Skelbimai
Pašnekesiai
Aktualijos

VYRIAUSYBĖ IKI GEGUŽĖS PABAIGOS PRATĘSĖ KARANTINĄ IR ATLAISVINO DAR DAUGIAU RIBOJIMŲ

Vilės Leščinskienės asociatyvi nuotrauka

Vyriausybė trečiadienį iki gegužės 31 dienos pratęsė karantiną ir sušvelnino dar daugiau taikytų apribojimų.

Atsižvelgiant į epidemiologinę situaciją Baltijos šalyse, nuo gegužės 15 dienos leista į Lietuvą atvykti asmenims iš Latvijos ir Estijos, netaikant dviejų savaičių izoliacijos. Taip pat atvykti į Lietuvą leista asmenims iš Europos Sąjungos valstybių, kurie atvyksta darbo, verslo ar studijų reikalais. Pastariesiems, išskyrus asmenis, atvykstančius iš Lenkijos, būtų taikoma 14 dienų izoliacija.

Siekiant išvengti spūsčių Lietuvos-Latvijos bei Lietuvos-Lenkijos pasieniuose, praplėstas asmenų ir jų lengvųjų asmeninės paskirties automobilių atvykimo į Lietuvos punktų sąrašą Būtingės-Rucavos, Smėlynės-Medumi, Lazdijų-Aradninkų punktais.

Taip pat atnaujinta laikina vidaus sienos kontrolė vykdant patikrinimus į Lietuvą atvykstančių ir išvykstančių asmenų nuo gegužės 14 dienos 18 valandos iki gegužės 31 dienos 24 valandos tarptautiniuose oro uostuose, Klaipėdos valstybiniame jūrų uoste, pasienio kontrolės punktuose su Lenkijos respublika – Kalvarijos-Lazdijų-Šeštokų ir su Latvijos Būtingės-Saločių-Smėlynės punktuose.

Taip pat nutarimo projekte numatyta, kad į Lietuvos Respubliką galėtų kursuoti keltai maršrutais tarp Kylio, Rostoko, Travemiundės ir Klaipėdos, kai nėra vykdomas keleivių įlaipinimas tarpiniuose uostuose, o persėdimo į kitą keltą tarpiniame uoste metu užtikrinamas minimalus kontaktas su pašaliniais asmenimis. Šios nuostatos įsigalios gegužės 11 dieną.

Nutarimo projektu patikslintas privalomas nosį ir burną dengiančių apsaugos priemonių (veido kaukės, respiratoriai ar kitos priemonės) dėvėjimas viešose vietose. Ribojimas nebus taikomas maudantis paviršiniuose vandens telkiniuose ar užsiimant vandens sportu ir pramogomis.

Nuo gegužės 11 dienos leista vykdyti visų transporto priemonių valdymo įgūdžių ir gebėjimų vertinimo egzaminus bei mokymus. Praktiniai mokymai galės būti vykdomi užtikrinant būtinas visuomenės sveikatos saugos, higienos, asmenų aprūpinimo būtinosiomis asmeninėmis apsaugos priemonėmis sąlygas. Tuo tarpu teoriniai mokymai galės vykti nuotoliniu būdu arba užtikrinant apsaugos priemones.

Nutarimo projektu nuo gegužės 11 dienos leista vykdyti užsienio kalbos lygio mokėjimo vertinimo egzaminus (įskaitas) asmenims, stojant į užsienio aukštąsias mokyklas, jeigu egzamine dalyvauja ne daugiau kaip 10 asmenų bei užtikrinamas ne mažesnis kaip 10 kv. m plotas, tenkantis vienam asmeniui, ir ne mažesnis nei 2 m atstumas tarp asmenų.

Nuo gegužės 18 dienos leista rengti renginius iki 30 dalyvių atvirose erdvėse. Tokie renginiai galės vykti tik tuo atveju, jei bus užtikrinamas ne mažesnis kaip 10 kv. m plotas, tenkantis vienam asmeniui, ir ne mažesnis nei 2 m atstumas tarp asmenų bei užtikrinamos apsaugos priemonės. Nuo gegužės 30 dienos tokia nuostata taikoma ir renginiams uždarose erdvėse, nustatant tokį pat dalyvių skaičių ir analogiškus ploto ir atstumo reikalavimus.

Nuo gegužės 18 dienos taip pat leista teikti visas grožio paslaugas, su sąlyga kaip ir bet kurios rūšies paslaugoms, kad bus ribojamas paslaugų gavėjų ir kitų lankytojų srautas. Grožio paslaugų teikėjai turės užtikrinti būtinas visuomenės sveikatos saugos, higienos, asmenų aprūpinimo būtinosiomis asmeninėmis apsaugos priemonėmis sąlygas.

Atsižvelgiant į siūlomus veiklos ribojimo režimų švelninimus bei į poreikį tėvams dirbti įprastiniu būdu, leista nuo gegužės 18 dienos atnaujinti ikimokyklinį ir priešmokyklinį ugdymą, kontaktinių socialinių paslaugų teikimas, vaikų ir žmonių su negalia dienos ir užimtumo centrų veikimas.

Atsižvelgiant į epidemiologinę situaciją nuo gegužės 18 dienos leista lankyti pacientus gydančio gydytojo leidimu ir asmens sveikatos priežiūros įstaigos vadovo nustatyta tvarka. Taip pat leista atnaujinti odontologinių paslaugų teikimą.

ELTA

Reklama
Komentuoti

Komentarai

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite:

Reklama
Reklama
Į viršų