Skelbimai
Pašnekesiai
Gamta ir mes

PAŽEIDĖJAS LAIKĖ 30 NETEISĖTŲ ŽVEJYBOS IR MEDŽIOKLĖS ĮRANKIŲ

Aplinkos apsaugos departamento Panevėžio gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai, vykdydami akciją „Lydeka“, pagal turimą informaciją patikrino sodybos ūkinius pastatus Kupiškio rajone ir aptiko 30 draudžiamų žvejybos ir medžioklės įrankių. Už tai asmeniui gresia administracinė teisena.

Aplinkosaugininkai turėjo informacijos apie draudžiamus žvejybos įrankius, nuvykus į vietą informacija pasitvirtino.

Inspektoriai nustatė, kad asmuo neteisėtai laikė draudžiamus žvejybos įrankius: 19 statomųjų tinklų, 3 didesnius nei leistina bučius ir draudžiamus medžioklės įrankius – 8 kilpas.

Pažeidėjui atsakomybės išvengti nepavyks. Jam gresia administracinė bauda iki 1 600 eurų ir paimtų draudžiamų žvejybos ir medžioklės įrankių konfiskavimas.

„Neteisėtai laikyti įrankiai galimai buvo naudojami medžiojant laukinius gyvūnus ir žuvis. Taigi džiaugiamės, kad šie draudžiami brutalūs medžioklės įrankiai, ypač kilpos, neatsidurs gamtoje ir žvėreliams neteks kęsti baisių kančių. Taip pat nebus pakenkta ir žuvų ištekliams“, – sako Panevėžio gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos viršininkė Mantė Ramanauskienė.

Medžiojamiesiems gyvūnams gaudyti skirtų kilpų laikymas užtraukia baudą nuo 300 iki 860 eurų su kilpų konfiskavimu.

Neteisėtas žvejybos įrankių, kuriuos naudoti draudžiama pagal teisės aktus, gaminimas, realizavimas, įsigijimas arba laikymas užtraukia baudą nuo 60 iki 200 eurų su draudžiamų žvejybos įrankių konfiskavimu.

Apie aplinkos apsaugos pažeidimus galite pranešti elektronine sistema https://aakis.am.lt/. Apie skubaus reagavimo reikalaujančius įvykius praneškite telefonu 112 arba Aplinkos apsaugos departamento (AAD) Pranešimų priėmimo tarnybos telefonu (8 5) 273 2995.

AAD inf.

Reklama
1 komentaras

1 komentaras

  1. kupiškėnas (85.206.210.161)

    2021-04-02 at 23:29

    Jeigu aprašyti įrankiai nėra naudojami, kas man turi teisę reguliuoti ką aš turiu namuose? Kokią teisę turi kažkokie individai kniaustis po mano namus, ieškoti? Ir ar tai vyksta kartais ne todėl, kad tokie ,,ieškotojai“ negauna kirvio į galvą?

Komentarai

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama
Reklama
Į viršų