Skelbimai
Pašnekesiai
Aktualijos

MIGLOTAI – APIE LIGONINĖS PERSPEKTYVAS

Kupiškyje lankęsis sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga ir jį atlydėję Seimo nariai apžiūrėjo ligoninę.
Autorės nuotrauka

Vakar Kupiškio rajone lankėsi sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga. Svečias susitiko su medicinos įstaigų darbuotojais, rajono vadžios atstovais Kupiškio ligoninėje. Jokių konkrečių atsakymų nei dėl ligoninės ateities, nei dėl įstrigusių projektų iš ministro lūpų neišgirsta. Į susitikimą kviestų visuomenės atstovų sulaukta labai mažai.

Jurgita BANIONIENĖ

Situacija sudėtinga

Pirmiausia ministras, lydimas Seimo narių Audrio Šimo, Jono Jaručio ir Raimundo Martinėlio, apžiūrėjo Kupiškio ligoninę, jos skyrius, pabendravo su čia dirbančiais medikais. Vėliau surengtas susitikimas ligoninės salėje.

Ministras pasidžiaugė, kad čia vieši ne pirmą kartą, yra Kupiškyje skaitęs paskaitą. „Stengiamės kiek įmanoma apvažiuoti, apžiūrėti ligonines ir susipažinti, kas ir kaip vyksta. Situacija tikrai yra sudėtinga dėl kelių priežasčių. Pirmiausia, labai keičiasi tai, kas visiškai nepriklauso nuo to, kur ligoninė stovi, tai yra žmonės juda, migruoja, kinta jų, darbuotojų skaičius. Savivaldybėse lieka daugiau vyresnio amžiaus gyventojai, todėl keičiasi ir reikiamų paslaugų poreikis. Apžiūrėjome jūsų ligoninėje veikiantį Vaikų ligų skyrių. Sudėtinga, nes nėra ką gydyti. Tai, žinoma, ne jūsų kaltė. Visos gydymo įstaigos stengiasi išgyventi, mūsų darbas – visą šią sistemą peržiūrėti ir pasistengti padaryti taip, kad mums nereikėtų vieni kitiems meluoti, kad būtų visos paslaugos, kurias žmonės turi gauti vietoje, o kai jam reikia sudėtingos pagalbos, jis iškart galėtų važiuoti ten, kur ją gautų“, – per susitikimą kalbėjo A. Veryga.

Plačiau skaitykite „Kupiškėnų mintyse“

Reklama
7 Komentarai

7 komentarai

 1. laima (88.119.64.17)

  2017-09-19 at 08:12

  Kada atsipeikes valdžia, laikydama vaiku ligų skyriu? ten taip tuščia, sedi ištisas dienas medikes dykos, su mezginiais rankose, padarytu palatele vaikams prie suaugusiu,ir užtektinai butų, o dabar pinigus mėta vėjuje, niekam neidomu, pinigai biudžeto, pensininke direktore, jai jau protas nebesuveda kaip padaryti taupiau.ir kas jai kiekvienu momentu išleks i Vilniu, jau pilnai prisidirbo, ir pensiją gerą užsidirbo, laiko ir kitus pensininkus.

 2. Nematytas (83.181.154.163)

  2017-09-18 at 13:36

  Mano manymu, pirmiausiai reikėtų išmokti suskaičiuoti iki 17-os ir 18-os, o tada jau galima pradėti ir gydyti.
  Labai keista, kai atvežus vaiką į priėmimo sk., (su dideliu skausmu širdies plote) ,apžiūrai iškviečiamas suaugusiųjų gyd.
  Aš manau, kad pirmiausiai reikia įsitikinti ar pacientas vaikas, ar jau suaugęs žmogus. O tai padaryti labai paprasta: iš šių metų atimame vaiko gimimo metus ir būtinai žiūrime kurį mėn. gimęs. Gal būt painioti su kitu suaugusiu asmeniu, „kažkur matytu“ ir ironiškai garsiai tai išreikšti- ligoninėje nederėtų. Ir nežinia ką norėta tuo pasakyti. Tam yra komp. duomenų bazė, paciento istorija, galima patikrinti ar kada nors gyvenime buvo „matytas ar nematytas“. Paklausus, kodėl vaiką ketinama guldyti į suaugusiųjų skyrių, o ne į vaikų l. sk.- tik tada „susigaudoma“ ,kad čia dar tik vaikas.
  Vaikų l. skyriaus gydytojams ir visam jų kolektyvui didžiulė pagarba. Ačiū Jums už gydymą, pagalbą, gerą žodį.

 3. Virgis (86.38.69.201)

  2017-09-17 at 08:28

  Visos gydymo įstaigos stengiasi išgyventi, mūsų darbas – visą šią sistemą peržiūrėti ir pasistengti padaryti taip, kad mums nereikėtų vieni kitiems meluoti, kad būtų visos paslaugos, kurias žmonės turi gauti vietoje, o kai jam reikia sudėtingos pagalbos, jis iškart galėtų važiuoti ten, kur ją gautų“, – per susitikimą kalbėjo A. Veryga. Būtent „Stengiasi išgyventi…“ Ir bet kokia kaina laiko ligonius ir nesiunčia į centrus. Turiu omeny Anykščių ligoninę. Ką tik palaidojome 45 metų vyra, kuris sirgo Laimo liga bei erkiniu encefalitu, tačiau kaip sveikas buvo išrašytas iš ligoninės, nes gydė nuo anginos. Po ko Panevėžio medikai jau nebegalėjo padėti…

  • S (89.117.81.49)

   2017-09-17 at 21:56

   Kol jie stengsis , mes palydėsim artimuosius į amžinybę.

 4. gedinti (188.69.209.139)

  2017-09-16 at 21:47

  Jei mūsų ligoninėje dirbs tokie “ puikūs“ gydytojai, tai greitu laiku rajone tikrai nebebus ką gydyti.

 5. pacientas (188.69.192.25)

  2017-09-16 at 11:01

  Ponai valstieciai, ar dabar reikia demonstruot, kad labai nerimaujat del Kupiskio ligonines? O kur buvo kadaise merai Apsega, Jarutis?

  • Jonas (82.135.240.15)

   2017-09-18 at 07:04

   Kaip sakė senas geras Ostapas Marija Bender-Bėjus – skęstančių gelbėjimas yra pačių skęstančių reikalas:)

Komentarai

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite:

Reklama
Reklama
Į viršų