Skelbimai
Pašnekesiai
Aktualijos

IMAMASI GRIEŽTESNIŲ RIBOJIMŲ: KEIČIASI TVARKA PARKUOSE IR KITOSE VIEŠOSE ERDVĖSE

Parkuose ir kitose viešose erdvėse nuo ketvirtadienio žmonės turėtų vaikščioti, būriuotis mažomis – ne didesnėmis nei penkių žmonių – grupelėmis, o vaikų žaidimų aikštelėse – žaisti tik vienos šeimos vaikai. Tokių ribojimų imtasi siekiant valdyti grėsmę dėl naujo koronaviruso (COVID-19) plitimo, pažymi Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

Tokį sprendimą ketvirtadienį pasirašė valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovas, sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Jo teigimu, situacija, kuri matoma miestų parkuose, žaidimų aikštelėse, kelia rimtą susirūpinimą. Tai rodo, kad kitos išeities, kaip tik labai tiksliai ir aiškiai apibrėžti, kaip žmonės turėtų elgtis, nėra.

„Matant, kad net ir paskelbus karantiną vyresnio amžiaus žmonės negirdi mūsų prašymų likti namuose ir taip apsisaugoti, leidžia laisvalaikį žaisdami šaškėmis ar šachmatais būreliais parkuose, o šeimos su vaikais ir toliau aktyviai bendrauja vaikų žaidimų aikštelėse, matome tik vieną išeitį – riboti. Antraip nėra jokių galimybių išvengti viruso plitimo ir pačių blogiausių scenarijų. Tą sakau labai atsakingai ir prašau visų supratingumo – pradedant rizikos grupės vyresnio amžiaus žmonėmis ir baigiant pačiais mažiausiais“, – SAM pranešime cituojamas ministras A. Veryga.

Be to, parkuose ir kitose atvirose viešose erdvėse žmonės yra įpareigoti laikytis saugaus – 2 metrų – atstumo, vengti tiesioginio fizinio kontakto, laikytis tinkamos asmens higienos.

Sveikatos apsaugos ministerija taip pat ragina vyresnio amžiaus žmones dabar apskritai vengti bet kokio išėjimo iš namų, jei nėra būtinybės. Taip pat paprašyti artimųjų pagalbos, jei reikia maisto ar vaistų.

ELTA

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Reklama
Komentuoti

Komentarai

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite:

Reklama
Reklama
Į viršų