Skelbimai
Pašnekesiai
Vėrinys

JUBILIEJINĖ TAUTODAILININKĖS KŪRYBOS DARBŲ PARODA

Gruodžio 29 d., Kupiškio etnografijos muziejus kvietė į jubiliejinės tautodailininkės Virginijos Jurevičienės kūrybos darbų parodos atidarymą.

Jau iš tolo buvo matyti apšviestuose žvakių šviesos languose kabantys patys gražiausi tautodailininkės darbai. Atėję žmonės galėjo pasijusti tarsi atsidūrę baltoje pasakoje, kur širdį užlieja šilti prisiminimai apie paprastus žemiškus dalykus – miškus, vaikus, gimtinę, dainas ir moterų pasaulį.

V. Jurevičienė – Lietuvos tautodailininkų sąjungos Panevėžio bendrijos Kupiškio skyriaus pirmininkė. Gimė 1963 m. kovo 28 d. Daukniškių k., Panevėžio rajone. 1985 m. baigė Šiaulių pedagoginio instituto Klaipėdos ikimokyklinio ugdymo fakultetą, įgijo aukštąjį išsilavinimą.

Parodos autorė nuo mažens mėgo piešti, o karpyti pradėjo jau baigusi mokslus ir pradėjusi dirbti. Nors po to buvo ilgas laiko tarpas, kai tautodailininkė tuo nebeužsiėmė. Vėl karpyti ir dalyvauti parodose pradėjo nuo 2010 m. Jos darbai ne vieną kartą buvo eksponuoti tarptautinėse, respublikinėse parodose, Briuselyje (Belgija), Baltarusijoje, Lenkijoje, Turkijoje. Menininkė yra surengusi 22 autorines parodas.
Renginį pradėjo Kupiškio etnografijos muziejaus l. e. direktorės pareigas vyr. fondų saugotoja Giedrė Zuozienė. „Labai džiaugiuosi, kad mūsų krašto tautodailininkai vis auga ir tobulėja. Jie yra tie žmonės, kurie neleidžia mums pamiršti savo etninės kultūros, – kalbėjo renginio vedėja. – Viena jų – auksarankė Virginija Jurevičienė. Turbūt nėra Kupiškio mieste tokio žmogaus, kuris nepažinotų šios tautodailininkės kaip darželio auklėtojos, draugės, pedagogės, bičiulės, kolegės ir karpytojos.“

Parodos vedėja G. Zuozienė papasakojo ir apie karpinių meną. „Tai meno šaka, kuri artima grafikai. Jų menas gimė Rytuose, Kinijoje, kur buvo išrastas šiuolaikinis popierius. O Lietuvoje nuo XIX a. pabaigos karpiniais puošdavo namus – gražindavo lempų gaubtus, lentynas, langus. Margindavo velykinius kiaušinius, šv. Kalėdoms karpydavo snaiges. Karpiniai buvo įvairių temų“, – kalbėjo G. Zuozienė.
Tą pastebėti galėjo kiekvienas žmogus, apsilankęs menininkės V. Jurevičienės parodoje, kur eksponuojami net 74 darbai. Akys tiesiog mirgėjo nuo išpuoselėto kruopštumo, tikslumo. Darbuose atsispindi Kupiškio krašto bažnyčios, metų kaita, šventės. Kai kuriuose darbuose galima įžvelgti ir karpytojos išgyventus jausmus, prisiminimus, kuriuos žirklėmis perkelia ant balto popieriaus lapo.
Parodos atidarymo šventėje tautodailininkė sulaukė daug svečių. Gėlės netilpo ant stalo, o nuo apkabinimų, šiltų ir nuoširdžių žodžių tautodailininkė V. Jurevičienė tiesiog švytėjo. Kai kurie svečiai padarė autorei staigmeną, atvykdami į jos jubiliejinę parodą. O viena ryškiausių viešnių – Etninės kultūros globos tarybos vyriausioji specialistė Aukštaitijos regionui, Tradicinių amatų centro Reškutėnuose etninės veiklos skyriaus vedėja, hum. mokslų dr. Regina Mikštaitė-Čičiurkienė, kuri buvo įpareigota įteikti žemės ūkio ministro Giedriaus Surplio padėkos raštą.

Visi stebėjosi tautodailininkės V. Jurevičienės sugebėjimais, bet per parodos atidarymą sužinojo, kad ji turi dar vieną talentą – dainuoti. Kartu su Kupiškio vaikų lopšelio-darželio „Obelėlė“ moterų kolektyvu „Dainija“ (vad. Laima Vaidilienė) visus renginio dalyvius džiugino dainomis.

„Lai kiekvienas linkėjimas, šypsena, apkabinimas giliai įsišaknija Jūsų širdyje ir duoda daugybę gražių vaisių, kuriais mes galėtumėme gėrėtis“, – kalbėjo G. Zuozienė ir dar kartą visus pakvietė apžiūrėti šią ažūrinę pasaką.

Paroda eksponuojama iki šių metų sausio 30 d. Kupiškio etnografijos muziejuje.

Muziejininkė Jurgita Malevičiūtė

Reklama
Komentuoti

Komentarai

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite:

Reklama
Reklama
Į viršų