Skelbimai
Pašnekesiai
Rezervuota jaunimui

KŪRYBA NAMŲ VIRTUVĖJE IR BENDRAVIMAS PARDUOTUVĖJE – MIELIAUSI INGOS UŽSIĖMIMAI

Ingos Gintautienės darbo dienos prabėga „Kavinuko“ kavinėje. Pirmokė Augustė po pamokų atskubėjo pas mamą.

Savęs paieškos – taip dažnas jaunuolis apibūdina savo gyvenimiškus neapsisprendimus, ką veikti, kur būti, kokią aplinką pasirinkti. Norisi, kad būtų įdomu, malonu, prasminga, kad kasdienis darbas nebūtų našta. Pasiseka tiems, kurie nežinia kaip, tarsi be jokių pastangų, aptinka mėgstamą veiklą ir nuoširdžiai pripažįsta: „Patinka tai, ką darau.“

Ada DVARIONAITĖ

„Man reikia bendravimo su žmonėmis, gyvos dienos, negalėčiau dirbti kur nors tyloje, vienumoje, atskirai  nuo visų“, – teigia Inga Gintautienė, su šypsena pasitinkanti į „Kavinuko“ kavinę Kupiškio centre užsukančius lankytojus. Kovą bus metai, kai ji čia dirba. Iki tol taipogi darbavosi pardavėja, parduotuvės vedėja kitose Kupiškio prekybos įmonėse.

„Patinka čia. Kai po darbo dienos jaučiu nuovargį, pailsiu ką nors gražaus darydama. Tada pranyksta laikas, per naktį galiu knibinėtis prie kokio rankdarbio, siuvinio ar torto“, – prisipažįsta pašnekovė.

Fantaziją pažadino vaikų gimtadieniai

Inga – pakruojietė, iš Lygumų miestelio, gal būtų baigusi mokyklą užkliuvusi ir įsitvirtinusi Šiauliuose, bet lėmė atsitiktinumas – atvyko per atostogas pasibūti pas mamą, kuri tuo laiku jau gyveno Gyvakaruose. Ir pasiliko. Po kelerių metų ištekėjo, jauna šeima įsikūrė Žaideliuose, netoli nuo Palėvenėlėje gyvenančių uošvių.

„Gimus dukrai 2011 metais, kilo mintis kas mėnesį iškepti gimtadienio tortą. Pati nemėgstu saldumynų, bet šventei tortas būtinas. Ir turi būti gražus, niekur nematytas. Po pusketvirtų metų gimė sūnus. Ir tam reikia šventės ir torto. Taip ir pradėjau‚ ir patiko“, – tvirtino moteris.

Inga juokauja, kad sutapo keli dalykai – jai patiko tortus kepti, o kitiems smaguriauti. Dabar jau draugai ir pažįstami žino apie Ingos užsidegimą ir iš anksto šeimos šventėms, vaikų gimtadieniams paprašo ką nors sukurti.

Kaip mat įsitikiname – Ingos išmaniajame telefone sukaupta tikra konditerinių meno kūrinių paroda. Linksmi animacinių filmukų personažai, peizažai, gėlės, įvairūs simboliai, reikalaujantys begalinio kruopštumo, erdvės ir perspektyvos suvokimo. Kokio reikia įgudimo, kad tokie spalvingi vaizdiniai tiksliai sugultų ten, kur reikia?

Inga patikslina, kad tikrai reikia kantrybės ir užsispyrimo, kai kurios dekoravimo detalės iš cukraus masės yra smulkios, trapios, tenka perdaryti. Eskizų ar piešinių ji niekada nedaranti, viskas turi pavykti iš pirmo karto. Didelių nesėkmių iki šiol prisipažįsta neturėjusi. Puošimo idėjų pasiūlo patys sukaktuvininkai ir, žinoma, internetas.

„Bet tik pirminė svetima idėja būna, receptą išmėginu, duodu paragauti namiškiams, ar jiems patinka, paskui pati sugalvoju, kaip pakeisti, kuo praturtinti kepinį ir dekoravimo detales“, – puošnių saldumynų kepimo subtilybės Ingos jau yra perprastos ir lengvai pasiduodančios imrovizavimui.

Pašnekovė teigė, kad mieliausia dalis yra kepinio puošimas, tada pranyksta laikas, gali per naktį prie stalo virtuvėje tupinėti, nepavargsta, nepabosta.

Taip pat laiko nebejaučia ir ką nors siūdama, rankdarbius, vaikiškus drabužėlius kurdama.

Smalsu, kiek laiko reikia vienam tortui iškepti, papuošti?

Suskaičiavus biskvito kepimo, kremo paruošimo, dekoravimo laiką, susidėtų ir 36 valandos, bet šis laikas išsiskaido, nes dekoro elementai turi sudžiūti, sutvirtėti, tad pagaminami prieš gerą savaitę iki torto kepimo. Ką labiausiai mėgsta namiškiai, nes pati kepėja jau atsakė – ji tik paragauja, nemėgsta, nesmaližiauja.

Atsakymas tikslus, kadangi pirmokė Augustė po pamokų jau atskubėjo pas mamą ir kaip mat paaiškina: „Napoleonas mums su tėčiu labiausiai patinka. Geriausias šokoladinis kremas, o iš cukraus būna per saldus. Mama man neleidžia jai padėti kepti, o aš norėčiau. Bet nebūsiu kepėja, būsiu gyvūnų daktarė.“

Mažoji šnekutė netrukus iškeliauja pas jaunesnį brolį Emilį į vaikų darželį ir visa susirinkusi šeimyna vakarop važiuos namo. O ten, Gintautų šeimoje, dideli ir maži žmonės žino, kas jiems patinka, mato, kad mielas užsiėmimas džiugina ir suteikia laimės. Taip nejučia gal ir save bus nesunkiai suradę.

Nuotraukose: Ingos laisvalaikio kūryba, teikianti džiaugsmo ne tik jai.

Autorės ir Ingos Gintautienės nuotraukos

Reklama
12 Komentarai

12 komentarai

 1. Gerbejas (84.15.185.197)

  2019-03-01 at 11:32

  Gal noretum i pasimatyma?

 2. Gerbejas (84.15.187.247)

  2019-02-21 at 13:55

  Nuostabi esi, nepavargsti ieškoti kuo idomesnes kūrybinės veiklos. Ačiū kad tu esi

 3. Kristina (85.206.218.247)

  2019-02-20 at 22:54

  Žmonės kurie šitaip baisiai rašo labai pavydi šiam žmogui. Apeikyt posta jei jum nepatinka. Apie šį žmogų daug gero tik galiu pasakyti,bet nekiekvienam viską suprasti ir pažinti ja. Labai džiaugiuosi tavim Ingutė su tokiais pasiekimais, nemesk savo darbu dėl tokių pavydžiu žmonių. Eik toliau iškėlus galva aukstin, tu stipri ir mes su tavimi. Didžiausios tau sėkmės mes tave palaikom ir džiaugiamės tavim tai ką tu darai 🙂 *

 4. Lialialia (90.143.67.31)

  2019-02-20 at 22:49

  Kritikuoti gali kiekvienas. Bet paimkit ir padarykit tokį tortą. Žinosit ką reiškia. Viskas tvarkoj, mama turi du vaikučius,dirba, ir dar negaili laiko savo pomėgiams. Netingekit ,sukites ir mažiau pavydekit!

 5. Nuomone (85.206.218.247)

  2019-02-20 at 22:08

  Svetimiems dejuoja, tai reikia klausytis. Artimi gal jau priprato prie to. Na būk stipri, kas patinka, tai patinka ir iš širdies darai. Manau Kupiškyje yra daug kruopščiu mamyčių. Faina, kad galima pasidžiaugti kuriais dalikais su kitais. Na taip mamytės galima visas pagirti kruopštumu.

 6. Irena (78.63.177.197)

  2019-02-20 at 21:17

  Prasikiša nesveikas kai kurių komentatorių pavydas.Inga kaip ir bet kuris kitas žmogus gali draugams,artimiesiems pasidejuoti,jei reikia.Kas čia blogo?Šaunuolė moteris.Kūrybinga,darbšti.Sėkmės:)

 7. Ema (85.206.212.252)

  2019-02-20 at 21:01

  Didziausios sekmes jums!!!

 8. Tiesiog (188.69.197.107)

  2019-02-20 at 19:28

  Bėkit paverkti pačios! Sėdit už klaviatūros, kad tik užvažiuoti ant žmogaus. Kam čia rašyti, kai yra tokiu davatku kaip jūs.

 9. Mano nuomonė (188.69.197.107)

  2019-02-20 at 19:18

  Vou!!! Dejuoja, bekit paverkit pačios.
  Neturit ką parašyti, pasilaikykit sau. Kad tik užvažiuot ant žmogaus svarbu.

 10. zita (78.63.184.166)

  2019-02-20 at 15:36

  Tikra tiesa…kiek susitinku,tiek pastoviai dejuojanti…kaip sunku,kaip nelengva…o kam šiais laikais lengva 🙂 tai kam čia girtis tada reikia- o prieš draugus dejuoti? 🙂 …visi kažkuo esame užsiėmę …eilinė moteris ir tiek 🙂

  • Jokios gedos davatkom (84.15.187.4)

   2019-02-20 at 21:21

   Kam taip pult? Toks Zmogus kaip Inga tikrai nesiskundzia …NIEKADA!!.. DZIAUGIUOSI KAD KUPISKYJE VIS DAR YRA TOKIU LINKSMU IR LABAI LABAI MIELU ZMONIU … TAIP IR TOLIAU NESUSTOK….BRANGIOJI

 11. Giedre (85.206.218.247)

  2019-02-20 at 15:07

  Šaunuolė. Kruopšti labai mergina. O kodėl nepapasokoji, bet pamelavai kad ne pavargsti? Vis dejuoji, kad yra sunku. O še tau nieko nėra. Žmoguti mes visi dėl šeimos gerovės stengiamės, bet nevergslenam. Sėkmės toliau gyvenime.

Komentarai

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite:

Reklama
Reklama
Į viršų