Skelbimai
Pašnekesiai
Aktualijos

GRIEŽTESNIS KARANTINAS – NUO TREČIADIENIO

Premjerės Ingridos Šimonytės vadovaujamas Ministrų Kabinetas sekmadienį pratęsė karantiną iki sausio 31 d. Taip pat Ministrų Kabinetas sugriežtino ir karantino priemones: draudžiama judėti gyvenamosios vietos savivaldybės teritorijoje ar už jos ribų dėl nebūtinų priežasčių, ugdymas vykdomas tik nuotoliniu būdu, uždaromos ne maisto prekių parduotuvės.

Nuo 2020 gruodžio 15 dienos 24 val. iki 2021 m. sausio 3 d. 24 val. ribojamas asmenų išvykimas už savo gyvenamosios vietos savivaldybės teritorijos ribų, išskyrus atvejus, kai vykstama dėl artimųjų giminaičių mirties ar atlikti darbo, kai darbo vieta kitoje savivaldybėje ar dėl būtinosios medicininės pagalbos.

Vyriausybės nutarime pažymima, kad draudžiamas daugiau nei vienos šeimos ar namų ūkio artimi kontaktai. Taip pat draudžiama judėti gyvenamosios vietos savivaldybės teritorijoje ar už jos ribų dėl nebūtinų priežasčių. Draudžiama palikti gyvenamąją vietą, išskyrus kai vykstama į darbą, prekybos vietą, laidotuves.

Uždaromos visos parduotuvės, kurios neteikia maisto, veterinarijos, vaistinių, optikos prekių ir ortopedijos techninių priemonių.

Karantino metu draudžiami vieši renginiai, susibūrimai, viešose vietose vyresniems nei 6 metų asmenims privaloma dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones. Visų švietimo ir ugdymo įstaigų veikla organizuojama tik nuotoliniu būdu, lankymasis stacionariuose socialinių paslaugų įstaigose draudžiamas.

Taip pat draudžiama ir veikla vaikų, žmonių su negalia ir pagyvenusių žmonių dienos ir užimtumo centruose.

Taip pat ikimokyklinis, priešmokyklinis ir pradinis ugdymas turės būti vykdomas nuotoliniu būdu.
Savivaldybių administracijos privalo užtikrinti ugdymą įstaigose vaikams, kurių tėvai neturi galimybių dirbti nuotoliniu būdu.

Pasak I. Šimonytės, naivu tikėtis, kad karantinas bus nutrauktas po didžiųjų metų švenčių. Todėl, pasak jos, atsižvelgiant į ekspertų rekomendacijas, karantinas buvo pratęstas iki sausio 31 d.

„Siūlomas principas: kad bendravimas liktų vienos šeimos ribose, taip pat yra svarbūs keitimai, kurie yra susiję su judėjimu į vietas, kur yra galimi kažkokie kontaktai ar didesni susibūrimai. Čia mes vienu atveju siūlome remtis ta patirtimi, kuri buvo pavasarį velykiniu laikotarpiu, kai buvo ribojimas judėjimas tarp savivaldybių“, – sakė I. Šimonytė.

Profesorius Mindaugas Stankūnas posėdyje teigė, kad užsikrėtimų srautas didžiausias šeimose, gydymo įstaigose bei mokyklose.

„Reikia suvaldyti plitimą šeimose. Reikia riboti mažų susirinkimų apimtis. Uždaryti ugdymo įstaigas Užtikrinti asmens apsisaugojimo priemones. Tai pagrindinės priemonės, kurios sumažintų pandemijos plitimą“, – teigė jis.

Pasak profesoriaus Vytauto Kasiulevičiaus, svarbiausia riboti kontaktus ir asmenų judėjimą.
„Tai taikė kitos šalys, kurios turėjo dar sudėtingesnę situaciją. Tai davė rezultatą“, – Vyriausybės posėdyje teigė V. Kasiulevičius.

ELTA

Reklama
6 Komentarai

6 komentarai

 1. DAR TOKIŲ PASITAIKO (78.63.188.171)

  2020-12-14 at 14:17

  208-ESI TIKRAS KALIOŠINIS KUJAGALVIS KAIP GALI SVAIČIOTI DABAR KADA MIRŠTA ŽMONĖS DAKTARAI VIRSTA IŠ NUOVARGIOO TU ASILE TROKŠTI TURBUT PASIMATYTI SU VALKIUNU MAT ATSEIT BALSAVAI.ATSITOKĖK ŽMOGAU GAL DAR TAVĘS NEPALIETĖ,bET NEbŪK GARANTUOTAS likiMAS DAŽNAI BŪNA NEGAILESTINGAS.

  • Caraite (188.69.223.43)

   2020-12-14 at 15:19

   Maziau slamsto ziurek per ziniasklaida.

 2. Simonyte-caraite (188.69.215.208)

  2020-12-13 at 19:52

  Kai balsuot tai apygardos Kupiskio-Rokiskio.
  Kupiskio-Birzu.
  O kai draust tai tada jau savivaldybem.
  Atrodo liaudis isrinko iskrypeliu valdzia kaip Svedijoi,bet sprendimai kazkodel nesutampa..

  • kažkas (82.145.223.49)

   2020-12-14 at 11:05

   Kaip susiję apygardos ir karantinas? Kodėl kaltini Šimonytę, jei Skvernelis su Veryga tyčia nieko nedarė dėl rinkimų, net kai gydytojai ir ekspertai sakė, kad bus blogai? Tai dabar ir yra blogai, ir Šimonytei tenka prisiimti visą juodą darbą. Šiuo atveju tu ne į tą pusę šaudai.

   • Pritariu (90.138.44.167)

    2020-12-14 at 13:37

    100% tiesa

   • Caraite (188.69.223.43)

    2020-12-14 at 15:13

    O kas blogai? Man tai viskas gerai,isvis nieko nereikia uzdarinet.

Komentarai

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama
Reklama
Į viršų