Skelbimai
Pašnekesiai
Kupiškio krašto kaimų istorijos

JŪSŲ ZĖKIS ŠĮRYT ŠAUDA

Reklama

Prajus frontui, vaikai prisrinkdavo visokių patranėlių, kapsulių, kartais ažkūrį laužų ir kokį didesnį užtaisų susprogdindavo. Dažnai ir nukintadavo.

Aidami Lebėdžių pradžios mokyklon, kaimi sustodavom prė upelio, vieni podada unt okmenio išdžiūvusio upelio dugni kokį patranėlį, o kiti mata no tiltalio unt jo okmenį. Jėgu gėrai pataiko, patranėlis sprogsta, būna ir garso, ir dūmo.

Kartų tėp ažsižaidam, kad nepamotam atainunčio mokytojo Inčiūros. O jis pamota ir pradėjo šauktė. Bagom mokyklon, o ti atajįs mokytojas labai mumį bora. Kai Vaitėkūnėlį Algį liepa atsivartus savo knygų skaityt, puslapiai nesivarta, mat sprogusio patrono raityta šukė buvo pėrvarus tarbalį, knygos vienų viršėlį, lapus, o kitan viršėly įstrigus. Kė mokytojas paklausa, kų čia su knygu padarai, atsokė, kad saso Julia pėrdūra. Jėgu ne knyga, šukė Vaitėkūnėlį būt sunkiai sužeidus.

Po pamokų mokytojas atajo pas mono tėvelius ir jau kiemi surėkė: „Jūsų zėkis šįryt šauda!“ Mat mokytojas manį unt tiltalio įsitėmijo kėp bombardierių ir išsibarimo mokykloj jom neužtako.
Neužtako ir mono tėveliui tik pasbarimo…

ZOLUBŲ Algėlis

Jurgitos Žiukaitės nuotr.

JŪSŲ ZĖKIS ŠĮRYT ŠAUDA
Reklama
2 Komentarai

2 komentarai

  1. patikslinimai (212.117.7.253)

    2018-11-26 at 12:21

    Patikslinu-gal vietoje nukintadavo visgi labiau tiktų susikoliečindavo. O patranėliai skamba rokiškėniškai (utenietiškai) -pvz. rakiškėnas,galbūt turėtų būti patronaliai (bent jau apie Pandėlį taip būdavo tariama).

  2. patikslinimai (212.117.7.253)

    2018-11-25 at 19:34

    Šiauriniame kupiškėnų plote ( apie Kupreliškį,Papilį) sakydavo zenkis,o ne zėkis ( matyt,tai biržietiškos (šiaurės panevėžiškių) šnektos įtaka. Dar keli patikslinimai: didesnį-didėsnį,dažnai-tunkiai,nukintadavo- prasironydavo,pradėjo-pradajo,savo-sovo.

Komentarai

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama
Reklama
Į viršų