Skelbimai
Pašnekesiai
Reklama
Rezervuota jaunimui

MERGINA IŠ ŠIMONIŲ VISOMIS IŠGALĖMIS STENGSIS LIKTI LIETUVOJE

Laura Kairytė – aktyvi, drąsi ir patriotiškai nusiteikusi gimnazistė.
Kristupo Matulionio nuotrauka

Šimonietė Laura Kairytė – jau abiturientė. Kupiškio Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos dvyliktokė nuo pat mažens buvo aktyvi, gabi ir talentinga. Prieš keletą metų mergina yra gavusi mero padėką už aktyvumą, o kiek dar turi įvairių konkursų, olimpiadų apdovanojimų, kurių visų nė norėdamas neišvardysi. Nors ir mokosi labai gerai, merginai šie metai įtempti – ne už kalnų  egzaminai ir sprendimas, kur stoti, lemsiantis jos būsimą profesinę ateitį.

Gimnazistė atvirai papasakojo apie savo pomėgius, vertybes ir ateities planus.

Vilė LEŠČINSKIENĖ

Svajonės pildosi

Mergina gimė ir augo Šimonyse. Mokėsi vietinėje mokykloje. Visada buvo pirmūnė. Baigusi Šimonių pagrindinę mokyklą Laura toliau mokslus tęsia Kupiškio Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijoje. Čia ją, drąsią ir talentingą mokinę, pastebėjo Kupiškio kultūros centro režisierė Vilija Morkūnaitė ir pasiūlė vesti renginius. „Scenoje jaučiuosi puikiai. Pernai, vesdama Vasario 16-osios šventę, buvau net įsijautusi į žurnalistės vaidmenį. Mane filmavo, kalbinau pašnekovus ir jaučiausi lyg tiesioginiame eteryje“, – potyrius perteikė Laura.

Gimnazistė myli muziką. Gitara groja ir dainas kuria jau septinti metai. Viskas prasidėjo labai seniai, kai ji buvo maža, dar net nelankė mokyklos ir namuose per televizorių žiūrėjo Zitos Kelmickaitės laidą „Ryto suktinis“. „Pamačiau, kad kažkoks atlikėjas groja gitara. Man labai patiko, pasakiau mamai, kad, kai užaugsiu, būtinai ja grosiu. Aišku, mama nepriėmė mano kalbų už gryną pinigą. Būdama penktoje klasėje iš tikrųjų pradėjau domėtis gitara. Šeima pažadėjo, kad jei gerai mokysiuosi, man ją nupirks. Ir greitai aš gitarą turėjau savo rankose“, – apie išsipildžiusią svajonę pasakojo pašnekovė.

Merginos geriausias draugas, taip pat kaip ir ji, šimonietis – Viktoras Bražas. Kartu tiek scenoje, tiek gyvenime jie vienas kitą supranta iš pusės žodžio.

Gimnazistė mėgsta ne tik groti, bet ir kurti dainų tekstus. Kol kas muzikinius kūrinius atlieka tik artimiesiems. „Į viešumą dainų nekeliu. Dar nesijaučiu drąsiai. Bet vėliau, kas žino“, – visko neatskleidė Laura.

Šimonietė prisipažino, kad, be gitaros, turi ir širdžiai mielą draugą. Tai jos kraštietis Viktoras Bražas. Jis straipsnio herojei labai artimas: neatsiejamas sielos draugas ir scenos kolega. „Suprantame vienas kitą iš pusės žodžio. Norėčiau jam palinkėti sėkmės gyvenime, moksluose ir pasiekti užsibrėžtų tikslų“, – palinkėjimą siuntė Laura.

Vertybės  ir  prioritetai

Mergina puoselėja gimtojo krašto tarmę ir apie emigraciją po abitūros egzaminų nė nesvajoja. „Myliu gimtąją tarmę. Ji taip įsišaknijusi manyje, kad net oficialioje aplinkoje netyčia ištariu kokį tarmišką žodį. Esu net gavusi komentarą, kad kalbu kaip tikra kaimietė, bet aš savo tarmės dėl to tikrai neišsižadėsiu“, – tikino Laura.

Mergina taip pat dievina savo gimtąją kalbą ir teigė, kad iš Lietuvos neemigruos. „Visomis išgalėmis reikia stengtis gyventi Lietuvoje. O kad būtų lengviau, visų pirmiausia reikia užsibrėžti tikslus. Kai turi tikslą, viskas daug paprasčiau. Lengviausia yra viskuo, kas vyksta šalyje, piktintis, matyti vien tik juodą spalvą. Jeigu matysime tik juodą spalvą, patys patamsėsime“, – tvirtino gimnazistė.

Prieš keletą metų Laura gavo mero padėką už aktyvumą.
Nuotraukos iš asmeninio Lauros Kairytės albumo

Patriotizmą straipsnio herojė teigė perėmusi iš šeimos. Šeima merginai – prioritetas. Taip pat didelį dėmesį mokinė skiria išsilavinimui ir jo teikiamoms perspektyvoms.

Svajoja apie mikrobiologijos studijas

Laura nuoširdžiai giria gimnaziją, kurioje dabar mokosi. „Džiaugiuosi visais mokytojais. Visi pedagogai yra geranoriški. Ypač mano auklėtoja Janina Vildžiūnienė. Ji šilta, nuoširdi, lyg antra mama. Be to, rūpestinga, padeda spręsti gyvenimiškas situacijas. Kartu mes kalbamės apie viską“, – džiaugėsi gimnazistė.

Gamta – antri merginos namai. Laura mėgsta ilgus pasivaikščiojimus gamtoje, ypač po Šimonių girią. Ji – tikras gamtos žmogus. Nors pastaruoju metu didžiąją laiko dalį mergina praleidžia mokydamasi, randa laiko ištrūkti pasivaikščioti ir pravėdinti galvą nuo mokslų lauke. Ir ateitį ketina sieti su gyvybės mokslais. Pašnekovę žavi mikrobiologijos studijos Vilniaus universitete. Ir nors biologija bei chemija merginai sekasi, Laura mano, kad atsipalaiduoti nevalia. „Truputį savimi nepasitikiu. Kiek domėjausi, dabar didesni stojamieji balai į šią specialybę, tai šiek tiek jaudinuosi“, – mintis dėstė pašnekovė. Abiturientė neleidžia sau užmigti ant laurų – juk tobulėjimui ribų nėra.

Aktyvi, drąsi, savo kraštą mylinti mergina, nors ir išvyks mokytis į Vilnių ar kurį kitą didmiestį studijuoti, bet gimtuosiuose Šimonyse stengsis lankytis kiek įmanoma dažniau. „Šimonys – mano tėviškė. Apie juos visada atsiliepsiu tik gerai. Tai širdžiai mielas kampelis. Čia lankysiuosi tiek dažnai, kiek leis aplinkybės“, – patriotiškai kalbėjo Laura.

Reklama
5 Komentarai

5 komentarai

 1. Purienas (90.140.185.44)

  2019-06-15 at 20:52

  Ale kaip gėrai, kad mūsų krašti yr razumnų, užsispyrusių ir savo gimtinį mylinčių jaunų žmonių. Vaikėl, aik drūsiai priekin, nepasduok silpnybam, išlaikyk mūsų sėlių tarmį ir kalbų, nesižavėk prodadančiu išsigimt Europu. Gėra gyvintir savam krašti,- sisur ne šviniejė puodus lipdo. Sakmas ir stiprybas, Tai Laura….. Zuloniokas.

 2. Kupiškiskenas (90.131.36.242)

  2019-03-22 at 09:56

  Baiks mokslus ir maus užsienin

 3. ... (85.206.212.252)

  2019-03-20 at 18:41

  Saunuole mergina!

 4. Sėkmės (89.117.233.117)

  2019-03-20 at 17:45

  Vaikeli, laimės ir sveikatos tau, eik tik pirmyn ir pirmyn, bet niekad neik atgal. Daugiau tokių žmonių Lietuvai!!!!!!!!

 5. Linkejimai (85.206.211.81)

  2019-03-20 at 14:48

  Sėkmės puikiai merginai pasiekti visko, ko siekia. Lietuvai reikia protingų ir išsilavinusių žmonių.

Komentarai

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama
Reklama
Į viršų