Skelbimai
Pašnekesiai
Aktualijos

DŪMŲ DETEKTORIAI – ANT ŽMOGAUS SĄMONINGUMO SVARSTYKLIŲ

Dūmų detektorių nesunkiai gali prie lubų pritvirtinti patys gyventojai.
Audingos Satkūnaitės nuotrauka

Visuose Lietuvos gyvenamuosiuose būstuose nuo šių metų gegužės turės būti įrengti autonominiai dūmų detektoriai, to reikalaus įsigaliosiantys teisės aktai.
Kam tie detektoriai reikalingi? Kas juos turės įrengti? Ar brangiai visa tai kainuos? Kas gresia žmonėms, kurie nepaklus naujiems reikalavimams?

Banguolė ALEKNIENĖ-ANDRIJAUSKĖ

Reikia ar nereikia

Žmonės yra girdėję apie tokią gyvenimo naujovę. Kai kurie gyventojai dūmų detektorius dar vertina gana skeptiškai ir užsispyrę tvirtina, kad tokie prietaisai reikalingi tik būstuose, kurie šildomi krosnimis, židiniais. Jie mano, kam šie detektoriai miesto daugiabučiams namams? Tai tik pinigų metimas į balą ar dar viena valdžios užgaida, kuriai vargu ar lemta tapti kūnu. Negi bus gaištama tikrinant kiekvieną butą, ar jame sumontuoti dūmų detektoriai? Ar tai ne akių dūmimas?

Kupiškio priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros poskyrio inspektorius Vaidas Juknevičius paaiškino, kad kiekvienas žmogus, kuriam rūpi jo sveikata ir gyvybė, asmeninio turto apsauga, turėtų būti suinteresuotas įsirengti savo gyvenamajame būste dūmų detektorių. Tai gera gaisro prevencinė priemonė. Be dūmų detektorių, dar yra ir smalkių, dujų nuotėkio signalizatoriai. Taigi priemonių atitolinti, sušvelninti nelaimingų atsitikimų pasekmėms buityje tikrai yra nemažai. Reikia tik noro pasidomėti ir įsisąmoninti tuos dalykus.

Plačiau skaitykite „Kupiškėnų mintyse“

Reklama
1 komentaras

1 komentaras

  1. Tamsiojilo (85.206.212.124)

    2018-02-24 at 11:38

    Su tais dūmų detektoriais,pas mane nuolat kauks sirena.Puodai,rūks,kauks,aš rukysiu,kauks,pečius spjaus dūmus,kauks. Amžinas kaifas pasivadina.

Komentarai

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama
Reklama
Į viršų