Skelbimai
Pašnekesiai
Vėrinys

VYTAUTO AKMENINIŲ SKULPTŪRŲ PIEVELĖJE DAUGĖJA NAUJŲ KŪRINIŲ

Atsivėrimai

„Esu labai užsiėmęs ir karantino visiškai nejaučiu“, – tvirtino tautodailininkas, akmentašys Vytautas Jasinskas. Jo galvoje šiandien kirba daug kūrybinių sumanymų. Tautodailininkas pasidžiaugė, kad pagaliau vieną jų prieš pat didžiuosius šalčius pavyko įgyvendinti.

Akmeninių skulptūrų parkas prie Vytauto Jasinsko namų Kupiškyje.

Banguolė ALEKNIENĖ-ANDRIJAUSKĖ

Vytauto sodyba Kupiškio Topolių gatvėje išskirtinė. Pievelėje aplink ją tarsi pridygę akmeninių skulptūrų. Tautodailininkas sukūrė ir originalią gatvės su namo numeriu rodyklę.

„Gatvės pavadinimą akmenyje iškaliau gal prieš porą metų, bet namo numerį tik dabar prieš pat naujus metus uždėjau. Naujausias mano darbas – senuko su lazdele skulptūra. Šį sumanymą brandinau penkerius metus. Vis nerasdavau tinkamo šiai skulptūrai pailgo akmens, kad mažiau reikėtų jį apdoroti. Kartą pjoviau medžius ir pastebėjau netoliese tokį akmenį. Pusantros savaitės su juo „žaidžiau“, kol išėjo tas sėdintis senukas, barzdą ant rankų pasidėjęs, su lazdele, prisiminimuose paskendęs. Sparčiau dirbti lauke negaliu. Šalta.

Naujausias Vytauto Jasinsko kūrinys – prisiminimuose paskendęs senukas su lazdele.
Autorės nuotraukos

Pavasarį, kai nutirps sniegas, šią skulptūrą perkelsiu į pievelę greta kitų“, – apie naujausią savo darbą pasakojo Vytautas.

Paklaustas apie kitus kūrybinius planus, jis sakė, kad iki vasaros ketina iškalti dar tris skulptūras – dvimetrinį driežą ant akmens, žmogaus galvą metro didumo ir šiek tiek didesnę briedžio galvą su ragais.

„Šiuo metu akmenines klumpes darau. Jas irgi pastatysiu prie namų. Tegul praeiviai mato ir neužmiršta, kaip jos atrodo“, – linksmai nusiteikęs kalbėjo Vytautas.

Reklama
1 komentaras

1 komentaras

  1. Adomas (84.15.184.189)

    2021-02-15 at 10:03

    Šaunuolis Vytautai ir toliau taip nesustok

Komentarai

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama
Reklama
Į viršų