi kentėti ir nuogąstauti, kad piktžolių sėklomis bus užteršti jų sklypai?“ – klausė moteris.

Gaila, kad blogos naujienos pastaruoju metu užgožia gerąsias. Bet tų gerų naujienų tikrai esama.

Kupiškyje atsirado naujų informacinių rodiklių, stendų. Miestą lanko ir turistai. Smagu, kai paklausia, kur galima pavalgyti, ir į tai gali teigiamai atsakyti. Mačiau besidominčių Henriko Orakausko skulptūromis. Vienas žmogus net konkrečiai paklausė, kur rasti jo avinėlį. Vaikštinėdama po miestą ir pati iš naujo pradėjau žvalgytis, kur tos H. Orakausko skulptūros.

Pasigedau prie Kupiškio kultūros centro buvusios originalios jo skulptūros „Teatras“ (skelbimų lentos). Gal dar jai vieta čia atsiras? Aplinkos tvarkymo darbai juk baigėsi.

 

Vilės Leščinskienės nuotrauka

 

 

Reklama
2 Komentarai

2 komentarai

  1. Tikrai (78.61.149.74)

    2021-08-02 at 19:45

    Aš tai labai pasigendu vestuvininkų skylptūrų buvusių aikštėje. Buvo juk restauruotos, turistai mėgdavo fotografuotis prie jų. Nežinau kam už tą jų dingimą ,,dakavot,, .

  2. Iki (90.112.139.239)

    2021-08-02 at 18:35

    Mielasis Kupiškis..

Komentarai

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama
Reklama
Į viršų