Skelbimai
Pašnekesiai
Aktualijos

EGZISTENCINĖS LIGONINĖS PROBLEMOS

Kupiškio ligoninei pastaruoju metu nelengvos dienos – vėluoja atlyginimai darbuotojams, nesiseka rasti žmogaus, galinčio vadovauti šiai įstaigai.
Jurgos Banionienės nuotrauka

Gal baigia savo gyvavimą Kupiškio ligoninė? Toks klausimas kilo šios medicinos įstaigos darbuotojams, kurie „Kupiškėnų minčių“ redakcijai atsiuntė laišką. Medikai rašo, kad jiems vėluoja atlyginimai, o kodėl, niekas nepaaiškina. Taip pat teigiama, kad ligoninėje netvarka, neatskirti karščiuojančių ir nekarščiuojančių pacientų srautai, kad ligoninės laikinoji vadovė nesusitvarko su savo pareigomis.

Žibalo į ugnį įpylė ir Kupiškio ligoninės tinklalapyje buvęs šios įstaigos prašymas žmonių aukoti į jos sąskaitą.

Banguolė ALEKNIENĖ-ANDRIJAUSKĖ

Tenka vis nusivilti

Medikai rašė, kad rugsėjį grįžus iš atostogų jų laukė staigmena . Kupiškio ligoninės darbuotojai rado lapukus, kuriuose paaiškinta, kad dėl mažesnio paslaugų skaičiaus liepą ir apmokėjimo iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) tvarkos pakeitimo įstaigos rugpjūčio sąnaudos viršijo pajamas. Įstaigos administracija nusprendė atlyginimus mokėti dalimis: tie, kurie uždirba 500 eurų ir mažiau, algas gaus per vieną kartą, o tie, kurių atlyginimas didesnis, per du kartus, pradžioje išmokant po 500 eurų, o kitus pinigus tada, kai bus gautas finansavimas iš PSDF.

Rugsėjį prasidėję nesklandumai dėl atlyginimų mokėjimo tęsiasi ir spalį. Apie atlyginimų vėlavimą šį mėnesį medikams niekas iš anksto nepranešė. Spalio 12 dieną jie gavę algalapius apie pinigų išmokėjimą, bet visų darbuotojų sąskaitos dar tuščios. Kaip visada niekas nieko nežino, buhalterė pranešė, kad nėra pinigų. Ir niekas nežino, kada juos matys.

„Pagal sutartį darbo užmokestis mokamas du kartus per mėnesį – mėnesio 10–13 ir 25–28 dienomis. Jokių susirinkimų, jokių pasikalbėjimų su darbuotojais nėra. Kodėl tas vyksta? Gal jau baigėsi tie seni laikai, gal gana tyčiotis iš žmonių“, – rašoma laiške.

Spalio 16 dieną ligoninės darbuotojai dar nebuvo gavę algų.

Ligoninės vadovės komentaras

Situaciją pakomentavo laikinai Kupiškio direktoriaus pareigas einanti gydytoja Roma Ramanauskienė. Pasak jos, kai nepadaroma paslaugų, gaunama mažiau pinigų. Lėšų reikia ne tik ligoninės darbuotojų algoms, bet ir atsiskaitymui su tiekėjais.

Visgi šiuo metu padėtis stabilizuojasi. Spalio 20 dieną ligoninės darbuotojams buvo išmokėti visi priklausantys pinigai.

Plačiau skaitykite spalio 24 d. „Kupiškėnų mintyse“

Reklama
8 Komentarai

8 komentarai

 1. Mykolas (86.100.226.55)

  2020-10-25 at 08:50

  Tai visų pirma rajono valdžios problema. Jeigu tam būtų skiriamas pakankamas dėmesys ir lėšos, – ši problema tikrai nebūtų tokia skaudi. Kodėl kiti rajonai kažkaip sugeba tai sutvarkyti, skiriamos stipendijos, duodami butai, todėl ir turi gydytojus, bei kitus reikalingus savo rajonui9 specialistus.

  • . (88.118.193.147)

   2020-10-25 at 16:51

   Būtent reikia ieškoti ir stengtis. Bet visi pensininkai ir nebeidomu

 2. Gal gana tyčiotis iš žmonių (78.60.40.252)

  2020-10-24 at 21:01

  Ir gerti kavutę sulindus kabinetuose…ir turėk naglumo kaltint visus ,o ne save..kai nepriėmėt klientų gerai pailsėjot, o Veryga buvo sakęs, kas laukia,jei žmonės negaus paslaugų..tai ko rėkiat db?!

 3. kupiškietis (85.206.211.247)

  2020-10-24 at 19:52

  Iš kur bus pinigu, jeigu šitiek metu laikomas vaiku ligu sk su pulku darbuoju ir superine pensininke prieky, kur ir dabar dar maklena i ligonine, o kas dabar- yra blogiau, kai jau minetas sk uždarytas? niekam neidomu,o kiek dar visokiu nepamatuotu išlaidu, eilinis ir nezinai, svarbu direktore -žeriaisi gera alga ir šitiek per para galedama dirbti, ar nepritruksta valandu paroj? tai reikia tada ir dirbti, nera kam iš steigejo žiureti. tai ir turim rezultatą.

 4. Nustebęs (78.63.182.67)

  2020-10-24 at 19:50

  Labai nustebau, kai direktorė sako, kad prie durų priimtos naujos darbuotojos, kiek žinau prie durų temperatūrą tikrina moterys atliekančios ligoninėj praktiką ir jos negauna nė cento

 5. Tiems, kas valdžioje (78.62.86.104)

  2020-10-24 at 14:06

  Apgailėtinas rajono mero, tarybos ir kitų valdžiažmogių požiūris į svarbiausią grandį – sveikatos paslaugas. Rajonas sensta, o kad sentų saugiai niekam nerūpi. Pinigų nėra, vadovo nėra.kada ten buvo rimtas nepriklausomas auditas?? Ar įvertinamas pagalbinis ligoninės ūkis,personalas, jo išlaidos. Mokami pinigai už neteikiamas paslaugas, nes niekas neskaičiuoja. Ar įvertinta kiek kainuoja tuščių patalpų išlaikymas? Kiek gaunama už nuomojamas patalpas? Kodėl nevykdomi centralizuoti pirkimai?? Prisistatė reklamų: kviečiam užsukti į Kupiškį. Brt meras pamiršo svarbų dalyką reklamoj: kviečiam numirt…

 6. Patrimpas (167.220.206.14)

  2020-10-24 at 12:54

  Kas vagia?

 7. Pacientas (88.118.193.147)

  2020-10-24 at 11:17

  Visų pirma faktas,kad gydytojų tiesiog nenorima įdarbinti ir jų neieskoma. Atsitiko tą patį situacija su reabilitacija. Kai darbuotojai ieškojo gydytojo. Absurdo teatras.Kazkodel pasistengus sutiko dvi jaunos Reabilotologas. Reikia vadovams padirbėti geriau su paieška. Kas gi ten atskirta,per vieną kolidiriu visi eina. Ir veža karsciuojancius į rengena per tą pačią vietą. Nebejuokinkite su sitom nesamonem.O kai tokios algos visi gyvena nuo algos iki algos.

Komentarai

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite:

Reklama
Reklama
Į viršų