Skelbimai
Pašnekesiai
Aktualijos

PRIE MARIŲ MAUDYNĖS TIK NUSTATYTOMIS VALANDOMIS

Kai kurie rajono Tarybos nariai siūlė kuo greičiau paplūdimiui prie Pyragių (Indubo) ežero suteikti oficialaus paplūdimio statusą.
Autorės nuotrauka

Nuotoliniu būdu gegužės 28 dieną vykęs rajono Tarybos posėdis tiesiogiai netransliuotas. Savivaldybės interneto svetainėje iki vėlyvos popietės skelbta, kad taip nutiko dėl techninių kliūčių, kad vėliau bus pateiktas šio posėdžio įrašas.

Pagaliau vėlyvą popietę įrašas atsirado. Gal daugiau tokių nesklandumų nebebus ir grėsmės viešumui tikimybė išnyks?

Pasibaigus posėdžiui meras sakė, kad kitas rajono Tarybos posėdis planuojamas birželio 23 dieną ir turėtų vykti Kupiškio kultūros centro vitražų salėje, kaip buvo įprasta. Žinoma, jei padėtis šalyje dėl koronavirusinės infekcijos grėsmės nepablogės.

Banguolė ALEKNIENĖ-ANDRIJAUSKĖ

Pavyzdinių taisyklių naujovės

Posėdžiaudami Tarybos nariai šįkart ilgai neužtruko, nes svarstyta tik 16 klausimų. Būtent paskutinis klausimas ir sukėlė daugiausia diskusijų. Politikams buvo pateiktos tvirtinti naujos redakcijos „Saugaus elgesio paviršinių vandens telkinių vandenyje ir ant paviršinių vandens telkinių ledo Kupiškio rajono savivaldybėje taisyklės“. Jas pakomentavo Savivaldybės Teisės skyriaus vyriausioji specialistė Raminta Morkūnaitė.

Pasak jos, tokias taisykles rajono Taryba buvo patvirtinusi 2013 metais. Šiemet įsigaliojo Vidaus reikalų ministerijos patvirtintos pavyzdinės taisyklės, kaip saugiai elgtis vandens telkiniuose. Jų pagrindu savo taisykles turi iš naujo patvirtinti visos šalies savivaldybės.

Pavyzdinėse taisyklėse atsirado naujų sąvokų, pvz., plaukiojimo sezonas (buvo navigacijos sezonas). Maudynių sezonas bus pradedamas, kaip reglamentavo ir ankstesnės taisyklės, nuo birželio 1 dienos ir tęsis iki rugsėjo 15 dienos. Savivaldybėms palikta teisė, atsižvelgiant į gamtos sąlygas, tą laikotarpį koreguoti.

Dabar savaeigėmis plaukiojimo priemonėmis mariose leidžiama plaukioti visą plaukiojimo sezoną. Padidinta jų leidžiama galia iki 15 kW, o buvo leidžiama galia iki 8 kW. Variklinių plaukiojimo priemonių galingumas liko toks pat – 110 kW ir plaukioti leidžiama nuo birželio 21 d.

Yra nustatytas naujas draudimas – maudytis vaikams iki 14 m. be suaugusio žmogaus priežiūros; palikti prie vandens be priežiūros vaikus iki 14 metų.

Taip pat draudžiama plaukioti ant pripučiamų čiužinių, transporto priemonių padangų ir kamerų, rąstų, lentų ir kitų plaukiojimui nepritaikytų daiktų.

Ankstesnės taisyklės draudė maudytis tamsiu paros metu, o dabar maudytis paplūdimyje bus galima tik paplūdimio lankymo valandomis – nuo 10.00 val. iki 21.00 val. Rajono Taryba gali nustatyti ir kitokį paplūdimio lankymo laiką. Tai jos kompetencija. Šios valandos turi būti suderintos su gelbėtojų darbo laiku. Jie baigia darbą ir nutraukiamos maudynės paplūdimio vandens telkinyje.

Plačiau skaitykite gegužės 30 d. „Kupiškėnų mintyse“

Reklama
2 Komentarai

2 komentarai

 1. galėjau būti sveikuolė (188.69.210.70)

  2020-06-03 at 20:53

  O kaip sveikas gyvenimo būdas? Atbėgi prie marių anksti ryto, nusimaudai ir vėl atgal?

  • Markulis (188.69.213.45)

   2020-06-04 at 09:54

   Draudžiama – reiškiasi jei nuskęsi po darbo valandų, tai pats kaltas! O šiaip tvoros turbūt neužtvers ir baudų neskirs… Greičiausiai, nors neik šonais su jais:D

Komentarai

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Video rekomendacijos:

Taip pat skaitykite:

Reklama
Reklama
Į viršų