Skelbimai
Pašnekesiai
Aktualijos

NEREIKIA SKAMBINTI Į KARŠTĄJĄ LINIJĄ DĖL PAKARTOTINIO PGR TESTO – UŽTENKA ŠEIMOS GYDYTOJO PATVIRTINIMO NUTRAUKTI IZOLIACIJĄ

Smarkiai išaugus gyventojų skambučių srautams į karštąją liniją 1808, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) ragina gyventojus nebeskambinti į šią liniją dėl pakartotinių koronaviruso testų PGR metodu. Praėjus numatytam izoliacijos laikotarpiui, pacientui nebekarščiuojant ir išnykus simptomams, užtenka šeimos gydytojo patvirtinimo, kad pacientas gali nebetęsti izoliacijos.

Suprasdama gyventojų susirūpinimą dėl to, kad jiems nebereikia atlikti pakartotinio koronaviruso testo, ministerija informuoja, kad tokia tvarka yra numatyta, remiantis mokslininkų rekomendacijomis bei užsienio šalių gerosiomis praktikomis.

Kaip rodo moksliniai duomenys, pasveikusiems asmenims nosiaryklės tepinėliuose koronaviruso antigenas gali būti aptinkamas iki 3 mėnesių nuo ligos pradžios, tačiau galintis užkrėsti virusas nenustatomas, t. y. toks žmogus negali užkrėsti kitų.

Šiuo metu šalyje veikianti Karštoji linija 1808 sulaukia žymiai išaugusio skambučių skaičiaus. Ne į visus skambučius įmanoma fiziškai atsakyti. Todėl pirmiausiai reikėtų kreiptis į savo šeimos gydytoją, o ne registruotis į mobilius punktus pakartotiniam tyrimo atlikimui.

Pagal šiuo metu galiojančią tvarką, PGR tyrimas, t. y. koronaviruso testas PGR metodu, koronaviruso gydymo ar stebėjimo metu nebekartojamas, išskyrus tuos atvejus, kai yra sprendžiama dėl ankstesnio, nei rekomenduojama, izoliacijos nutraukimo arba esant imuniteto nusilpimui, vadinamajai imunosupresijai.

ELTA

 

SAM nuotrauka

Reklama
Komentuoti

Komentarai

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite:

Reklama
Reklama
Į viršų