Skelbimai
Pašnekesiai
Aktualijos

POLICIJA INFORMUOJA

Lietuvoje prasidėjus karantinui dėl koronaviruso situacija gali pasinaudoti ir sukčiai ar vagys.

Kovo 16 d. Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kupiškio rajono policijos pareigūnai gavo pranešimą, kad žmogui skambina rusiškai kalbantis asmuo apie pinigus, koronavirusą. Šiuo atveju pranešėjas asmeninių duomenų apie save telefonu nepateikė, nenukentėjo, įtarė, kad tai gali būti sukčiai.

Tokių įvykių gali padaugėti, todėl policija įspėja, kad labai svarbu yra neatidarinėti durų nepažįstamiems asmenims, kurie apsimeta medikais, pareigūnais, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro ar kitų tarnybų pareigūnais ir siūlo dezinfekuoti namus, apžiūrėti asmenis ar kambarius ir pan.
Atkreipiame dėmesį, kad tarnybų atstovai ar pareigūnai turi turėti atpažįstamą uniformą ir tarnybinius pažymėjimus.

Galite sulaukti ir sukčių skambučių su įvairiais siūlymais. Svarbiausia neatskleisti savo asmens duomenų ir elektroninės bankininkystės kodų, neatiduoti jokiems asmenims namuose turimų pinigų.
Išlikite budrūs, nepasiduokite panikai, o kilus įtarimams – nedelsiant skambinkite 112.

Atsižvelgiant į situaciją dėl valstybės lygio ekstremalios situacijos paskelbimo ir į rekomendacijas maksimaliai teikti gyventojams aptarnavimo paslaugas nuotoliniu būdu, Lietuvos policija informuoja, kad:

  • – gyventojams bus sudarytos sąlygos pateikti policijos įstaigai prašymus, skundus ir pranešimus išvengiant kontakto su policijos įstaigų darbuotojais; policijos komisariatuose įrengtos specialios vietos, kur asmuo, atvykęs į policijos įstaigą, galėtų palikti dokumentą, gauti policijos įstaigos, į kurią atvyko, darbuotojo konsultaciją telefonu, pateikiant aiškias instrukcijas bei konsultuojančių telefonu darbuotojų vidinius telefono numerius, jeigu tokių galimybių nėra – bus užtikrinamas saugaus atstumo laikymasis bendraujant; šiuo laikotarpiu nebus organizuojami gyventojų priėmimai pas policijos įstaigos vadovus;
  • – licencijavimo paslaugos elektroninėje erdvėje bus teikiamos įprasta tvarka; asmenys, nesinaudojantys elektroninėmis paslaugomis, nebus aptarnaujami; ginklų atšaudymai nebus vykdomi; asmenys informuojami, kad atsakomybė už laiku nepratęstus leidimus ginklams laikyti nebus taikoma;
  • – gyventojai raginami pateikti pranešimus policijai per policijos elektroninių paslaugų sistemą epolicija, kreiptis dėl konsultacijos el. paštu info@policija.lt arba socialinio tinklo „Facebook“ Lietuvos policijos paskyroje;
  • – policija ir toliau skirs ypatingą dėmesį ir užtikrins, kad į A ir B (pavojingiausius ir grėsmę visuomenės saugumui bei asmens gyvybei ir sveikatai keliančius) kategorijos įvykius būtų reaguojama įprasta tvarka.

Policija yra pasiruošusi užtikrinti visuomenės rimtį ir saugumą. Policijos įstaigos aprūpintos būtinomis priemonėmis, pareigūnai priemones vykdys laikydamiesi rekomenduojamų apsaugos ir asmeninės higienos reikalavimų. Policijoje sukurta sistema dėl nuolatinio situacijos stebėjimo, galimų grėsmių vertinimo ir reagavimo, galimų darbo organizavimo pakeitimų ir būtinų priemonių policijos pareigūnams poreikio vertinimo.

Policija ragina visus žmones būti budrius ir sąmoningus ir laikytis visų saugumo reikalavimų.

Už karantino režimo reikalavimų nesilaikymą yra numatyta atsakomybė

Atsižvelgdama į situaciją dėl koronaviruso plitimo, Vyriausybė neeiliniame posėdyje nutarė paskelbti karantiną visoje Lietuvos Respublikos teritorijoje. Karantino trukmė – nuo kovo 16 d. 00 val. iki kovo 30 d. 24 val.

Nuo karantino paskelbimo pradžios Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kupiškio rajono policijos komisariato pareigūnai gavo informacijos apie 4 galimus karantino ribojimų nesilaikymo atvejus.

Karantino metu yra taikomi tam tikri ribojimai, kurie patvirtinti Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimu „Dėl karantino Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbimo“.

Dėl nutarime numatytų draudimų nesilaikymo gali būti taikoma administracinė atsakomybė vadovaujantis Lietuvos Respublikos Administracinio nusižengimo kodekso 45 straipsniu, (visuomenės sveikatos srities Europos Sąjungos reglamentų ar sprendimų, higienos norminių aktų ar kitų visuomenės sveikatos srities teisės aktų, Lietuvos Respublikos žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo pažeidimas).

Jo nesilaikymas asmenims užtraukia įspėjimą arba baudą nuo 60 iki 600 eurų, o juridinių asmenų vadovams nuo 140 iki 1 200 eurų.

Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 277 straipsnis numato, kad tas, kas pažeidė teisės aktų dėl sveikatos apsaugos reikalavimus ar užkrečiamųjų ligų profilaktines taisykles, jeigu dėl to išplito susirgimas ar kilo epidemija, baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki 3 metų.

Tas, kas būdamas medicinos įstaigos informuotas apie savo ligą ir įspėtas dėl apsaugos priemonių, kurių jis privalo laikytis bendraudamas su žmonėmis, sukėlė pavojų kitam asmeniui užsikrėsti pavojinga infekcine liga, padarė baudžiamąjį nusižengimą, baudžiamas viešais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu. Asmuo atsako pagal šį straipsnį tik tais atvejais, kai jame numatytos veikos yra padarytos dėl neatsargumo.

Karantino metu pastebėjus pažeidimus, apie juos galite pranešti telefonu 112, taip pat pranešimus, skundus ir prašymus galima registruoti naudojantis www.epolicija.lt elektroninių paslaugų sistema.

Policijos pareigūnų konsultacijos kitais klausimais teikiamos el. paštu info@policija.lt, nemokamu telefono numeriu 8 700 60 000, taip pat žinutėmis „Facebook“ paskyroje „Lietuvos policija“.

Su koronavirusu ir sveikata susijusiais klausimais skambinkite nemokamu numeriu 1808.
Linkime saugotis, būti kantriems ir supratingiems.

Kupiškio RPK inf.

 

Reklama
Komentuoti

Komentarai

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite:

Reklama
Reklama
Į viršų